Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag 21/12 Scratch 2016-12-21 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 21/12 Scratch 2016-12-21

Partävling, 20 bord, 40 par. Antal brickor: 24. Medel: 455.7.

Privatprotokoll för Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 37, Agneta Johansson - Lars Svensson
15 N= -400 21.0 55% 21 55.0%E1092E1052543102 KKn7384Kn1098724
25 Ö-1 -50 10.0 26% 31 40.5%K10393KD95EK72 E562Kn10DKn109654
Rond 2, som NS mot par 46, Sonja Christensson - Bo Månsson
34 S+1 450 36.0 95% 67 58.7%KD10875Kn8862Kn9 E4E93EDKn1073D10
44 N-1 -100 5.0 13% 72 47.2%DKn5EKn987D7EDKn E876K649610875
Rond 3, som NS mot par 41, Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson
54 S= 620 18.0 47% 90 47.2%Kn510953EK9D986 EKD982KD87625
63 N= 110 11.0 29% 101 44.2%EKnKn852ED1053Kn5 D6D6984EK10763
Rond 4, som ÖV mot par 44, Thomas Davy - Karen Nielsen
73NT S+2 -660 0.0 0% 101 37.9%KD10852KKn68Kn85 963854KKn1092109
83 S-1 50 19.0 50% 120 39.4%K1075D42K108628 E84Kn876Kn43D92
Rond 5, som ÖV mot par 50, Christer Östberg - Jan Walhagen
92NT Ö-1 -100 6.0 16% 126 36.8%Kn5475EKn542E63 EK108E1084310894
101NTD V= 180 32.0 84% 158 41.5%10573Kn8743KD106 Kn72KD10ED105753
Rond 6, som ÖV mot par 47, Mats Andersson - Gun Bellander
115 N+1 -420 10.0 26% 168 40.1%Kn865986KD10627 102ED105EKn984Kn8
122 N= -90 14.0 37% 182 39.8%1079842K2Kn9843 KKn53E3Kn109ED102
Rond 7, som ÖV mot par 35, Adam Wasserstrom - Karin Eresund
132NT Ö= 120 5.0 13% 187 37.8%D4Kn2KKn865DKn108 KKn86EKD9610427
142NT Ö-2 -100 7.0 18% 194 36.4%E8765K75K9652 KKn1086Kn3EKn9863
Rond 8, som NS mot par 49, Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson
153D N-3 -800 1.0 3% 195 34.1%10764KD1084K7E5 D96532D9652D2
162NT V-1 100 37.0 97% 232 38.1%K5376542Kn101062 Kn987K9EKD85Kn7
Rond 9, som NS mot par 43, Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson
173 S= 140 10.0 26% 242 37.4%96K98421073DKn6 EK10854EK9E1054
182NT Ö-1 50 27.0 71% 269 39.2%E954273K96532 Kn6KKn97621062E8
Rond 10, som ÖV mot par 45, Karin Andrée - Agneta Dunemark
193NT S= -400 6.4 17% 275.4 38.1%4EK8Kn108DKn9862 EKn98537327427
203 N-1 100 20.0 53% 295.4 38.8%98643KD5E102K5 KnE10982D987642
Rond 11, som NS mot par 31, Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson
213D Ö-1 100 26.4 69% 321.8 40.2%981065D964K1096 EKD104Kn107ED743
224 S-1 -50 6.4 17% 328.2 39.2%10K74ED3EK7542 DKn86542E921023
Rond 12, som NS mot par 48, Stefan Rosenberg - Mats Ekdahl
235 N-1 -100 8.0 21% 336.2 38.4%E8ED732EK10894 5Kn9864Kn73Kn632
244 N-3 -150 7.0 18% 343.2 37.5%Kn43105KD8543103 K8EK3272E9872