Kommande tävlingar
04/11 Guldsimultanrally
07/11 INSTÄLLD...Manfred Kamras Minn
21/11 RM Lag Mixed BBO - Gröna Hisse
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
Lerums BK » Onsdagsbridge M HCP 2017-01-04 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Lerums BK

Onsdagsbridge M HCP 2017-01-04

Partävling, 19 bord, 38 par. Antal brickor: 24. Medel: 432.0.

Privatprotokoll för Ronny Andersson - Linda Hallgren

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 36, Ronny Terbrant - Ingela Terbrant
14 N+2 -480 21 58% 21 58.0%976310965D10435 EKn10842KKn72Kn98
24 V+1 450 27 75% 48 66.5%E5K86552EDKn52 7EDKn92D1097364
Rond 2, som NS mot par 37, Gun-Britt Wibeck - Agneta Björklund
31NT V-1 100 35 97% 83 76.7%K32KKnKKn742763 96109764D105K84
43 Ö+1 -130 14 39% 97 67.2%E4EKKn72Kn52854 D87653D1039DKn9
Rond 3, som NS mot par 38, Annika Westin - Bosse Johansson
55 V+1 -420 2 6% 99 55.0%Kn9543KD823K86 66543K9ED9532
62NT Ö-2 200 33 92% 132 61.2%KKn8585432K754 D963EDKn298593
Rond 4, som NS mot par 39, Bengt Gunnarsson - Madeleine Gunnarsson
72 S+2 130 30 83% 162 64.3%1032E754EDD432 7Kn96KKn10942K109
81 Ö+2 -110 18 50% 180 62.5%KD9D4282EK985 Kn863Kn109Kn5Kn763
Rond 5, som ÖV mot par 40, Bengt Anderson - Curt Jubrand
94 S+1 -450 0 0% 180 55.6%E765485K832E3 97621054KDKn652
101NT N= -90 8 22% 188 52.2%102E432DKn85E42 E98541076K4K95
Rond 6, som NS mot par 41, Britt Dahlgren - Gunn Thorselius
112 Ö-2 100 30 83% 218 55.0%8462D8632EKn54 KDKnKDKn8354D103
121 N+1 110 23 64% 241 55.8%85EDKn93Kn82E92 K964382ED9Kn83
Rond 7, som NS mot par 42, Ulla Kastensson - Jan Kuuse
131NT S+1 120 21 58% 262 55.9%532EKn104ED63KKn E98987105D10863
143NT Ö+2 -460 14 39% 276 54.7%K97621052K6594 D4Kn943DKn108732
Rond 8, som NS mot par 31, Dag Thundal - Göran Lundqvist
153NT N+2 660 29 81% 305 56.5%975K1086KDKn979 KD43EKnE2EKn1085
162NT V= -120 30 83% 335 58.1%EKn72E103ED102103 64365297654D8
Rond 9, som NS mot par 32, Marita Hallberg - Åke Hallberg
173NT V-1 50 27 75% 362 59.1%104KDKn74DKn9652 8765E10432K964
183NT Ö+3 -490 0 0% 362 55.8%10965Kn732E7636 D7296Kn10954K75
Rond 10, som NS mot par 33, Hugo Dietrich - Wilfriede Dietrich
193 S+2 200 23 64% 385 56.3%E432K53Kn6E1082 K109765D104K1025
204 V-2 200 33 92% 418 58.0%D96E10864E4954 84D9532Kn102E106
Rond 11, som NS mot par 34, Tommy Rhedin - Lena Holmlund
212 N+4 170 17 47% 435 57.5%10EK3KKn76542K3 E9Kn976E10831084
223 S-1 -50 11 31% 446 56.3%743DKn965Kn3D43 E106KEK9875E85
Rond 12, som ÖV mot par 35, Leif Ryhd - Gunnar Yxelflod
234 Ö+1 650 33 92% 479 57.9%EKn7632D885K102 K1098K1065KD9D4
244 V+2 480 34 94% 513 59.4%E1043EKn5432753 DKn82K8DKnEKDKn2