Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
Lerums BK » Onsdagsbridge M HCP 2017-02-01 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Lerums BK

Onsdagsbridge M HCP 2017-02-01

Partävling, 19 bord, 37 par. Antal brickor: 24. Medel: 408.4.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Åke Hallgren - Nils Johansson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 32, Ingvar Josefsson - Anders Meuller
12 S= 110 32.0 94% 32 94.0%ED83852K95KKn6 92KKn976DKn2752
23NT Ö+3 -490 8.0 24% 40 59.0%D93DKn1075Kn10843 9652D105632D95
Rond 2, som NS mot par 33, Anna Maria Gräslund - Marianne Gustafsson
35 V= -650 6.0 18% 46 45.3%395874KKn108764 Kn986Kn32EKn9ED9
44 V-1 100 26.0 76% 72 53.0%9767653KD74Kn7 3ED4Kn1052KD1084
Rond 3, som ÖV mot par 34, Marita Hallberg - Peggy Veerman
54 Ö+2 480 16.0 47% 88 51.8%ED1086331064E104 K4EKn852E3KDKn8
63NT N-3 150 32.0 94% 120 58.8%74E95876431064 Kn1096Kn74E1095E7
Rond 4, som NS mot par 35, Kerstin Sjölund - Guy Hansson
71NT S-2 -200 4.0 12% 124 52.1%D942ED6253E42 Kn861087KDKn74107
82NT V-1 50 18.0 53% 142 52.2%K10510543EKn10647 E842Kn6D85D982
Rond 5, som NS mot par 36, Börje Filipsson - Maya Adrian
92 Ö+1 -140 6.0 18% 148 48.4%EKn10941087631083 K6552ED976Kn42
103NT N-2 -200 5.0 15% 153 45.1%E954Kn9DKn103K63 3E1043EK54DKn109
Rond 6, som NS mot par 37, Steen Ljungberg - Ann-Marie Östgård
114 N-1 -50 2.0 6% 155 41.5%E952E103E98E73 D1084K9622KD109
121 N= 80 15.0 44% 170 41.8%E1062ED8723KKn6 Kn73943ED1010542
Rond 7, som NS mot par 38, Dag Thundal - Göran Lundqvist
135 N-1 -100 1.0 3% 171 38.8%EKKn9KDKnKn87625 D1031064KD10D932
143NT N-4 -200 0.0 0% 171 36.0%Kn974E7KD109E43 K51093EKnD108762
Rond 8, som NS mot par 39, Ingwor Bengtsson - Birgitta Unell-Carlsson
154 Ö-1 50 33.0 97% 204 40.1%EKn1097KKn983Kn105 1075D53652EK63
165 N-1 -50 12.0 35% 216 39.8%K89586ED109872 E54KD10493KKn54
Rond 9, som NS mot par 40, Lennart Ryberg - Anne Leppänen
174 N-1 -50 16.0 47% 232 40.2%2KD10987342Kn73 ED853E642Kn5D4
181NT Ö+2 -150 14.0 41% 246 40.2%K5Kn1062E2DKn842 832E98K1073975
Rond 10, som ÖV mot par 41, Ingemar Hansson - Ingvar Oscarsson
192 N+1 -140 11.0 32% 257 39.8%EKn5KD86Kn87642 KKn2K74743KD95
204 Ö-1 -100 1.0 3% 258 38.0%EKn107E1076Kn95E9 KD96K95E7Kn632
Rond 11, som ÖV mot par 42, Ulla Kastensson - Jan Kuuse
213NT V+3 490 30.0 88% 288 40.3%E986Kn63DKn52D7 DKn10E952EK7EK6
223NT Ö= 600 22.0 65% 310 41.5%E87Kn52D9852EKn K954K87EKKn10K8
Rond 12, som NS mot par 31, Alf Falk - Henrik Aronsson
234 S+1 650 32.0 94% 342 43.7%764EK92E54292 EKDKn2Kn873E1064
243NT Ö= -400 25.0 74% 367 45.0%Kn410987Kn1076385 862E632D82EKn10