Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
Lerums BK » Onsdagsbridge M HCP 2017-02-01 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Lerums BK

Onsdagsbridge M HCP 2017-02-01

Partävling, 19 bord, 37 par. Antal brickor: 24. Medel: 408.4.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Marita Hallberg - Peggy Veerman

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 48, Margareta Algurén - Sven-Åke Nilsson
12 S-2 100 27.0 79% 27 79.0%Kn1064310743E1084 K75ED104E86D93
26NT Ö-1 -50 0.0 0% 27 39.5%K87EKn7E84EK72 EKn1043K8642K96
Rond 2, som ÖV mot par 38, Dag Thundal - Göran Lundqvist
33NT V-3 -300 0.0 0% 27 26.3%74EKD108665532 EKD105274KD1032
44 Ö-1 -100 8.0 24% 35 25.8%D10852KKn109E532 EKKn4982E86396
Rond 3, som NS mot par 45, Åke Hallgren - Nils Johansson
54 Ö+2 -480 18.0 53% 53 31.2%Kn2KD107KD75297 975964Kn986532
63NT N-3 -150 2.0 6% 55 27.0%D82D1062KDD532 EK53K83Kn2KKn98
Rond 4, som ÖV mot par 43, Sigvard Ahlgren - Bo Algemark
71 N= -80 10.0 29% 65 27.3%10753Kn5E109KD53 EKK943862Kn986
82NT Ö= 120 26.0 76% 91 33.4%Kn63E97972K1065 D97KD82K3EKn43
Rond 5, som NS mot par 33, Anna Maria Gräslund - Marianne Gustafsson
93 V-2 200 30.0 88% 121 39.4%EKn10941087631083 K6552ED976Kn42
103 S+2 150 29.0 85% 150 44.0%E954Kn9DKn103K63 3E1043EK54DKn109
Rond 6, som ÖV mot par 35, Kerstin Sjölund - Guy Hansson
113 N+1 -170 10.0 29% 160 42.6%6Kn54KKn10765434 KKn73D87DKn8652
123 N-1 100 28.0 82% 188 45.9%D84K5KKn642D83 K95Kn1069875E97
Rond 7, som NS mot par 41, Ingemar Hansson - Ingvar Oscarsson
131NT S+2 150 29.0 85% 217 48.9%EKKn9KDKnKn87625 D1031064KD10D932
143 S+2 150 30.0 88% 247 51.7%Kn974E7KD109E43 K51093EKnD108762
Rond 8, som ÖV mot par 47, Bertil Järnros - Leif Fors
152 Ö+2 170 22.0 65% 269 52.6%KDKn96E6ED7874 8432K842104D92
162 V+2 170 31.0 91% 300 55.0%93Kn873DKn107463 DKn10762E62EK52
Rond 9, som NS mot par 44, Håkan Arebrink - Anders Ihalainen
175D N-2 -300 0.0 0% 300 51.8%2KD10987342Kn73 ED853E642Kn5D4
181NT Ö+1 -120 20.0 59% 320 52.2%K5Kn1062E2DKn842 832E98K1073975
Rond 10, som NS mot par 42, Ulla Kastensson - Jan Kuuse
193 V= -110 13.0 38% 333 51.4%1098753E9E109103 D64D108632Kn52E
204 V= -620 15.0 44% 348 51.0%432Kn42K10431074 85D83D862KD85
Rond 11, som ÖV mot par 46, Gunnar Sundberg - Yvonne Sundberg
215NT V+1 490 30.0 88% 378 52.8%E986Kn63DKn52D7 DKn10E952EK7EK6
223NT Ö+1 630 31.0 91% 409 54.5%E87Kn52D9852EKn K954K87EKKn10K8
Rond 12, som ÖV mot par 39, Ingwor Bengtsson - Birgitta Unell-Carlsson
233 S= -140 19.0 56% 428 54.6%1036KD103KDKn753 985D1054Kn98768
243NT V+1 430 21.0 62% 449 54.9%KD7534E94K763 E109KDKn5K5D942