Kommande tävlingar
30/05 Final
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
Lerums BK » Onsdagsbridge M HCP 2017-02-01 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Lerums BK

Onsdagsbridge M HCP 2017-02-01

Partävling, 19 bord, 37 par. Antal brickor: 24. Medel: 408.4.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Bo Windisch - Lillemor Windisch

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 15, Bengt Gunnarsson - Madeleine Gunnarsson
11NT N-1 -50 17.0 50% 17 50.0%ED83852K95KKn6 92KKn976DKn2752
24 Ö+3 -510 4.0 12% 21 31.0%D93DKn1075Kn10843 9652D105632D95
Rond 2, som NS mot par 4, Tina Fredriksson - Arne Andersen
35D V-1 200 31.0 91% 52 51.0%395874KKn108764 Kn986Kn32EKn9ED9
44 Ö-1 100 26.0 76% 78 57.2%9767653KD74Kn7 3ED4Kn1052KD1084
Rond 3, som ÖV mot par 18, May Petersson - Eva Sulz
56 Ö= 980 31.0 91% 109 64.0%ED1086331064E104 K4EKn852E3KDKn8
62 S= -90 11.0 32% 120 58.7%74E95876431064 Kn1096Kn74E1095E7
Rond 4, som ÖV mot par 10, Ulf Tallborn - Gunilla Tallborn
71 N= -80 10.0 29% 130 54.4%10753Kn5E109KD53 EKK943862Kn986
81NT Ö-1 -50 16.0 47% 146 53.5%Kn63E97972K1065 D97KD82K3EKn43
Rond 5, som ÖV mot par 16, Britta Persson - Linnea Edvardsson
93 Ö-1 -100 16.0 47% 162 52.8%32EDKn94Kn10ED65 D87KK85432K97
104 S-1 100 22.0 65% 184 54.0%76K8769762742 KDKn1082D528E85
Rond 6, som NS mot par 2, Gunnar Yxelflod - Leif Ryhd
114 N+1 450 27.0 79% 211 56.3%E952E103E98E73 D1084K9622KD109
123 N= 140 29.0 85% 240 58.7%E1062ED8723KKn6 Kn73943ED1010542
Rond 7, som ÖV mot par 14, Arne Edberg - Inga Edberg
133 N+1 -130 22.0 65% 262 59.2%8654E985953108 72732E4EKKn764
142 N+1 -140 8.0 24% 270 56.6%D2KDKn642732K9 E10863858654Kn5
Rond 8, som ÖV mot par 20, Annika Westin - Bosse Johansson
154 Ö= 420 34.0 100% 304 59.5%KDKn96E6ED7874 8432K842104D92
164 N= -130 12.0 35% 316 58.0%93Kn873DKn107463 DKn10762E62EK52
Rond 9, som ÖV mot par 17, Birgitta Bengtsson - Jan Bengtsson
174 N= -420 1.0 3% 317 54.8%K1097Kn5K963E96 Kn64ED1087K10852
181 Ö+3 170 26.0 76% 343 55.9%EDKn76K7498EK6 1094D53DKn654103
Rond 10, som ÖV mot par 8, Gun Borg - Bengt Andersson
194 S-1 50 18.0 53% 361 55.8%EKn5KD86Kn87642 KKn2K74743KD95
204 V= 620 19.0 56% 380 55.8%EKn107E1076Kn95E9 KD96K95E7Kn632
Rond 11, som ÖV mot par 19, Magnus Wikman - Margareta Wikman
213NT V+3 490 30.0 88% 410 57.3%E986Kn63DKn52D7 DKn10E952EK7EK6
223NT Ö+1 630 31.0 91% 441 58.9%E87Kn52D9852EKn K954K87EKKn10K8
Rond 12, som NS mot par 13, Ronny Terbrant - Ingela Terbrant
234 S-1 -100 8.0 24% 449 57.3%764EK92E54292 EKDKn2Kn873E1064
244 V= -420 21.0 62% 470 57.5%Kn410987Kn1076385 862E632D82EKn10