Kommande tävlingar
30/05 Final
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Partävling med hcp TL Rolf max 48 par 2016-07-25 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling med hcp TL Rolf max 48 par 2016-07-25

Partävling, 11 bord, 22 par. Antal brickor: 24. Medel: 240.0.

Privatprotokoll för Mona Andersson - Hans Antolin

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 15, Gunlis Åberg - Pia Katarina Larsson
14 Ö= -420 10 50% 10 50.0%EK429KD763Kn102 Kn8543105429865
24 V= -420 12 60% 22 55.0%K53K8762105293 10710954D873ED10
Rond 2, som NS mot par 14, Lena Stålbrink - Ulla Barkeman
32 N-1 -50 13 65% 35 58.3%ED102976KD76D4 Kn94K10852E10565
41NT V+2 -150 8 40% 43 53.8%Kn105D105484D632 D742KKn9D10952E
Rond 3, som ÖV mot par 13, Irma Svensson - Ruth Gustavsson
54 Ö-1 -50 3 15% 46 46.0%EKD3E93ED2K83 10765KKn621064DKn
64 S-1 50 13 65% 59 49.2%E10997632K7965 DKn6ED1084865D2
Rond 4, som ÖV mot par 12, Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg
73 N= -110 12 60% 71 50.7%Kn942865439252 10763EK92KD549
83 Ö+1 130 10 50% 81 50.6%K42E1082KnKKn986 Kn86D6EK752E102
Rond 5, som ÖV mot par 11, Bonnie Clementsson - Olle Persson
94 Ö+2 680 18 90% 99 55.0%K1032EKKn652D52 E976KD985D443
102NT S+2 -180 6 30% 105 52.5%EK53K54E96975 972863Kn1043K102
Rond 6, som NS mot par 22, Tomas Lindqvist - Milan Korac
113 Ö-2 100 20 100% 125 56.8%E95107652D9853 KDK9764KKn8Kn107
124 Ö= -420 10 50% 135 56.2%8742KD86543D3 EKn933D9879742
Rond 7, som NS mot par 21, Ingegerd Jeppsson - Monica Lannerud
132 Ö+3 -200 14 70% 149 57.3%E75D7764E6543 Kn864293K2K1087
144 Ö= -420 7 35% 156 55.7%65421084K8KKn107 Kn9Kn9621052E632
Rond 8, som ÖV mot par 20, Sanna Clementsson - Jan Clementsson
153NT S= -600 10 50% 166 55.3%6Kn43D9752E983 Kn108529854KD102
164 Ö-1 -100 0 0% 166 51.9%Kn63E1086EEK862 K9853D5437543
Rond 9, som NS mot par 19, Anita Olofsson - John-Ingmar Ahlberg
174 V+1 -450 1 5% 167 49.1%ED7544KKn52D92 K621083974Kn863
184 N= 620 18 90% 185 51.4%D93ED108754D66 KKn74KKn610D9732
Rond 10, som NS mot par 18, Ulf Schjånberg - Ulla Wästberg
192 N= 90 4 20% 189 49.7%D2K75EK94ED107 Kn85EKn96732852
201 Ö= -80 2 10% 191 47.8%75EDKn7973E1097 K82K654KD10Kn42
Rond 11, som NS mot par 17, Bodil Wikström - Niusia Lichtman
212 S= 90 10 50% 201 47.9%DKnKn9543KKnE963 K85K72E942DKn7
225D Ö-2 500 20 100% 221 50.2%DKn86532E96DKKn 974K74Kn9853E8
Rond 12, som NS mot par 16, Mats Andersson - Lars Becklén
233 Ö+1 -170 8 40% 229 49.8%Kn863ED3E98386 10986KDKn10410932
242 Ö= -110 0 0% 229 47.7%KD98EK8K92D87 49762DKn8431053