Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
Lerums BK » Onsdagsbridge M HCP 2017-02-22 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Lerums BK

Onsdagsbridge M HCP 2017-02-22

Partävling, 17 bord, 34 par. Antal brickor: 24. Medel: 384.0.

Privatprotokoll för Margareta Algurén - Sven-Åke Nilsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 45, Göran Lundqvist - Dag Thundal
12 Ö= 110 12 38% 12 38.0%ED93653EK87E4 K75KKn971048752
24 Ö+2 480 25 78% 37 58.0%ED4EKn873K942Kn 72D9647EK8743
Rond 2, som ÖV mot par 34, Alf Falk - Lars-Erik Svensson
33 N-1 50 14 44% 51 53.3%ED10653D96D862 982EKn854K3E107
42 V= 110 20 63% 71 55.8%D73E86324K652 EKn965107EK7527
Rond 3, som ÖV mot par 41, Åke Hallgren - Nils Johansson
56NT S-1 100 25 78% 96 60.2%Kn2K753D965422 97654964210D54
64 S-1 50 32 100% 128 66.8%9754353KD10842 K109762EK1098Kn6
Rond 4, som NS mot par 38, Britt Dahlgren - Gunn Thorselius
76NT S+1 1470 30 94% 158 70.7%Kn107KDKnD97D764 EKE93EKKn843K2
85 S-1 -50 14 44% 172 67.4%K8762DKnKD9Kn32 109K86Kn1086532E
Rond 5, som ÖV mot par 32, Ronny Terbrant - Ingela Terbrant
92NT V= 120 12 38% 184 64.1%K6KDKn82KKn9475 DKn10106D632EKD3
102NT V+3 210 14 44% 198 62.1%E3DKn1032EK7353 K765964D109EKn2
Rond 6, som ÖV mot par 43, Hugo Dietrich - Wilfriede Dietrich
113 V-1 -50 6 19% 204 58.2%7KD9654EK10975 EKD93729863D2
124 N-1 100 31 97% 235 61.4%973D75DKn7KDKn9 EKn104Kn432E8432
Rond 7, som ÖV mot par 46, Gunnar Yxelflod - Guy Hansson
132NT V+1 150 32 100% 267 64.4%EK109ED9728753 Kn723EK642Kn1082
144 S+1 -150 1 3% 268 60.0%E1093943Kn1085K6 Kn65KD1086D6D43
Rond 8, som ÖV mot par 33, Ronny Andersson - Linda Hallgren
15Pass 15 47% 283 59.1%K8976497ED543 Kn5DKn105KDKn102Kn7
163 N= -140 26 81% 309 60.5%3D8D1095D108743 EKKn96432KKn8Kn5
Rond 9, som NS mot par 40, Bo Windisch - Lillemor Windisch
176 Ö+1 -1010 14 44% 323 59.5%DKn987297210765 K64875494Kn842
184 V= -420 5 16% 328 57.1%EKn53D1031053864 962Kn8DKn42K1093
Rond 10, som NS mot par 31, Birgitta Holm - Christer Grebert
195D S-1 -100 11 34% 339 55.9%9565E872KKn976 EKD87D63D10543
205 V+1 -620 6 19% 345 54.0%DKn54964K108752 10932E753D9453
Rond 11, som NS mot par 39, Magnus Wikman - Margareta Wikman
213NT S-1 -100 6 19% 351 52.4%K973243K9D1065 DED52E7643KKn9
223 V= -140 24 75% 375 53.4%104321010854D854 EKDKnE65Kn732102
Rond 12, som NS mot par 44, Agneta Björklund - Anette de la Motte
234 Ö= -620 14 44% 389 53.0%984103D108765K9 KDKn76652E9272
242 N-1 -50 25 78% 414 54.0%EKn1075K103105K109 986282DKn3D654