Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » 19/12 scratch 2016-12-19 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

19/12 scratch 2016-12-19

Partävling, 17 bord, 33 par. Antal brickor: 24. Medel: 360.2.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Mats Holm - Svante Berglund

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 34, Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson
12 N= 90 30.0 100% 30 100.0%E108210985310EK2 D3D72Kn98654210
24 S+2 680 20.0 67% 50 83.5%D102DKn63DKDKn82 KKn5EK1098E10976
Rond 2, som NS mot par 35, Ingegerd Jeppsson - Monica Borg
36NT N-1 -50 5.0 17% 55 61.3%E94EKD106K6492 K5987EDKn10KDKn7
41 N+1 110 22.0 73% 77 64.2%EKn8653K43D83E 104EKn8210587654
Rond 3, som ÖV mot par 36, Grete Derand - Ulla Jerre Rundcrantz
51NT N+1 -120 13.0 43% 90 60.0%854ED4KD73742 E102Kn1063Kn982103
63NT S= -400 24.0 80% 114 63.3%D74K10765D81075 Kn10938431053294
Rond 4, som ÖV mot par 37, Zalman Puterman - Maria Tendler
73 Ö+1 130 24.0 80% 138 65.7%Kn87754EK843E8 K1094K96D1052105
83NT Ö+1 430 27.0 90% 165 68.8%D954E5103DKn982 EK102DKn962EK43
Rond 5, som NS mot par 38, Willy Landgren - Bibi Jönsson
93NT N+3 490 28.0 93% 193 71.4%KKn7E9Kn5EK8653 D10986K52K10D97
103NT N= 600 22.0 73% 215 71.6%93D1053E854ED4 2EKKn109762KKn52
Rond 6, som NS mot par 39, Hans Ryning - Gösta Wiik
111 Ö+4 -200 21.0 70% 236 71.5%Kn94106310975364 6KD87ED8K9752
124D N-2 -500 2.0 7% 238 66.1%K2EKn43964EK103 D103D952K102874
Rond 7, som NS mot par 40, Thomas Davy - Karen Nielsen
133 Ö-2 200 23.0 77% 261 66.9%D7DKnKn4KDKn10876 Kn95K1082K108655
142 V+3 -150 28.0 93% 289 68.8%K10953K62K7D74 87410874398392
Rond 8, som ÖV mot par 41, Lars Becklén - Kjell Åke Nilsson
153 S-2 200 24.0 80% 313 69.5%E843K108745K87 K6565D1043D963
164 V-1 -100 3.0 10% 316 65.8%7642E973K10858 EKn953D84Kn3EK5
Rond 9, Frirond
17  - 20.3 68% 336.3 65.9%EKKn5D109874K87 2EKKn6287432106
18  - 20.3 68% 356.6 66.1%K84532K98E976 Kn102D87473KKn42
Rond 10, som NS mot par 31, Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson
194 S+1 450 29.0 97% 385.6 67.7%Kn64EK765E9842 ED9764382D9103
204D V-2 500 26.0 87% 411.6 68.7%Kn287653KKnE974 EK98754874632
Rond 11, som NS mot par 32, Marianne Wästberg - Irma Romare
212 N= 90 22.0 73% 433.6 68.9%KD7K96106K10985 10843DKn103EKn942
223 Ö= -110 22.0 73% 455.6 69.0%10982D52862DKn6 K75E1087KD10934
Rond 12, som NS mot par 33, Louise Nordlindh - Helen Roos
233 N-1 -100 13.0 43% 468.6 67.9%10643K108D4Kn643 ED87DKn73273E5
244 N= 420 18.0 60% 486.6 67.6%ED107EKn5324DKn8 K3K94KD7K10754