Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » 14/9 scratch 2016-09-14 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

14/9 scratch 2016-09-14

Partävling, 21 bord, 41 par. Antal brickor: 24. Medel: 456.0.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Terezia Lagerman - Bengt Rylander

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 16, Marianne Servin - Ulla Öberg
12NT V= 120 19.0 50% 19 50.0%D642Kn2Kn863264 EKKn8EKD3ED10D2
22 V-4 -200 3.0 8% 22 29.0%D98428792KD93 103KDKn53K7E764
Rond 2, som NS mot par 10, Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén
34 N+2 480 35.0 92% 57 50.0%E8DKn10642KKn54Kn D932E53E32E73
41NT N+1 120 26.0 68% 83 54.5%Kn105D932D3EK86 K642KKn8Kn109D107
Rond 3, som ÖV mot par 14, Lars G Svensson - Ulla Wästberg
51NT Ö-2 -100 15.0 39% 98 51.4%EK9432E1054EK8 52D9Kn987109532
63 Ö+2 200 4.0 11% 102 44.7%EKn1097654Kn9K83 8EK10654Kn764EK
Rond 4, som NS mot par 20, Agneta Johansson - Inga Derving
74 Ö= -620 9.0 24% 111 41.7%654Kn92953Kn972 7EK8610764ED85
85 N-4 -200 12.0 32% 123 40.5%D1092KnKDKn108746 53K10825Kn98432
Rond 5, som ÖV mot par 17, Johnny Nielsen - Niusia Lichtman
94 Ö-2 -200 3.0 8% 126 36.9%3Kn10632KD62KKn4 976KDKn9543ED9
105 V= 600 26.0 68% 152 40.0%K9DKn64D97Kn863 E1073E10EK109742
Rond 6, som ÖV mot par 4, Bonnie Clementsson - Jan Clementsson
111 N= -80 3.0 8% 155 37.1%D764K875765E10 E5109EK10898754
122NT V+2 180 28.0 74% 183 40.2%EKn6Kn84105DKn853 D75K2K32EK962
Rond 7, som NS mot par 19, H.O. Thulin - Mats Mårtensson
134 N-1 -100 14.0 37% 197 39.9%EKn1086KDE72Kn64 K9753E5K93972
144 N+1 450 37.0 97% 234 44.0%EKn2EKn109543EKKn 9654K1065D9864
Rond 8, som ÖV mot par 13, Mats Andersson - Lars Becklén
155D Ö-3 -500 28.0 74% 262 46.0%EDKn10433DKn8Kn105 652Kn4742KD864
162 N+2 -170 5.0 13% 267 43.9%9742E9E65D1076 KD1084Kn1082E843
Rond 9, som NS mot par 15, Milan Korac - Christina Leander
172NT V= -120 7.0 18% 274 42.4%EKn109793EKn51086 K2D10762743Kn42
182 N+1 140 16.0 42% 290 42.4%E105KD964E3E87 K6432E85421053
Rond 10, som NS mot par 12, Louise Grandinsson - Nils Lindblad
194 N+2 480 16.0 42% 306 42.4%KD9863KD54E43 E10KD10542E73210
204 S+2 680 28.0 74% 334 44.0%E97E8K53EK1093 DDKn9752EKn97Kn2
Rond 11, som ÖV mot par 18, Susanne Levin - Annette Wald Gärdenfors
213NT V+2 460 37.0 97% 371 46.5%D6543Kn53K102Kn8 KE976EKn83EK97
224 N+1 -450 9.0 24% 380 45.5%E5296KD8631075 Kn741053E1029842
Rond 12, som ÖV mot par 6, Sanna Clementsson - Simon Ekenberg
233 V-2 -200 6.0 16% 386 44.2%1073D43D1084KKn4 EK642652Kn93E8
242 S-2 100 14.0 37% 400 43.9%EDKn32952Kn4Kn62 75EK83E10851095