Kommande tävlingar
25/06 Ölandsveckan 2018 - Kval dag 1
28/06 Ölandsveckan 2018 - A-final, d
29/06 Ölandsveckan 2018 - A-final, s
Rapporterade tävlingar
19/05 Guld-IAF
04/05 Rekryteringsträff
28/04 Laholmsguldet
BK Bridgehuset » Partävling Måndag med hcp max 54 par TL Rolf/AN 2017-01-02 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Måndag med hcp max 54 par TL Rolf/AN 2017-01-02

Partävling, 19 bord, 37 par. Antal brickor: 24. Medel: 407.8.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Willy Landgren - Bibi Jönsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, Frirond
1  - 14.9 44% 14.9 44.0%5D6Kn8621097632 KDKn10743E9EK85
2  - 14.9 44% 29.8 44.0%K94D83KEDKn764 E101065D107410852
Rond 2, som NS mot par 37, Bengt Brynell - Jörgen Sallenhag
34 S+1 450 28.0 82% 57.8 56.7%Kn7K874263EKn63 K42ED953ED5410
44 S+2 680 25.0 74% 82.8 61.0%1032E7643E9654 EK8765410EKKKn3
Rond 3, som NS mot par 38, Iréne Carlsson - Lena Jeppsson
53 S+2 200 15.0 44% 97.8 57.6%543E39742KKn84 EKD876KD1083D7
65D V-3 800 34.0 100% 131.8 64.7%763210327EKn973 D10854K854K652
Rond 4, som NS mot par 39, Annette Wald Gärdenfors - Jan Öhman
73 N-1 -100 13.0 38% 144.8 60.9%Kn7652Kn1063D753 D98ED764KD8E8
86NT V-1 50 33.0 97% 177.8 65.4%Kn1074D10952Kn3Kn3 K853Kn886D10952
Rond 5, som NS mot par 40, Östen Svantesson - Mats Holm
92 Ö+1 -140 4.0 12% 181.8 59.4%Kn10E87Kn1042EKD6 862Kn1093D89832
103 S= 140 22.0 65% 203.8 60.0%E10D9832298763 KD9754EK10K10Kn5
Rond 6, som NS mot par 41, Gunilla Wallin - Judit Derzsi-Jalgard
116 S-4 -200 0.0 0% 203.8 54.5%D6EKD75D103KD3 K7322E742EKn74
123NT V+3 -490 7.0 21% 210.8 51.8%1076Kn1098652853 8532KE107DKn1053
Rond 7, som NS mot par 42, Hans-Olof Holmqvist - Jan Eriksson
132 V+3 -200 2.0 6% 212.8 48.2%K7D85KDKn98285 1086106424ED943
144 V+1 -450 17.0 50% 229.8 48.4%875E753K107843 3DKn10942Kn82D96
Rond 8, som ÖV mot par 31, Adam Wasserstrom - Karin Eresund
155 V-2 -100 6.0 18% 235.8 46.3%E65395E4EKn1032 DKn87KD10323K96
163 Ö= 110 19.0 56% 254.8 46.9%EK1042E1073D965 5KKn10842D94KKn10
Rond 9, som NS mot par 32, Berit Linse - Karen Nielsen
172 N-1 -50 6.0 18% 260.8 45.2%KD1087KKn353K65 10952KDKn107Kn974
182 N-5 -500 3.0 9% 263.8 43.2%D6Kn1096ED1093D3 Kn985D7432E987
Rond 10, som ÖV mot par 33, Helen Roos - Bo Wendt
193 N-4 200 14.0 41% 277.8 43.1%K109EK965EKn982 8Kn10754EKn10432K
203D N-2 500 23.0 68% 300.8 44.4%93E1098K2DKn1083 KKn1065Kn106EK965
Rond 11, som NS mot par 34, Helena Cewers - Helen Lundin
214 V= -420 17.0 50% 317.8 44.6%9264E108487642 KKn1051073965K95
224 S= 420 14.0 41% 331.8 44.5%EKn32EKn7KD7284 K96KD105325D95
Rond 12, som ÖV mot par 35, Stig Unoson - Björn Klefbohm
236 V-1 -100 2.0 6% 333.8 42.8%KKn93973K10K1065 EEK10EDKn2D7432
245 Ö= 400 23.0 68% 356.8 43.8%D7639KKD98743 K475ED875E1065