Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » onsdag 11 jan scratch 2017-01-11 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 11 jan scratch 2017-01-11

Partävling, 22 bord, 44 par. Antal brickor: 24. Medel: 504.0.

Privatprotokoll för Gunilla Wallin - Mats Andersson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 14, Johan Erlandsson - Klas Bellander
11NT V+3 180 18 43% 18 43.0%KD264332Kn10984 E109EK82DKn84E7
22 N+1 -140 4 10% 22 26.5%7Kn69652EKKn632 D93K872EDKn748
Rond 2, som NS mot par 13, Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö
33 S= 140 26 62% 48 38.3%K76E106D83K754 1095D985329E86
43 V+2 -200 20 48% 68 40.8%KED104Kn105DKn972 8642K87264265
Rond 3, som NS mot par 12, Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson
52 S+1 140 20 48% 88 42.2%DE432Kn109ED432 EK109642Kn65865
63NT Ö+1 -630 4 10% 92 36.8%105Kn10963943K102 KDKn9828752876
Rond 4, som NS mot par 11, Bonnie Clementsson - Jan Clementsson
72D S+1 380 42 100% 134 45.9%K876EK75275Kn8 E1039KD9643974
81NT Ö= -90 11 26% 145 43.4%109862E9610983Kn E710742K52ED84
Rond 5, som NS mot par 22, Rolf Sjödahl - Alf Pihl
93NT S= 400 38 90% 183 48.6%EKn657D93Kn10732 103EKn985EKn10EK9
103 N+1 170 42 100% 225 53.7%DKn10610526KD1054 873ED84K73E63
Rond 6, som NS mot par 21, Agneta Johansson - Lars Svensson
114 S-4 -200 23 55% 248 53.8%10KD962D8410432 KDKn76431062985
124 S= 620 28 67% 276 54.9%Kn8754249710876 ED9EKD6K82KKn5
Rond 7, som NS mot par 20, Jane Brändemar - Nina Nilsson
133 V+2 -150 8 19% 284 52.2%109632ED542D94 EKn87K9871093K8
142 S+1 140 33 79% 317 54.1%8532EKKn663DKn10 EKn109DKn1087K953
Rond 8, som ÖV mot par 19, Ingrid Wallin - Hans Dorthé
155 S+1 -620 27 64% 344 54.7%DKn1065D73Kn10985 863Kn98742E643
163 S+3 -170 31 74% 375 55.9%E1076873854976 DKn94DKn92Kn1093Kn
Rond 9, som ÖV mot par 18, Judit Derzsi-Jalgard - Christina Leander
173D V= 530 42 100% 417 58.5%K72D1054387264 EDKn10867D54KD3
181NT V-1 -50 10 24% 427 56.6%Kn10421094E76564 D96KKnKKn984EKn3
Rond 10, som ÖV mot par 17, Marianne Falck - Ann Christin Åxman
194 N= -420 18 43% 445 55.9%98652E10862D107 76KDKn3KDKn7642
202NT V= 120 28 67% 473 56.5%D10Kn653ED52964 K543K7KKn97KKn8
Rond 11, som NS mot par 16, Lars G Svensson - Ulla Wästberg
214 N= 620 27 64% 500 56.8%K8764EK2K10632 DKn92KKn98628D8
224 S-2 -100 20 48% 520 56.4%EDKn94KKn964KDKn 851053D10873295
Rond 12, som NS mot par 15, Rolf Bergström - Christer Löfgren
233 Ö+3 -230 36 86% 556 57.7%Kn2K4398532K53 1083Kn102D76Kn1082
243NT N= 400 36 86% 592 58.9%EDKn109375EKn642 K942Kn642ED9D7