Kommande tävlingar
26/05 JSM Lag, direktfinal Norrköpin
28/06 Ölandsveckan 2018 - A-final, d
29/06 Ölandsveckan 2018 - A-final, s
Rapporterade tävlingar
19/05 Guld-IAF
04/05 Rekryteringsträff
28/04 Laholmsguldet
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling med hcp Max 54 par TL Lars-Åke 2017-03-15 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling med hcp Max 54 par TL Lars-Åke 2017-03-15

Partävling, 23 bord, 46 par. Antal brickor: 24. Medel: 528.0.

Privatprotokoll för Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 23, Milan Korac - Bengt Nilsson
12 Ö-1 50 15 34% 15 34.0%985EK762EKn985 632KKn104D5K762
22D Ö-2 300 8 18% 23 26.0%EKn5Kn93K72K953 D1092E6ED63E76
Rond 2, som NS mot par 22, Gunnar Olsson - Jan Öhman
33NT N= 400 6 14% 29 22.0%E63EKKn1065385K K947KDKn4ED764
42 V= -110 11 25% 40 22.8%865872Kn84EKn108 DKn74Kn1095EKKD9
Rond 3, som NS mot par 21, Ulla Borgström - Monica Wester
53NT N-1 -100 1 2% 41 18.6%E2KKn1042D82EKn9 D865E7EKn10D1065
63NT Ö+1 -630 35 80% 76 28.8%D985874D94543 Kn1074632EK8692
Rond 4, som ÖV mot par 20, Lars G Svensson - Hans Henrik Ramel
71 N+2 -110 16 36% 92 29.9%E428E103DKn8752 KKn65K10964D493
85 V= 450 16 36% 108 30.6%E10975KD10753E10 KDKn8622986429
Rond 5, som ÖV mot par 19, Jane Brändemar - Nina Nilsson
94 S+1 -450 9 20% 117 29.4%97543E5KKn6Kn96 1082107D97532ED
103NT S+1 -630 14 32% 131 29.7%KKn853862Kn10972 E710754386KD74
Rond 6, som NS mot par 18, Christian Frisk - Anna-Greta Ekelund
114 V-1 50 40 91% 171 35.3%KKn625D632E1052 ED97964385496
122 S+1 140 26 59% 197 37.2%Kn983KD3Kn62DKn2 D765252EDE765
Rond 7, som NS mot par 17, Helen Roos - Arne Bojesson
133NT Ö+2 -660 5 11% 202 35.2%Kn87643E10327E2 10Kn7641065D8764
143 Ö= -140 22 50% 224 36.3%1042K987E952K6 954D108643EKn84
Rond 8, som NS mot par 16, Lars Persson - Pia Katarina Larsson
154 S-2 -200 6 14% 230 34.8%Kn9ED8763D105103 K4Kn10952EKn7D52
164 Ö= -620 2 5% 232 32.9%DKn109528753E85 K853E8KDKn9432
Rond 9, som NS mot par 15, Margaretha Olsson - Göran Ekelund
171 S+3 170 20 45% 252 33.6%KD2DKn76DKn6537 E108343EK104EKn8
182 Ö+1 -110 13 30% 265 33.4%DKn87EKn9K77543 E10948763D6K109
Rond 10, som ÖV mot par 14, Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén
192 S+2 -170 33 75% 298 35.6%E109436DKn107572 72EK79843DKn84
20Pass 37 84% 335 38.0%KEKn874D8753Kn8 DKn1043D651092K2
Rond 11, som NS mot par 13, Ulf Öjing - Ulf Schjånberg
213NT Ö+1 -430 4 9% 339 36.7%10965D10732K10Kn2 K84E96DKn95295
223 N= 140 18 41% 357 36.9%D762KD95ED7Kn2 K4Kn10849832EKD
Rond 12, som ÖV mot par 24, Thomas Davy - Karen Nielsen
232NT Ö-2 -200 6 14% 363 35.9%KDKn1092107Kn76KKn 3EKKn43E4310873
242 Ö= 110 34 77% 397 37.6%K987EKDKn67EDKn 429872D10210974