Kommande tävlingar
30/05 Final
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Partävling med hcp TL Rolf max 48 par 2016-07-25 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling med hcp TL Rolf max 48 par 2016-07-25

Partävling, 11 bord, 22 par. Antal brickor: 24. Medel: 240.0.

Privatprotokoll för Stig Unoson - Agneta Dunemark

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 14, Lena Stålbrink - Ulla Barkeman
14 Ö= 420 10 50% 10 50.0%63EK10762Kn8K43 D10975DKn8E9ED7
24 Ö= 420 8 40% 18 45.0%EKn98E3KKn64852 D642DKnE9KKn764
Rond 2, som NS mot par 13, Irma Svensson - Ruth Gustavsson
33 S= 140 19 95% 37 61.7%ED102976KD76D4 Kn94K10852E10565
42NT V+1 -150 8 40% 45 56.2%Kn105D105484D632 D742KKn9D10952E
Rond 3, som NS mot par 12, Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg
54 Ö-1 50 17 85% 62 62.0%2D1074KKn753652 Kn9848598E10974
65 N= 400 20 100% 82 68.3%K5DKn10932Kn10843 K875432KnE4EK7
Rond 4, som NS mot par 11, Bonnie Clementsson - Olle Persson
75 N-1 -100 1 5% 83 59.3%KDKn7Kn763EKDKn7 E85D10E108108643
83NT Ö+1 -430 4 20% 87 54.4%ED109KKn754D974 75393108643D53
Rond 5, som NS mot par 22, Tomas Lindqvist - Milan Korac
94 Ö+2 -680 2 10% 89 49.4%854E10693E9876 DKnKn74321087KKn10
101 Ö= -80 4 20% 93 46.5%86DKn102D82DKn43 DKn104E97K75E86
Rond 6, som NS mot par 21, Ingegerd Jeppsson - Monica Lannerud
113 N-1 -50 15 75% 108 49.1%E95107652D9853 KDK9764KKn8Kn107
123NT Ö= -400 15 75% 123 51.2%8742KD86543D3 EKn933D9879742
Rond 7, som NS mot par 20, Sanna Clementsson - Jan Clementsson
133 Ö+3 -230 8 40% 131 50.4%E75D7764E6543 Kn864293K2K1087
144 Ö+1 -450 1 5% 132 47.1%65421084K8KKn107 Kn9Kn9621052E632
Rond 8, som ÖV mot par 19, Anita Olofsson - John-Ingmar Ahlberg
153NT N+1 -630 3 15% 135 45.0%6Kn43D9752E983 Kn108529854KD102
162NT V= 120 12 60% 147 45.9%Kn63E1086EEK862 K9853D5437543
Rond 9, som ÖV mot par 18, Ulf Schjånberg - Ulla Wästberg
174 Ö= 420 12 60% 159 46.8%Kn1093Kn972D108K10 8EKD65E63E754
185 V= 400 20 100% 179 49.7%E10293K53EKKn54 8652EKn98742108
Rond 10, som ÖV mot par 17, Bodil Wikström - Niusia Lichtman
192 S= -110 9 45% 188 49.5%7431043Kn1086Kn93 EK1096D82D5K64
202 Ö= 110 20 100% 208 52.0%E1094102EKn8K853 DKn639836542D6
Rond 11, som NS mot par 16, Mats Andersson - Lars Becklén
214 N-1 -100 7 35% 215 51.2%DKnKn9543KKnE963 K85K72E942DKn7
224 V= -130 0 0% 215 48.9%DKn86532E96DKKn 974K74Kn9853E8
Rond 12, som NS mot par 15, Gunlis Åberg - Pia Katarina Larsson
232NT Ö-1 100 16 80% 231 50.2%Kn863ED3E98386 10986KDKn10410932
242 Ö-1 50 4 20% 235 49.0%KD98EK8K92D87 49762DKn8431053