Kommande tävlingar
30/05 Final
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Partävling med hcp TL Rolf max 48 par 2016-07-25 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling med hcp TL Rolf max 48 par 2016-07-25

Partävling, 11 bord, 22 par. Antal brickor: 24. Medel: 240.0.

Privatprotokoll för Sanna Clementsson - Jan Clementsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 5, Östen Svantesson - Mats Holm
13 Ö+2 -200 16 80% 16 80.0%EK429KD763Kn102 Kn8543105429865
23NT Ö+1 -430 6 30% 22 55.0%K53K8762105293 10710954D873ED10
Rond 2, som ÖV mot par 21, Ingegerd Jeppsson - Monica Lannerud
32NT V= 120 18 90% 40 66.7%75DKn494EK10873 K863E3Kn832Kn92
42NT V+2 180 18 90% 58 72.5%K86E8636Kn10874 E9372EKKn73K95
Rond 3, som NS mot par 19, Anita Olofsson - John-Ingmar Ahlberg
53NT Ö= -400 9 45% 67 67.0%2D1074KKn753652 Kn9848598E10974
64 S-2 -100 1 5% 68 56.7%K5DKn10932Kn10843 K875432KnE4EK7
Rond 4, som ÖV mot par 6, Hanna Lewandowski - Christina Leander
73 N+1 -130 5 25% 73 52.1%Kn942865439252 10763EK92KD549
83D N-5 1100 20 100% 93 58.1%K42E1082KnKKn986 Kn86D6EK752E102
Rond 5, som ÖV mot par 1, Willy Landgren - Bibi Jönsson
94 Ö+1 650 14 70% 107 59.4%K1032EKKn652D52 E976KD985D443
101NT Ö-3 -300 3 15% 110 55.0%EK53K54E96975 972863Kn1043K102
Rond 6, som ÖV mot par 7, Christina Kronlund - Thomas Ålander
113NT V-1 -50 2 10% 112 50.9%Kn108632E32E4K6 74DKn85D1093E42
123NT Ö+2 460 18 90% 130 54.2%KD65EKn94EKnKKn5 101072K10652E1086
Rond 7, som ÖV mot par 2, Stig Unoson - Agneta Dunemark
133 Ö+3 230 12 60% 142 54.6%K103KKn86421095D D9E105EDKn83Kn92
144 Ö+1 450 19 95% 161 57.5%EKD873EKD93D5 10D753EKn764984
Rond 8, som NS mot par 8, Mona Andersson - Hans Antolin
153NT S= 600 10 50% 171 57.0%E743EK76EK1065 KD9D102Kn863Kn74
164 Ö-1 100 20 100% 191 59.7%ED2742Kn10982D9 10754KDKn9K76Kn10
Rond 9, som NS mot par 3, Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson
173 V+1 -170 16 80% 207 60.9%ED7544KKn52D92 K621083974Kn863
183NT Ö-3 150 12 60% 219 60.8%D93ED108754D66 KKn74KKn610D9732
Rond 10, som ÖV mot par 9, Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist
194 S-2 100 20 100% 239 62.9%7431043Kn1086Kn93 EK1096D82D5K64
203 S= -140 13 65% 252 63.0%E1094102EKn8K853 DKn639836542D6
Rond 11, som NS mot par 4, Yvonne Tolf - Ulla Öberg
214 N= 620 19 95% 271 64.5%DKnKn9543KKnE963 K85K72E942DKn7
224 N= 420 18 90% 289 65.7%DKn86532E96DKKn 974K74Kn9853E8
Rond 12, som ÖV mot par 10, Berth Rasmusson - Birgitta Kiotseridis
233 V+1 170 12 60% 301 65.4%EK7Kn1094762EK5 D542K7525DKn74
241NT N+2 -150 3 15% 304 63.3%E10753Kn10E10Kn642 Kn62D543765EK9