Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » Partävling Söndag med hcp o partnergaranti TL Anders 2017-01-08 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Söndag med hcp o partnergaranti TL Anders 2017-01-08

Partävling, 11 bord, 21 par. Antal brickor: 24. Medel: 214.9.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Willy Landgren - Bibi Jönsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 15, Stig Unoson - Ulla Wästberg
16NT N-1 -50 2.0 11% 2 11.0%Kn98KDKn4EKKn8K6 K10E2D1072E8542
24 Ö+1 -450 7.0 39% 9 25.0%83762EK7DKn542 D72Kn105Kn1065986
Rond 2, som NS mot par 14, Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson
32 S-1 -50 7.0 39% 16 29.7%Kn6539542DKn486 E1074EKnE932E92
45 V-2 200 8.0 44% 24 33.2%98641062EKKn4Kn10 ED2EKKn83D9653
Rond 3, som ÖV mot par 13, Gun Bellander - Hans-Olof Holmqvist
55D Ö-2 -300 0.0 0% 24 26.6%KKn1072KD1042754 E984Kn6962EK32
64 Ö-2 -200 1.0 6% 25 23.2%Kn32DKn985EK1083 1096EK875ED742
Rond 4, som ÖV mot par 12, Bodil Wikström - Ulla Lundström
72NT N= -120 8.0 44% 33 26.1%43109652EKD1075 K76Kn39732DKn82
82 Ö-1 -50 4.0 22% 37 25.6%73108KKn653EK63 KDKn69632E10754
Rond 5, som ÖV mot par 11, Bonnie Clementsson - Olle Persson
95 Ö-1 -100 1.0 6% 38 23.4%K3D9109KD86543 DKn6EK8DKn8742E
103D Ö-2 -500 0.0 0% 38 21.1%KKn87654DKn10E109 E9632Kn1087D865
Rond 6, Frirond
11  - 5.0 28% 43 21.7%EEK65D865EDKn7 105974K1092K1043
12  - 5.0 28% 48 22.2%ED54Kn1010952KD5 Kn62EK7EKD63Kn8
Rond 7, som NS mot par 21, Susanne Ramel - Grete Derand
133NT Ö+1 -630 5.0 28% 53 22.7%841093E865DKn42 K7532Kn87672E9
145D Ö-3 500 14.0 78% 67 26.6%ED109Kn7532E32D K76EK96474842
Rond 8, som ÖV mot par 20, Klas Bellander - Jan Clementsson
154D V-3 -500 0.0 0% 67 24.9%E52DKn76329543 KD874842E9863
164 Ö-1 -100 1.0 6% 68 23.7%KKn9875976EE109 E6ED103KKn38764
Rond 9, som NS mot par 19, Magnus Wegestål - Daniel Matus
174 Ö= -420 9.0 50% 77 25.2%K98395E9432K5 Kn473KKn105Kn10432
184 N-2 -200 0.0 0% 77 23.8%E1085432E2E10D2 Kn6DKn93Kn753Kn84
Rond 10, som NS mot par 18, Louise Nordlindh - Karin Sjögren
194 N= 420 7.0 39% 84 24.6%E10851094E65K54 K932EKDKn8D1028
203NT N+1 630 10.0 56% 94 26.2%K874953D62D63 E93ED7EK7EKn97
Rond 11, som NS mot par 17, Ingegerd Jeppsson - Bo Månsson
213NT V+1 -430 4.0 22% 98 26.0%E972972E96Kn74 DKn8Kn108583K986
222NT Ö= -120 9.0 50% 107 27.1%10875D108639655 K3K9Kn432EKKn42
Rond 12, som NS mot par 16, Ann Lilliengren - Louise Grandinsson
236 S+1 1460 10.0 56% 117 28.3%E9829872EKnEKD KDKn6EKD10732105
246 V= -980 2.0 11% 119 27.6%953276109832K10 K1074D9D4D7542