Kommande tävlingar
04/11 Guldsimultanrally
07/11 INSTÄLLD...Manfred Kamras Minn
21/11 RM Lag Mixed BBO - Gröna Hisse
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
Lerums BK » Onsdagsbridge M HCP 2017-01-04 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Lerums BK

Onsdagsbridge M HCP 2017-01-04

Partävling, 19 bord, 38 par. Antal brickor: 24. Medel: 432.0.

Privatprotokoll för Tommy Rhedin - Lena Holmlund

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 48, Göran Larsson - Christina Larsson
14 N+2 -480 21 58% 21 58.0%976310965D10435 EKn10842KKn72Kn98
25 Ö+1 480 34 94% 55 76.0%E5K86552EDKn52 7EDKn92D1097364
Rond 2, som ÖV mot par 38, Annika Westin - Bosse Johansson
33 Ö+2 200 16 44% 71 65.3%EDKn87D82E93Kn9 1054E5386ED1052
43 N-1 100 15 42% 86 59.5%K9854EKD743E3 Kn102961086K10762
Rond 3, som NS mot par 45, Kerstin Sjölund - Guy Hansson
52 Ö+4 -170 14 39% 100 55.4%Kn9543KD823K86 66543K9ED9532
62NT Ö+1 -150 9 25% 109 50.3%KKn8585432K754 D963EDKn298593
Rond 4, som ÖV mot par 43, Sigvard Ahlgren - Bo Algemark
72 V= 110 22 61% 131 51.9%KKn641083276586 ED985KD83EKn75
81 Ö+2 110 18 50% 149 51.6%E107K53EKD1063D 542E8769741042
Rond 5, som NS mot par 33, Hugo Dietrich - Wilfriede Dietrich
92 S+1 140 13 36% 162 49.9%D1082KKn3D710984 KKn3ED1094EKn967
102 S-1 -100 17 47% 179 49.6%6DKn98510762D108 KDKn73KE93Kn763
Rond 6, som ÖV mot par 35, Leif Ryhd - Gunnar Yxelflod
112 Ö+1 140 28 78% 207 52.2%E7632EKKn109986 1095E1097547K72
122 N-2 200 32 89% 239 55.2%Kn7210754K65765 ED10K610743KD104
Rond 7, som NS mot par 41, Britt Dahlgren - Gunn Thorselius
131NT S= 90 12 33% 251 53.5%532EKn104ED63KKn E98987105D10863
143NT V+1 -430 23 64% 274 54.3%K97621052K6594 D4Kn943DKn108732
Rond 8, som ÖV mot par 47, Christer Grebert - Birgitta Holm
153NT S-1 100 36 100% 310 57.3%1069753210865D4 EKn82D443K7632
163NT V+1 630 32 89% 342 59.3%K105K984E97652 D98DKn7KKn83KKn4
Rond 9, som NS mot par 44, Gunnel Danielsson - Anne Leppänen
173NT V= -400 1 3% 343 56.0%104KDKn74DKn9652 8765E10432K964
185 Ö+1 -420 17 47% 360 55.5%10965Kn732E7636 D7296Kn10954K75
Rond 10, som NS mot par 42, Ulla Kastensson - Jan Kuuse
194 N= 420 32 89% 392 57.3%E432K53Kn6E1082 K109765D104K1025
202 V+1 -140 7 19% 399 55.4%D96E10864E4954 84D9532Kn102E106
Rond 11, som ÖV mot par 46, Ronny Andersson - Linda Hallgren
212 N+4 -170 19 53% 418 55.2%8653254DEDKn76 KDKn74D10829952
223 S-1 50 25 69% 443 55.9%Kn82E8432D4KKn7 KD95107106210962
Rond 12, som ÖV mot par 39, Bengt Gunnarsson - Madeleine Gunnarsson
232 Ö+2 170 2 6% 445 53.7%EKn7632D885K102 K1098K1065KD9D4
244 V= 420 7 19% 452 52.2%E1043EKn5432753 DKn82K8DKnEKDKn2