Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » 14/9 scratch 2016-09-14 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

14/9 scratch 2016-09-14

Partävling, 21 bord, 41 par. Antal brickor: 24. Medel: 456.0.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Johan Erlandsson - Alf Roos

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 20, Agneta Johansson - Inga Derving
14 Ö+1 450 29.0 76% 29 76.0%D642Kn2Kn863264 EKKn8EKD3ED10D2
22 V-1 -50 31.0 82% 60 79.0%D98428792KD93 103KDKn53K7E764
Rond 2, som ÖV mot par 17, Johnny Nielsen - Niusia Lichtman
34 N= -420 34.0 89% 94 82.3%1076K8D87D10852 KKn54971096K964
41NT N= -90 27.0 71% 121 79.5%ED7E1074EK8295 983657654Kn432
Rond 3, som ÖV mot par 1, Anitha Lindgren - Marian Krook
53 Ö= 110 35.0 92% 156 82.0%EK9432E1054EK8 52D9Kn987109532
65 Ö= 650 22.0 58% 178 78.0%EKn1097654Kn9K83 8EK10654Kn764EK
Rond 4, som ÖV mot par 19, H.O. Thulin - Mats Mårtensson
71D S= -160 0.0 0% 178 66.9%EKDKn82DKD8K64 1093107543EKn2103
84 V-2 -100 11.0 29% 189 62.1%K86D943E92D107 EKn74E76563EK5
Rond 5, som ÖV mot par 13, Mats Andersson - Lars Becklén
94 Ö-2 -200 3.0 8% 192 56.1%3Kn10632KD62KKn4 976KDKn9543ED9
104 Ö-3 -300 0.0 0% 192 50.5%K9DKn64D97Kn863 E1073E10EK109742
Rond 6, som ÖV mot par 15, Milan Korac - Christina Leander
111D N-2 300 34.0 89% 226 54.0%D764K875765E10 E5109EK10898754
123NT V+1 430 37.0 97% 263 57.6%EKn6Kn84105DKn853 D75K2K32EK962
Rond 7, som NS mot par 9, Björn Klefbohm - Magnus Friberg
134 N= 620 36.0 95% 299 60.5%EKn1086KDE72Kn64 K9753E5K93972
144 N+1 450 37.0 97% 336 63.1%EKn2EKn109543EKKn 9654K1065D9864
Rond 8, som ÖV mot par 18, Susanne Levin - Annette Wald Gärdenfors
154 Ö-3 -150 33.0 87% 369 64.7%EDKn10433DKn8Kn105 652Kn4742KD864
164 N-1 50 27.0 71% 396 65.1%9742E9E65D1076 KD1084Kn1082E843
Rond 9, som ÖV mot par 3, Östen Svantesson - Mats Holm
173NT V-1 -50 17.0 45% 413 63.9%64EKKn4D9EK753 D85385K10862D9
186 S-2 200 37.0 97% 450 65.7%Kn8Kn532K10976Kn6 D97107DKn8KD942
Rond 10, som NS mot par 16, Marianne Servin - Ulla Öberg
196 N+1 940 31.0 82% 481 66.6%KD9863KD54E43 E10KD10542E73210
203NT N+2 660 19.0 50% 500 65.8%E97E8K53EK1093 DDKn9752EKn97Kn2
Rond 11, som NS mot par 7, Göran Nyqvist - Peter Perulf
213NT V= -400 25.0 66% 525 65.8%E1087108D6541054 Kn92KD4297D632
224 N+2 480 37.0 97% 562 67.2%963EDKn825EKKn3 KD108K74Kn974D6
Rond 12, som NS mot par 14, Lars G Svensson - Ulla Wästberg
231NT S-1 -100 7.0 18% 569 65.0%95K987K797632 DKn8EKn10E652D105
243 S-3 -150 10.0 26% 579 63.4%K106D107646KD73 984KnKD9732E84