Kommande tävlingar
04/04 Laholms BK - Guldtävling
10/04 Trosa BS - Guldtävling
13/04 Rimbo BK - Påskguld
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
Lerums BK » Onsdagsbridge M HCP 2017-01-18 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Lerums BK

Onsdagsbridge M HCP 2017-01-18

Partävling, 20 bord, 40 par. Antal brickor: 24. Medel: 456.0.

Privatprotokoll för Arne Edberg - Inga Edberg

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 20, Marita Hallberg - Steen Ljungberg
14NT S-3 150 37 97% 37 97.0%ED92E73D96542 43Kn7532DKn9273
24 Ö-1 -50 13 34% 50 65.5%EKn107D87631085E 2EKn4EKn732KKn85
Rond 2, som ÖV mot par 17, Birgitta Unell-Carlsson - Ingwor Bengtsson
34 S-2 100 34 89% 84 73.3%E949765343EKn8 DKn82KD106210653
41 Ö= 70 36 95% 120 78.8%D7Kn72EKDKn3985 531096542E10643
Rond 3, som ÖV mot par 1, Ronny Terbrant - Ingela Terbrant
52NT S-1 100 31 82% 151 79.4%73E64987610962 Kn1054D9532EKKn3
62 Ö+1 140 37 97% 188 82.3%42E1053ED6KD62 Kn9875D962K855
Rond 4, som ÖV mot par 19, Agneta Ekeroth - Gunilla Hellström
72 S+1 -140 8 21% 196 73.6%53EKKn76K610654 K983D97542D97
83NT S-2 100 33 87% 229 75.2%K92D541053Kn742 107109K9872EK63
Rond 5, som ÖV mot par 13, Elisabeth Svenson - Hans-Olof Hakenmyr
92 V-2 -200 3 8% 232 67.8%987DKn75652D95 KDKn54EKn97KKn102
101NT V+1 120 31 82% 263 69.2%DKn95975D42985 E106E43EKn1098EKn
Rond 6, som ÖV mot par 15, Hans Egerstad - Ingemar Hansson
113NT N+1 -430 13 34% 276 66.0%75K89432Kn10874 ED91092KDKn87D2
123 N-1 100 32 84% 308 67.5%964KKn631054D102 Kn75D2E32EKn943
Rond 7, som NS mot par 9, Gunnar Yxelflod - Leif Ryhd
131NT N= 90 22 58% 330 66.8%3K532D1094K865 KD9510653EDKn94
143 N= 110 36 95% 366 68.8%E9K109863EKn642 KKn1049873E7275
Rond 8, som ÖV mot par 18, Annika Westin - Lars Söderström
155 S-2 200 35 92% 401 70.3%86543864E10982 Kn7E53EKn106KD54
163 S+1 -170 2 5% 403 66.2%D4ED8765871085 E2KKn32EDKn6323
Rond 9, som ÖV mot par 3, Kerstin Sjölund - Guy Hansson
172 Ö= 90 16 42% 419 64.8%7674E876ED975 EKn102DKn10652K108
183 V-2 -100 7 18% 426 62.2%102KKn982973K64 DKn7645EK86E107
Rond 10, som NS mot par 16, Birgitta Bengtsson - Jan Bengtsson
193 V-1 100 34 89% 460 63.6%Kn98543K63Kn1082 72D98643EKn8D6
201NT V+2 -150 28 74% 488 64.2%83Kn2E109873K96 KDKn754436Kn753
Rond 11, som NS mot par 7, Gunilla Ekeroth - Arne Andersen
214 N= 620 29 76% 517 64.7%KDEK872E95863 Kn1098DKn1094D2DKn
223NT Ö+1 -630 27 71% 544 65.0%KD9548343EKn65 863Kn5K97210943
Rond 12, som NS mot par 14, Lars-Erik Svensson - Eva Sulz
233 Ö-3 300 38 100% 582 66.5%105D73E4ED6432 E64K852Kn109387
243 N+1 170 29 76% 611 66.9%EK92D10421083E6 Kn1063E75KD54D5