Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » Partävling Söndag med hcp o partnergaranti TL Anders 2017-01-08 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Söndag med hcp o partnergaranti TL Anders 2017-01-08

Partävling, 11 bord, 21 par. Antal brickor: 24. Medel: 214.9.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Margareta Plym - Dennis Alsensjö

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 20, Klas Bellander - Jan Clementsson
16 N+1 -940 0.0 0% 0 0.0%D754310865D1093 E6297653943Kn7
24 Ö+1 450 11.0 61% 11 30.5%Kn10964KD98D42E EK5E43983K1073
Rond 2, som NS mot par 19, Magnus Wegestål - Daniel Matus
31NT S-3 -150 1.0 6% 12 22.3%Kn6539542DKn486 E1074EKnE932E92
44 V-1 100 4.0 22% 16 22.2%98641062EKKn4Kn10 ED2EKKn83D9653
Rond 3, som NS mot par 18, Louise Nordlindh - Karin Sjögren
52 Ö+2 -170 5.0 28% 21 23.4%65E98753EKn4D9 D3KD1083Kn108765
62 Ö-1 100 11.0 61% 32 29.7%E87632DKn109626 KD54107443KKn95
Rond 4, som ÖV mot par 17, Ingegerd Jeppsson - Bo Månsson
73NT N-2 200 16.0 89% 48 38.1%43109652EKD1075 K76Kn39732DKn82
82 N-2 100 8.0 44% 56 38.9%73108KKn653EK63 KDKn69632E10754
Rond 5, som NS mot par 16, Ann Lilliengren - Louise Grandinsson
93NT V+2 -660 5.0 28% 61 37.7%E1094Kn4K653Kn107 87521076532E92
103 N= 140 13.0 72% 74 41.1%10KD973E632K74 D54E82K954Kn32
Rond 6, som NS mot par 15, Stig Unoson - Ulla Wästberg
113 N= 140 14.0 78% 88 44.5%EEK65D865EDKn7 105974K1092K1043
126 N= 1370 16.0 89% 104 48.2%ED54Kn1010952KD5 Kn62EK7EKD63Kn8
Rond 7, som NS mot par 14, Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson
133NT Ö+1 -630 5.0 28% 109 46.6%841093E865DKn42 K7532Kn87672E9
143 S+2 200 2.0 11% 111 44.1%ED109Kn7532E32D K76EK96474842
Rond 8, som NS mot par 13, Gun Bellander - Hans-Olof Holmqvist
154 V= -420 0.0 0% 111 41.1%Kn9EK10KD75Kn1062 106395Kn104EKD87
164 Ö= -620 12.0 67% 123 42.8%D43K85D1095K53 102Kn4287642DKn2
Rond 9, som NS mot par 12, Bodil Wikström - Ulla Lundström
174 Ö+1 -450 3.0 17% 126 41.2%K98395E9432K5 Kn473KKn105Kn10432
183 N+1 170 16.0 89% 142 43.9%E1085432E2E10D2 Kn6DKn93Kn753Kn84
Rond 10, som NS mot par 11, Bonnie Clementsson - Olle Persson
194 N= 420 7.0 39% 149 43.6%E10851094E65K54 K932EKDKn8D1028
203NT S+1 630 10.0 56% 159 44.2%K874953D62D63 E93ED7EK7EKn97
Rond 11, Frirond
21  - 7.5 42% 166.5 44.1%K10653643721053 4EKDKDKn1054ED2
22  - 7.5 42% 174 44.0%EKn42EKn42EK8108 D9675D107D9763
Rond 12, som ÖV mot par 21, Susanne Ramel - Grete Derand
237 N= -2210 1.0 6% 175 42.4%75Kn10543965492 1043KD68Kn87643
244 V+1 450 5.0 28% 180 41.8%EDKn8EKn8KKnKn863 6K105432E765E9