Kommande tävlingar
30/05 Final
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
Lerums BK » Onsdagsbridge M HCP 2017-02-22 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Lerums BK

Onsdagsbridge M HCP 2017-02-22

Partävling, 17 bord, 34 par. Antal brickor: 24. Medel: 384.0.

Privatprotokoll för Knut Östgård - Ann-Marie Östgård

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 16, Tommy Rhedin - Linnea Edvardsson
12 S-2 -100 24 75% 24 75.0%108642Kn963KKn103 KnED10842D52D96
24 Ö+2 -480 7 22% 31 48.5%1098K10DKn1053D52 KKn65352E861096
Rond 2, som ÖV mot par 11, Birgitta Bengtsson - Jan Bengtsson
34 Ö-1 -100 10 31% 41 42.7%ED10653D96D862 982EKn854K3E107
42NT Ö= 120 25 78% 66 51.5%D73E86324K652 EKn965107EK7527
Rond 3, som NS mot par 18, Ulla Wiman - Barbro Lind
55 N+2 640 20 63% 86 53.8%D10EKn8Kn87E10986 EK83D10EK3KKn73
64 S= 420 13 41% 99 51.7%D10843KKn8D7427 EKn652EDKn6E953
Rond 4, som ÖV mot par 10, Sonja Jeppesen - Tina Fredriksson
75NT N+1 -690 24 75% 123 55.0%D428655EKn10985 986531074210623
81NT S-2 100 24 75% 147 57.5%DKn54E10274K984 E397543ED10765
Rond 5, som ÖV mot par 15, Gunnar Sundberg - Yvonne Sundberg
93NT V= 600 16 50% 163 56.7%K6KDKn82KKn9475 DKn10106D632EKD3
103 Ö+1 170 9 28% 172 53.8%E3DKn1032EK7353 K765964D109EKn2
Rond 6, som ÖV mot par 13, Elisabeth Svenson - Hans-Olof Hakenmyr
113NT Ö-2 -100 1 3% 173 49.2%7KD9654EK10975 EKD93729863D2
121 N+2 -110 16 50% 189 49.2%973D75DKn7KDKn9 EKn104Kn432E8432
Rond 7, som NS mot par 5, Gunilla Ekeroth - Arne Andersen
132NT V-3 300 32 100% 221 53.2%63KKn6D1095D964 D85410854Kn3EK7
143NT N-2 -100 9 28% 230 51.4%87E752K9743108 KD42KnE2EKn9752
Rond 8, som ÖV mot par 7, Lennart Ryberg - Anne Leppänen
15Pass 15 47% 245 51.1%K8976497ED543 Kn5DKn105KDKn102Kn7
164 N+1 -450 1 3% 246 48.1%3D8D1095D108743 EKKn96432KKn8Kn5
Rond 9, som NS mot par 1, Annika Westin - Bosse Johansson
177NT V= -1520 1 3% 247 45.4%DKn987297210765 K64875494Kn842
183NT Ö= -400 13 41% 260 45.2%EKn53D1031053864 962Kn8DKn42K1093
Rond 10, som ÖV mot par 17, Marita Hallberg - Peggy Veerman
194D S-3 500 26 81% 286 47.1%Kn1042ED874104E8 63KKn10932KKn952
203 V+2 150 1 3% 287 44.9%E876Kn82Kn3ED109 KKD10E6KKn87642
Rond 11, som ÖV mot par 14, Mats Fagher - Christopher Davies
213NT S-1 100 26 81% 313 46.6%EKn864871052E84 105KKn1096DKn8732
222 V+1 140 8 25% 321 45.6%9858432ED6E63 76KDKn97K9KKn97
Rond 12, som NS mot par 2, Ingemar Ståhl - Lars Österlind
234 Ö+1 -650 6 19% 327 44.4%984103D108765K9 KDKn76652E9272
243 V= -140 17 53% 344 44.8%EKn1075K103105K109 986282DKn3D654