Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » Partävling Söndag med hcp o partnergaranti TL Anders 2017-01-08 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Söndag med hcp o partnergaranti TL Anders 2017-01-08

Partävling, 11 bord, 21 par. Antal brickor: 24. Medel: 214.9.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 11, Bonnie Clementsson - Olle Persson
16NT S-1 50 16.0 89% 16 89.0%D754310865D1093 E6297653943Kn7
23NT V+1 430 4.0 22% 20 55.5%Kn10964KD98D42E EK5E43983K1073
Rond 2, Frirond
3  - 8.5 47% 28.5 52.7%KD82KD686K1074 910873K1075DKn53
4  - 8.5 47% 37 51.2%KKn10739751072ED 5D48K98765432
Rond 3, som ÖV mot par 21, Susanne Ramel - Grete Derand
52 N-2 200 16.0 89% 53 58.8%KKn1072KD1042754 E984Kn6962EK32
61 S-1 50 12.0 67% 65 60.2%Kn32DKn985EK1083 1096EK875ED742
Rond 4, som NS mot par 20, Klas Bellander - Jan Clementsson
73 N-1 -100 4.0 22% 69 54.7%ED102EKDKn8EK43 Kn9858746541096
83 V-1 50 14.0 78% 83 57.6%E1054E754D8D109 982KDKn9742Kn82
Rond 5, som NS mot par 19, Magnus Wegestål - Daniel Matus
93NT V+3 -690 0.0 0% 83 51.2%E1094Kn4K653Kn107 87521076532E92
102 V= -110 4.0 22% 87 48.3%10KD973E632K74 D54E82K954Kn32
Rond 6, som ÖV mot par 18, Louise Nordlindh - Karin Sjögren
114 N-2 100 14.0 78% 101 51.0%D976432Kn3EKn49 KKn8D1082738652
125 N+1 -620 15.0 83% 116 53.7%7D9642Kn87E974 K10983853410632
Rond 7, som NS mot par 17, Ingegerd Jeppsson - Bo Månsson
133NT Ö+1 -630 5.0 28% 121 51.7%841093E865DKn42 K7532Kn87672E9
145D S= 650 18.0 100% 139 55.1%ED109Kn7532E32D K76EK96474842
Rond 8, som NS mot par 16, Ann Lilliengren - Louise Grandinsson
154 S-2 -200 4.0 22% 143 52.9%Kn9EK10KD75Kn1062 106395Kn104EKD87
164 Ö+1 -650 6.0 33% 149 51.7%D43K85D1095K53 102Kn4287642DKn2
Rond 9, som NS mot par 15, Stig Unoson - Ulla Wästberg
174 Ö-1 50 16.0 89% 165 53.9%K98395E9432K5 Kn473KKn105Kn10432
183 N-1 -100 2.0 11% 167 51.5%E1085432E2E10D2 Kn6DKn93Kn753Kn84
Rond 10, som NS mot par 14, Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson
193 S-1 -50 0.0 0% 167 48.8%E10851094E65K54 K932EKDKn8D1028
203NT S= 600 4.0 22% 171 47.5%K874953D62D63 E93ED7EK7EKn97
Rond 11, som NS mot par 13, Gun Bellander - Hans-Olof Holmqvist
213NT V+1 -430 4.0 22% 175 46.2%E972972E96Kn74 DKn8Kn108583K986
221NT Ö= -90 13.0 72% 188 47.4%10875D108639655 K3K9Kn432EKKn42
Rond 12, som NS mot par 12, Bodil Wikström - Ulla Lundström
234 N+3 710 2.0 11% 190 45.8%E9829872EKnEKD KDKn6EKD10732105
244 V+1 -450 13.0 72% 203 46.9%953276109832K10 K1074D9D4D7542