Kommande tävlingar
26/05 JSM Lag, direktfinal Norrköpin
28/06 Ölandsveckan 2018 - A-final, d
29/06 Ölandsveckan 2018 - A-final, s
Rapporterade tävlingar
19/05 Guld-IAF
04/05 Rekryteringsträff
28/04 Laholmsguldet
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling med hcp Max 54 par TL Lars-Åke 2017-03-15 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling med hcp Max 54 par TL Lars-Åke 2017-03-15

Partävling, 23 bord, 46 par. Antal brickor: 24. Medel: 528.0.

Privatprotokoll för Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 31, Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson
13 Ö-2 -100 21 48% 21 48.0%KDKn75D972Kn3D4 E104E86310984103
23NT S= -600 28 64% 49 56.0%8D108542Kn105482 K7643K798DKn104
Rond 2, som NS mot par 37, Elsa Olsson - Birgit Hartman
36NT S-1 -50 2 5% 51 39.0%E63EKKn1065385K K947KDKn4ED764
42 V-1 100 29 66% 80 45.8%865872Kn84EKn108 DKn74Kn1095EKKD9
Rond 3, som ÖV mot par 32, Christer Östberg - Jan Walhagen
53NT N+1 -630 27 61% 107 48.8%Kn1093D653K6432 K7498975K8743
63NT Ö+3 690 34 77% 141 53.5%K63EDKn10575EK8 E2K9Kn1032DKn1076
Rond 4, som NS mot par 38, Bo Månsson - Sonja Christensson
73 Ö= -110 8 18% 149 48.4%DED2Kn9872EK106 109873Kn753K654
85D V= -650 5 11% 154 43.8%3EKn94DKn103KKn64 486K75ED87532
Rond 5, som ÖV mot par 33, Björn Nilsén - Irene Nilsén
93 S+2 -200 30 68% 184 46.4%97543E5KKn6Kn96 1082107D97532ED
103NT N= -600 28 64% 212 48.2%KKn853862Kn10972 E710754386KD74
Rond 6, som NS mot par 39, Sven Grahn - Wiveca Lindström
113 V= -140 20 45% 232 47.9%KKn625D632E1052 ED97964385496
123 S+1 170 40 91% 272 51.5%Kn983KD3Kn62DKn2 D765252EDE765
Rond 7, som ÖV mot par 34, Anitha Lindgren - Marian Krook
133NT Ö+2 660 39 89% 311 54.4%EK52K95K83K53 D9D8EDKn942Kn109
144 Ö-1 -50 11 25% 322 52.3%EKn86E53KKn71097 KD73DKn1062D532
Rond 8, som ÖV mot par 40, Gunnar Hudin - Elisabet Hudin
154 Ö+1 450 44 100% 366 55.5%D10653K9864K64 E8724K32EKn987
163 N+2 -200 25 57% 391 55.6%E3KKn962KKn10976 764ED1074D64210
Rond 9, som ÖV mot par 35, Mona Andersson - Berith Rydnemalm
171 S+3 -170 24 55% 415 55.5%965EK98298D94 Kn7410572K106532
18Pass 11 25% 426 53.8%5254EKn10843EKn8 K63KD102952D62
Rond 10, som ÖV mot par 43, Carl-Johan Möncke - Carl-Gustav Möncke
194 S= -420 13 30% 439 52.6%E109436DKn107572 72EK79843DKn84
203 N+1 -130 22 50% 461 52.5%KEKn874D8753Kn8 DKn1043D651092K2
Rond 11, som NS mot par 41, Gunnel Gille - Helen Lundin
213 V= -110 43 98% 504 54.6%10965D10732K10Kn2 K84E96DKn95295
224 S-1 -50 7 16% 511 52.9%D762KD95ED7Kn2 K4Kn10849832EKD
Rond 12, som ÖV mot par 36, Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan
233NT V-1 -100 20 45% 531 52.5%KDKn1092107Kn76KKn 3EKKn43E4310873
243 N-2 100 32 73% 563 53.4%K987EKDKn67EDKn 429872D10210974