Kommande tävlingar
05/12 INSTÄLLD Malmö BK - Guldtävlin
02/01 INSTÄLLD...BK Allians - Guldtä
09/01 INSTÄLLD... Gävle BK - Gävlegu
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » 19/12 scratch 2016-12-19 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

19/12 scratch 2016-12-19

Partävling, 17 bord, 33 par. Antal brickor: 24. Medel: 360.2.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Grete Derand - Ulla Jerre Rundcrantz

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 46, Birgitta Nilsson - Lisbeth Nermar
14 V-1 50 25.0 83% 25 83.0%E108210985310EK2 D3D72Kn98654210
25 S+1 680 20.0 67% 45 75.0%D102DKn63DKDKn82 KKn5EK1098E10976
Rond 2, som ÖV mot par 41, Lars Becklén - Kjell Åke Nilsson
36NT S= -990 2.0 7% 47 52.3%DKn1063Kn5325243 87249873E10865
41 N+1 -110 8.0 27% 55 46.0%KD21076KKn6D932 97D95E9742KKn10
Rond 3, som NS mot par 48, Mats Holm - Svante Berglund
51NT N+1 120 17.0 57% 72 48.2%KD6387E104EKKn9 Kn97K95265D865
63NT S= 400 6.0 20% 78 43.5%652ED9E96KD62 EK8Kn2KKn74EKn83
Rond 4, som ÖV mot par 40, Thomas Davy - Karen Nielsen
74 S= -130 3.0 10% 81 38.7%Kn87754EK843E8 K1094K96D1052105
83 N-3 150 12.0 40% 93 38.9%D954E5103DKn982 EK102DKn962EK43
Rond 5, som ÖV mot par 45, Arne Dahlberg - Kjell-Erik Nordgren
94 S+2 -480 8.0 27% 101 37.6%E54DKn864E98410 321073D7632Kn42
105 S= -600 8.0 27% 109 36.5%KKn879876D3763 ED10654Kn42K1098
Rond 6, som ÖV mot par 43, Bo Hedberg - Fredrik Bonde
114 Ö+2 480 25.0 83% 134 40.7%ED10853E9542D3 K72Kn2KKn64EKn108
123 Ö-2 -100 4.0 13% 138 38.4%E95ED8753DKn62 Kn8764K10876Kn95
Rond 7, som NS mot par 35, Ingegerd Jeppsson - Monica Borg
133 Ö-1 100 11.0 37% 149 38.3%D7DKnKn4KDKn10876 Kn95K1082K108655
143NT Ö+3 -490 6.0 20% 155 37.0%K10953K62K7D74 87410874398392
Rond 8, som ÖV mot par 37, Zalman Puterman - Maria Tendler
152 Ö-2 -100 6.0 20% 161 35.9%E843K108745K87 K6565D1043D963
161NT V+1 120 10.0 33% 171 35.7%7642E973K10858 EKn953D84Kn3EK5
Rond 9, som NS mot par 31, Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson
174 N+2 480 21.0 70% 192 37.7%EKKn5D109874K87 2EKKn6287432106
182 Ö= -90 18.0 60% 210 38.9%K84532K98E976 Kn102D87473KKn42
Rond 10, som ÖV mot par 47, Elsa Olsson - Birgit Hartman
195 V-3 -300 5.0 17% 215 37.8%K5DKn109Kn43KD65 1082EK7531082Kn7
204 Ö-2 -200 14.0 47% 229 38.2%63EK92E653KD8 D10DKn104D1092Kn105
Rond 11, som ÖV mot par 44, Torgny Olsson - Gunlis Åberg
211NT V-2 -100 4.0 13% 233 37.0%E65872K754263 Kn92E54D83EDKn7
224 Ö+1 150 27.0 90% 260 39.5%DKnK63EEK98753 E643Kn94Kn754102
Rond 12, som NS mot par 32, Marianne Wästberg - Irma Romare
233 N-1 -100 13.0 43% 273 39.6%10643K108D4Kn643 ED87DKn73273E5
244 N-1 -50 1.0 3% 274 38.1%ED107EKn5324DKn8 K3K94KD7K10754