Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » Partävling Söndag med hcp o partnergaranti TL Anders 2017-01-08 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Söndag med hcp o partnergaranti TL Anders 2017-01-08

Partävling, 11 bord, 21 par. Antal brickor: 24. Medel: 214.9.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Gunnar Hudin - Elisabet Hudin

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 16, Ann Lilliengren - Louise Grandinsson
13NT N+2 460 11.0 61% 11 61.0%Kn98KDKn4EKKn8K6 K10E2D1072E8542
24 Ö+1 -450 7.0 39% 18 50.0%83762EK7DKn542 D72Kn105Kn1065986
Rond 2, som ÖV mot par 15, Stig Unoson - Ulla Wästberg
31NT N-1 50 11.0 61% 29 53.7%KD82KD686K1074 910873K1075DKn53
45 N= -600 6.0 33% 35 48.5%KKn10739751072ED 5D48K98765432
Rond 3, som NS mot par 14, Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson
54 V+2 -480 0.0 0% 35 38.8%65E98753EKn4D9 D3KD1083Kn108765
64 Ö-1 100 11.0 61% 46 42.5%E87632DKn109626 KD54107443KKn95
Rond 4, som NS mot par 13, Gun Bellander - Hans-Olof Holmqvist
73 N= 140 17.0 94% 63 49.9%ED102EKDKn8EK43 Kn9858746541096
82 Ö-1 50 14.0 78% 77 53.4%E1054E754D8D109 982KDKn9742Kn82
Rond 5, som NS mot par 12, Bodil Wikström - Ulla Lundström
93NT V+2 -660 5.0 28% 82 50.6%E1094Kn4K653Kn107 87521076532E92
102 S+2 130 10.0 56% 92 51.1%10KD973E632K74 D54E82K954Kn32
Rond 6, som NS mot par 11, Bonnie Clementsson - Olle Persson
114 N= 130 12.0 67% 104 52.5%EEK65D865EDKn7 105974K1092K1043
125NT N= 660 8.0 44% 112 51.8%ED54Kn1010952KD5 Kn62EK7EKD63Kn8
Rond 7, Frirond
13  - 8.6 48% 120.6 51.5%841093E865DKn42 K7532Kn87672E9
14  - 8.6 48% 129.2 51.3%ED109Kn7532E32D K76EK96474842
Rond 8, som NS mot par 21, Susanne Ramel - Grete Derand
153 S+1 130 16.0 89% 145.2 53.8%Kn9EK10KD75Kn1062 106395Kn104EKD87
164 Ö+1 -650 6.0 33% 151.2 52.5%D43K85D1095K53 102Kn4287642DKn2
Rond 9, som ÖV mot par 20, Klas Bellander - Jan Clementsson
174 Ö-1 -50 2.0 11% 153.2 50.1%D6EKD10676E987 E10752Kn842D8D6
183D Ö-2 -300 0.0 0% 153.2 47.3%KK74KD962EK53 D97108658410976
Rond 10, som ÖV mot par 19, Magnus Wegestål - Daniel Matus
193NT S+1 -430 4.0 22% 157.2 45.9%D4653K84ED1062 Kn7672Kn973Kn973
201NT S+4 -210 18.0 100% 175.2 48.6%D6K810984K10542 Kn1052Kn10642Kn538
Rond 11, som ÖV mot par 18, Louise Nordlindh - Karin Sjögren
213NT Ö+1 430 14.0 78% 189.2 50.0%K10653643721053 4EKDKDKn1054ED2
221NT Ö+1 120 9.0 50% 198.2 50.0%EKn42EKn42EK8108 D9675D107D9763
Rond 12, som NS mot par 17, Ingegerd Jeppsson - Bo Månsson
235NT N+2 720 6.0 33% 204.2 49.3%E9829872EKnEKD KDKn6EKD10732105
246 V= -980 2.0 11% 206.2 47.7%953276109832K10 K1074D9D4D7542