Kommande tävlingar
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
26/07 SM Par Veteran
26/07 SM Par Veteran - Omgång 1
Rapporterade tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final -
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final -
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Partävling med hcp TL Rolf max 48 par 2016-07-25 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling med hcp TL Rolf max 48 par 2016-07-25

Partävling, 11 bord, 22 par. Antal brickor: 24. Medel: 240.0.

Privatprotokoll för Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 16, Mats Andersson - Lars Becklén
13NT V+1 -430 4 20% 4 20.0%EK429KD763Kn102 Kn8543105429865
24 V+1 -450 3 15% 7 17.5%K53K8762105293 10710954D873ED10
Rond 2, som ÖV mot par 15, Gunlis Åberg - Pia Katarina Larsson
33 S-2 100 11 55% 18 30.0%75DKn494EK10873 K863E3Kn832Kn92
43NT V-1 -100 2 10% 20 25.0%K86E8636Kn10874 E9372EKKn73K95
Rond 3, som NS mot par 14, Lena Stålbrink - Ulla Barkeman
53NT Ö-1 50 17 85% 37 37.0%2D1074KKn753652 Kn9848598E10974
63 S= 140 12 60% 49 40.8%K5DKn10932Kn10843 K875432KnE4EK7
Rond 4, som NS mot par 13, Irma Svensson - Ruth Gustavsson
73 N+1 130 15 75% 64 45.7%KDKn7Kn763EKDKn7 E85D10E108108643
83NT Ö-1 50 18 90% 82 51.2%ED109KKn754D974 75393108643D53
Rond 5, som NS mot par 12, Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg
91 Ö+1 -110 20 100% 102 56.7%854E10693E9876 DKnKn74321087KKn10
102 N= 90 6 30% 108 54.0%86DKn102D82DKn43 DKn104E97K75E86
Rond 6, som NS mot par 11, Bonnie Clementsson - Olle Persson
112 Ö+2 -170 2 10% 110 50.0%E95107652D9853 KDK9764KKn8Kn107
123NT Ö= -400 15 75% 125 52.1%8742KD86543D3 EKn933D9879742
Rond 7, som NS mot par 22, Tomas Lindqvist - Milan Korac
134 Ö+2 -680 0 0% 125 48.1%E75D7764E6543 Kn864293K2K1087
144 Ö= -420 7 35% 132 47.1%65421084K8KKn107 Kn9Kn9621052E632
Rond 8, som NS mot par 21, Ingegerd Jeppsson - Monica Lannerud
152NT S+2 180 4 20% 136 45.3%E743EK76EK1065 KD9D102Kn863Kn74
162 Ö= -90 13 65% 149 46.6%ED2742Kn10982D9 10754KDKn9K76Kn10
Rond 9, som ÖV mot par 20, Sanna Clementsson - Jan Clementsson
173 V+1 170 4 20% 153 45.0%Kn1093Kn972D108K10 8EKD65E63E754
183NT Ö-3 -150 8 40% 161 44.7%E10293K53EKKn54 8652EKn98742108
Rond 10, som ÖV mot par 19, Anita Olofsson - John-Ingmar Ahlberg
193 S-1 50 18 90% 179 47.1%7431043Kn1086Kn93 EK1096D82D5K64
203 N+1 -170 7 35% 186 46.5%E1094102EKn8K853 DKn639836542D6
Rond 11, som ÖV mot par 18, Ulf Schjånberg - Ulla Wästberg
212 N+1 -140 7 35% 193 46.0%E932ED81075K52 10764106D8631084
222 N+1 -140 11 55% 204 46.4%D52E7642D9743 EK10Kn1083K1010652
Rond 12, som NS mot par 17, Bodil Wikström - Niusia Lichtman
233 Ö+1 -170 8 40% 212 46.1%Kn863ED3E98386 10986KDKn10410932
241NT N= 90 8 40% 220 45.8%KD98EK8K92D87 49762DKn8431053