Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » Partävling Måndag med hcp max 54 par TL Gun 2017-02-06 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Måndag med hcp max 54 par TL Gun 2017-02-06

Partävling, 19 bord, 38 par. Antal brickor: 24. Medel: 431.8.

Privatprotokoll för Mats Holm - Anders Edstrand

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 44, Yngve Jarl - Gösta Wiik
14 N+1 450 35.0 97% 35 97.0%KDKn94432Kn832D E875K9KE87632
24 Ö-1 50 33.0 92% 68 94.5%64K95ED106Kn974 Kn9576KKn954D103
Rond 2, som NS mot par 50, Margareta Levinsohn - Barbro Fahl
34 V= -620 7.0 19% 75 69.3%3K1095DKn95K953 2D832K102EDKn42
42 N-1 -100 13.0 36% 88 61.0%KD85962D106536 Kn97KKn107Kn74EKn10
Rond 3, som NS mot par 47, Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén
54 Ö-1 50 23.0 64% 111 61.6%E104EKD5387KKn3 939692D876542
64 S= 420 28.0 78% 139 64.3%9873E8732KD85 D5K1065493ED93
Rond 4, som ÖV mot par 32, Bengt Rylander - Lisbeth Nermar
74 V-1 -100 9.6 27% 148.6 59.0%EKn10E84392EKn43 D8753K5854985
83NT S-2 100 34.0 94% 182.6 63.4%9763D2D7EK752 DKn5109831093Kn108
Rond 5, som NS mot par 49, Marianne Wästberg - Irma Romare
91 S+1 90 21.2 59% 203.8 62.9%1094Kn627653D104 EK2E93E10842K7
104 Ö+2 -680 10.0 28% 213.8 59.4%94298654108797 DKnKKn532EDKn1042
Rond 6, som ÖV mot par 43, Gunnel Gille - Helen Lundin
111NT S-2 100 27.0 75% 240.8 60.8%9764976DKn9EKn3 52KKn842K104K76
124 Ö= 420 20.0 56% 260.8 60.4%ED1072Kn98272KKn 63EK75K3ED532
Rond 7, som ÖV mot par 45, Ulla Wästberg - Agneta Johansson
133 V-1 -100 12.0 33% 272.8 58.3%985Kn43K752ED8 KD763K10765D99
144 N+1 -450 0.0 0% 272.8 54.1%Kn8632K107K8Kn108 D1094D37654K54
Rond 8, som NS mot par 40, Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson
153 Ö= -140 22.0 61% 294.8 54.6%DKn963K3K107Kn43 ED74853D109652
164 S= 420 24.0 67% 318.8 55.4%7487K109DKn8763 EKDKn5EKD94Kn89
Rond 9, som ÖV mot par 48, Gunlis Åberg - Mona Berge
173 N-2 100 23.0 64% 341.8 55.9%7543ED3968765 E10686Kn8532EK2
183D N-1 200 34.0 94% 375.8 58.0%ED85E103263K62 K743452Kn109543
Rond 10, som ÖV mot par 34, Susanne Ramel - Grete Derand
193NT V+3 690 36.0 100% 411.8 60.2%K974K2K8642EK Kn32EKn6EKn1075103
203D N-1 200 32.0 89% 443.8 61.6%KKn932DKn1077EKKn 79843E9532872
Rond 11, som ÖV mot par 46, Elsa Olsson - Birgit Hartman
215 S+1 -680 0.0 0% 443.8 58.7%KD284EK10753K5 1097665D8D10876
221NT Ö-1 -100 21.0 58% 464.8 58.7%KD105KDKn9E85D3 Kn863E876104952
Rond 12, som NS mot par 38, Mari Segerberg - Kerstin Boberg
234 S-1 -100 13.0 36% 477.8 57.7%K10754KnKKn63D82 962E1092E975EK
243 V+1 -130 14.0 39% 491.8 56.9%D5D9762Kn6EKD9 E10935432Kn6542