Kommande tävlingar
04/04 Laholms BK - Guldtävling
10/04 Trosa BS - Guldtävling
13/04 Rimbo BK - Påskguld
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
Lerums BK » Onsdagsbridge M HCP 2017-01-18 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Lerums BK

Onsdagsbridge M HCP 2017-01-18

Partävling, 20 bord, 40 par. Antal brickor: 24. Medel: 456.0.

Privatprotokoll för Knut Östgård - Ann-Marie Östgård

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 18, Annika Westin - Lars Söderström
12 S= -90 22 58% 22 58.0%ED92E73D96542 43Kn7532DKn9273
23NT V+1 430 35 92% 57 75.0%EKn107D87631085E 2EKn4EKn732KKn85
Rond 2, som ÖV mot par 8, Alf Falk - Henrik Aronsson
31NT S+1 -120 21 55% 78 68.3%E949765343EKn8 DKn82KD106210653
42 S+1 -140 14 37% 92 60.5%D7Kn72EKDKn3985 531096542E10643
Rond 3, som NS mot par 16, Birgitta Bengtsson - Jan Bengtsson
53NT N= 600 31 82% 123 64.8%EKD88DKn53D854 962KKn1071042EK7
61NT Ö= -90 14 37% 137 60.2%EK6K87109109873 D103Kn4Kn7432EKn4
Rond 4, som NS mot par 12, Åke Hallgren - Nils Johansson
72NT S= 120 15 39% 152 57.1%EKn10210542KnKn832 D764D98E1083EK
82 N+2 170 33 87% 185 60.9%Kn4EKKn8732D6105 ED86536EKn4D98
Rond 5, som ÖV mot par 14, Lars-Erik Svensson - Eva Sulz
92 N-1 50 20 53% 205 60.0%987DKn75652D95 KDKn54EKn97KKn102
102 V= 90 14 37% 219 57.7%DKn95975D42985 E106E43EKn1098EKn
Rond 6, som NS mot par 20, Marita Hallberg - Steen Ljungberg
113NT N+2 460 31 82% 250 59.9%KKn8423E1065E65 1063EDKn7654K93
123 N= 140 28 74% 278 61.1%102E109854KD7K7 EKD837Kn986865
Rond 7, som ÖV mot par 17, Birgitta Unell-Carlsson - Ingwor Bengtsson
135 S-2 200 37 97% 315 63.8%10872EKn84KKn2107 EKn64D97E87632
142 Ö-1 -50 18 47% 333 62.6%D876532Kn5Kn5K8 ED10642KD4D1093
Rond 8, som ÖV mot par 6, Magnus Wikman - Margareta Wikman
153 N+2 -200 2 5% 335 58.8%86543864E10982 Kn7E53EKn106KD54
165 Ö= 650 23 61% 358 58.9%D4ED8765871085 E2KKn32EDKn6323
Rond 9, som ÖV mot par 19, Agneta Ekeroth - Gunilla Hellström
171NT N-3 150 36 95% 394 61.1%7674E876ED975 EKn102DKn10652K108
182NT V= 120 31 82% 425 62.2%102KKn982973K64 DKn7645EK86E107
Rond 10, som ÖV mot par 13, Elisabeth Svenson - Hans-Olof Hakenmyr
192NT V+3 210 28 74% 453 62.8%K10E107K742E943 ED6Kn52D1095K75
201NT V+3 180 21 55% 474 62.5%10910876KKn42E82 E62EKD95D5D104
Rond 11, som NS mot par 15, Hans Egerstad - Ingemar Hansson
213 N+1 170 19 50% 493 61.9%KDEK872E95863 Kn1098DKn1094D2DKn
224 Ö+1 -650 14 37% 507 60.7%KD9548343EKn65 863Kn5K97210943
Rond 12, som NS mot par 2, Ulf Tallborn - Gunilla Tallborn
233 N= 110 36 95% 543 62.2%105D73E4ED6432 E64K852Kn109387
242 N+3 200 32 84% 575 63.1%EK92D10421083E6 Kn1063E75KD54D5