Kommande tävlingar
04/11 Guldsimultanrally
07/11 INSTÄLLD...Manfred Kamras Minn
21/11 RM Lag Mixed BBO - Gröna Hisse
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
Lerums BK » Onsdagsbridge M HCP 2017-01-04 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Lerums BK

Onsdagsbridge M HCP 2017-01-04

Partävling, 19 bord, 38 par. Antal brickor: 24. Medel: 432.0.

Privatprotokoll för Kerstin Sjölund - Guy Hansson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 32, Marita Hallberg - Åke Hallberg
14 N+2 480 15 42% 15 42.0%KDKDKn8732E5K3 5E4986ED107642
24 V+1 -450 9 25% 24 33.5%D98643107484K10 KKn1023EKKn69873
Rond 2, som NS mot par 33, Hugo Dietrich - Wilfriede Dietrich
32 Ö= -110 32 89% 56 52.0%K32KKnKKn742763 96109764D105K84
44 N-3 -300 4 11% 60 41.8%E4EKKn72Kn52854 D87653D1039DKn9
Rond 3, som ÖV mot par 34, Tommy Rhedin - Lena Holmlund
52 Ö+4 170 22 61% 82 45.6%E2EKn10971075274 KD1087EDKn864Kn10
62NT Ö+1 150 27 75% 109 50.5%E1042K976Kn7D102 71043EKD106EKn86
Rond 4, som NS mot par 35, Leif Ryhd - Gunnar Yxelflod
73 V-1 100 21 58% 130 51.6%1032E754EDD432 7Kn96KKn10942K109
83 Ö= -110 18 50% 148 51.4%KD9D4282EK985 Kn863Kn109Kn5Kn763
Rond 5, som NS mot par 36, Ronny Terbrant - Ingela Terbrant
92 S+3 200 25 69% 173 53.3%D1082KKn3D710984 KKn3ED1094EKn967
102NT N= 120 32 89% 205 56.9%6DKn98510762D108 KDKn73KE93Kn763
Rond 6, som NS mot par 37, Gun-Britt Wibeck - Agneta Björklund
111NT N= 90 27 75% 232 58.5%8462D8632EKn54 KDKnKDKn8354D103
122NT N= 120 28 78% 260 60.2%85EDKn93Kn82E92 K964382ED9Kn83
Rond 7, som NS mot par 38, Annika Westin - Bosse Johansson
131NT N+2 150 28 78% 288 61.5%532EKn104ED63KKn E98987105D10863
143NT V+2 -460 14 39% 302 59.9%K97621052K6594 D4Kn943DKn108732
Rond 8, som NS mot par 39, Bengt Gunnarsson - Madeleine Gunnarsson
153NT S+2 660 29 81% 331 61.3%975K1086KDKn979 KD43EKnE2EKn1085
162 Ö= -110 34 94% 365 63.4%EKn72E103ED102103 64365297654D8
Rond 9, som NS mot par 40, Bengt Anderson - Curt Jubrand
173NT V-1 50 27 75% 392 64.1%104KDKn74DKn9652 8765E10432K964
183NT Ö+2 -460 4 11% 396 61.1%10965Kn732E7636 D7296Kn10954K75
Rond 10, som ÖV mot par 41, Britt Dahlgren - Gunn Thorselius
192 V+1 110 35 97% 431 63.0%DKn96298743D94 8EKn87ED5KKn763
203 V= 140 29 81% 460 63.9%10732KnK853KKn72 EKKn5K7D976D83
Rond 11, som ÖV mot par 42, Ulla Kastensson - Jan Kuuse
215 N= -600 11 31% 471 62.3%8653254DEDKn76 KDKn74D10829952
222 S= -90 12 33% 483 61.0%Kn82E8432D4KKn7 KD95107106210962
Rond 12, som NS mot par 31, Dag Thundal - Göran Lundqvist
233 Ö+1 -170 34 94% 517 62.4%D4Kn7432Kn107493 5E9E632EKn8765
244 V+1 -450 15 42% 532 61.6%510978654310987 K976D6EK109264