Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » 14/9 scratch 2016-09-14 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

14/9 scratch 2016-09-14

Partävling, 21 bord, 41 par. Antal brickor: 24. Medel: 456.0.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 18, Susanne Levin - Annette Wald Gärdenfors
13NT V= 400 22.0 58% 22 58.0%D642Kn2Kn863264 EKKn8EKD3ED10D2
23 V-2 -100 24.0 63% 46 60.5%D98428792KD93 103KDKn53K7E764
Rond 2, som ÖV mot par 8, Terezia Lagerman - Bengt Rylander
34 N+2 -480 3.0 8% 49 43.0%1076K8D87D10852 KKn54971096K964
41NT N+1 -120 12.0 32% 61 40.2%ED7E1074EK8295 983657654Kn432
Rond 3, som NS mot par 16, Marianne Servin - Ulla Öberg
52 S+1 140 34.0 89% 95 50.0%874K10865K62D4 DKn1063EKn7D3Kn76
63 Ö+3 -230 30.0 79% 125 54.8%K3D7ED105DKn1097 D283293286542
Rond 4, som NS mot par 12, Louise Grandinsson - Nils Lindblad
74 Ö= -620 9.0 24% 134 50.4%654Kn92953Kn972 7EK8610764ED85
84 Ö-2 100 27.0 71% 161 53.0%D1092KnKDKn108746 53K10825Kn98432
Rond 5, som ÖV mot par 14, Lars G Svensson - Ulla Wästberg
94 V= 130 33.0 87% 194 56.8%3Kn10632KD62KKn4 976KDKn9543ED9
103 V+2 150 6.0 16% 200 52.7%K9DKn64D97Kn863 E1073E10EK109742
Rond 6, som NS mot par 20, Agneta Johansson - Inga Derving
113 N-2 -100 18.0 47% 218 52.2%KKn32EDKn649KDKn 109832DKn432632
123 V+1 -130 17.0 45% 235 51.6%K1093E10765E877 842D93DKn964104
Rond 7, som ÖV mot par 17, Johnny Nielsen - Niusia Lichtman
134 N-1 100 24.0 63% 259 52.5%D97432DKn5K853 42Kn108610864ED10
142 N+2 -170 20.0 53% 279 52.5%873D62Kn92E1073 KD1087D8743K52
Rond 8, som ÖV mot par 6, Sanna Clementsson - Simon Ekenberg
156 N= -1430 0.0 0% 279 49.0%EDKn10433DKn8Kn105 652Kn4742KD864
164 N-1 50 27.0 71% 306 50.4%9742E9E65D1076 KD1084Kn1082E843
Rond 9, som ÖV mot par 19, H.O. Thulin - Mats Mårtensson
173NT V-2 -100 7.0 18% 313 48.5%64EKKn4D9EK753 D85385K10862D9
182 N+2 -170 10.0 26% 323 47.2%Kn8Kn532K10976Kn6 D97107DKn8KD942
Rond 10, som ÖV mot par 13, Mats Andersson - Lars Becklén
194 N+3 -510 13.0 34% 336 46.5%75Kn9763Kn10D987 Kn42E8986KKn652
206 S= -1430 0.0 0% 336 44.2%Kn6543K4D84754 K108210631062D86
Rond 11, som NS mot par 15, Milan Korac - Christina Leander
213NT V+1 -430 11.0 29% 347 43.5%E1087108D6541054 Kn92KD4297D632
222 N+2 170 3.0 8% 350 41.9%963EDKn825EKKn3 KD108K74Kn974D6
Rond 12, som NS mot par 2, Mikael Palade - Lennart Tenland
232 V-1 100 19.0 50% 369 42.2%95K987K797632 DKn8EKn10E652D105
243D S-4 -800 1.0 3% 370 40.6%K106D107646KD73 984KnKD9732E84