Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Partävling med hcp TL Rolf max 48 par 2016-07-25 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling med hcp TL Rolf max 48 par 2016-07-25

Partävling, 11 bord, 22 par. Antal brickor: 24. Medel: 240.0.

Privatprotokoll för Östen Svantesson - Mats Holm

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 20, Sanna Clementsson - Jan Clementsson
13 Ö+2 200 4 20% 4 20.0%63EK10762Kn8K43 D10975DKn8E9ED7
23NT Ö+1 430 14 70% 18 45.0%EKn98E3KKn64852 D642DKnE9KKn764
Rond 2, som NS mot par 19, Anita Olofsson - John-Ingmar Ahlberg
32 S+1 140 19 95% 37 61.7%ED102976KD76D4 Kn94K10852E10565
41NT V-1 100 18 90% 55 68.8%Kn105D105484D632 D742KKn9D10952E
Rond 3, som NS mot par 18, Ulf Schjånberg - Ulla Wästberg
53NT Ö= -400 9 45% 64 64.0%2D1074KKn753652 Kn9848598E10974
64 N+1 150 14 70% 78 65.0%K5DKn10932Kn10843 K875432KnE4EK7
Rond 4, som ÖV mot par 17, Bodil Wikström - Niusia Lichtman
72 N+1 -110 12 60% 90 64.3%Kn942865439252 10763EK92KD549
83NT V+1 430 16 80% 106 66.2%K42E1082KnKKn986 Kn86D6EK752E102
Rond 5, som NS mot par 16, Mats Andersson - Lars Becklén
94 Ö= -620 12 60% 118 65.6%854E10693E9876 DKnKn74321087KKn10
103NT S= 600 20 100% 138 69.0%86DKn102D82DKn43 DKn104E97K75E86
Rond 6, som NS mot par 15, Gunlis Åberg - Pia Katarina Larsson
113 N-1 -50 15 75% 153 69.5%E95107652D9853 KDK9764KKn8Kn107
124 Ö-1 50 20 100% 173 72.1%8742KD86543D3 EKn933D9879742
Rond 7, som NS mot par 14, Lena Stålbrink - Ulla Barkeman
133 N-2 -200 14 70% 187 71.9%E75D7764E6543 Kn864293K2K1087
144 Ö-1 50 17 85% 204 72.9%65421084K8KKn107 Kn9Kn9621052E632
Rond 8, som NS mot par 13, Irma Svensson - Ruth Gustavsson
153NT S+1 630 17 85% 221 73.7%E743EK76EK1065 KD9D102Kn863Kn74
161 S-1 -50 16 80% 237 74.1%ED2742Kn10982D9 10754KDKn9K76Kn10
Rond 9, som NS mot par 12, Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg
173 V= -140 18 90% 255 75.0%ED7544KKn52D92 K621083974Kn863
184 N+1 650 20 100% 275 76.4%D93ED108754D66 KKn74KKn610D9732
Rond 10, som NS mot par 11, Bonnie Clementsson - Olle Persson
192 S+1 140 18 90% 293 77.1%D2K75EK94ED107 Kn85EKn96732852
203 N+1 170 13 65% 306 76.5%75EDKn7973E1097 K82K654KD10Kn42
Rond 11, som ÖV mot par 22, Tomas Lindqvist - Milan Korac
213NT S= -600 4 20% 310 73.8%E932ED81075K52 10764106D8631084
225 V-2 -200 5 25% 315 71.6%D52E7642D9743 EK10Kn1083K1010652
Rond 12, som ÖV mot par 21, Ingegerd Jeppsson - Monica Lannerud
233 Ö+1 170 12 60% 327 71.1%EK7Kn1094762EK5 D542K7525DKn74
241NT N= -90 12 60% 339 70.6%E10753Kn10E10Kn642 Kn62D543765EK9