Kommande tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
Rapporterade tävlingar
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
07/09 SM Par Junior - omgång 2
Falu BK » Barometer + årsmöte 2008-02-05 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Falu BK

Barometer + årsmöte 2008-02-05

Partävling, 7 bord, 13 par. Antal brickor: 24. Medel: -0.1.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Agneta Danielsen - Vera Södergren

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 5, Miro Bakrac - Bert Olsson
16NT N-3 150 3.0 80% 3 80.0%DKn954764310764 Kn96K106KKn109532
23 Ö+1 130 -1.0 40% 2 60.0%Kn643ED97432K9 ED108765KKn8652
Rond 2, som ÖV mot par 7, Lars Thuresson - Lennart Östman
34 V-1 -100 0.0 50% 2 56.7%Kn653ED73KKn1065 EKKn765EKKn10497
41NT Ö-1 -100 -4.0 10% -2 45.0%EKD83D10E104D85 952Kn986353292
Rond 3, som ÖV mot par 9, Rolf Westin - Lars Björkman
53D V-1 -100 -3.0 20% -5 40.0%97105410652DKn106 K6432KDKn9724K
65 S-1 50 -1.0 40% -6 40.0%EK72Kn107Kn109743 10986427543K36
Rond 4, som NS mot par 11, Christina Svensson - Sven Åke Georgsson
75 V-1 100 -1.0 40% -7 40.0%1083D95310754K2 KKn642EK7Kn3964
83NT N+4 520 -2.0 30% -9 38.8%EKnED621075EKKn3 KD105KE42D10874
Rond 5, som NS mot par 13, Gösta Edström - Hans Pousette
94D N-3 -500 -3.0 20% -12 36.7%ED82EKDKn4E983 7107321053D9652
104 V-1 100 -1.0 40% -13 37.0%EKDK5433109653 9842Kn9654K842
Rond 6, som NS mot par 2, Hans-Erik Hedström - Per Flemström
113 N= 110 -5.0 0% -18 33.6%7E94ED76542D2 KKn986D10Kn9EKKn4
121 V= -80 3.0 80% -15 37.5%K63287E8542DKn DKn8EKn643KnE865
Rond 7, som ÖV mot par 4, Olle Eriksson - Lennart Nordström
134 N= -620 2.0 70% -13 40.0%Kn73Kn109486EKD2 D8210974329754
142 N+1 -140 -1.0 40% -14 40.0%D10562EKn4210954 EK96484K1085E6
Rond 8, som NS mot par 6, Sven-Åke Arvendahl - Jesper Rundin
153NT N+1 630 1.0 60% -13 41.3%E9EKn10EEKDKn652 Kn6865429643210
163NT V+1 -630 -2.0 30% -15 40.6%410K9875D109765 EKn1096E8752482
Rond 9, Frirond
17  - -0.0 50% -15 41.2%KD9763105E10853 Kn8E108D974KD97
18  - -0.0 50% -15 41.7%75K107532K104D10 DKn9E6E7KKn9865
Rond 10, som ÖV mot par 14, Inger Wallin - Yvonne Geijer
193NT Ö= 600 -1.0 40% -16 41.6%ED7K5Kn87KDKn32 3D87632EKD975
205 S+1 -680 5.0 100% -11 44.5%10658Kn108742Kn73 97253265EK642
Rond 11, som NS mot par 12, Olle Burgaz - Åke Gerge
213NT N-3 -300 -5.0 0% -16 42.4%DEKKn94D1095KKn8 Kn854323K82752
22Pass 5.0 100% -11 45.0%D865Kn83K86KD2 E431092Kn9E8753
Rond 12, som ÖV mot par 1, Jonathan White - Tomas Lorenz
235 S-1 100 5.0 100% -6 47.4%E96D54964Kn1053 D8743K8353984
243NT N-3 150 5.0 100% -1 49.6%96D9853E54DKn4 EKn753410986K82