Kommande tävlingar
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
26/07 SM Par Veteran
26/07 SM Par Veteran - Omgång 1
Rapporterade tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final -
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final -
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Partävling med hcp TL Rolf max 48 par 2016-07-25 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling med hcp TL Rolf max 48 par 2016-07-25

Partävling, 11 bord, 22 par. Antal brickor: 24. Medel: 240.0.

Privatprotokoll för Anita Olofsson - John-Ingmar Ahlberg

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 10, Berth Rasmusson - Birgitta Kiotseridis
14 Ö= 420 10 50% 10 50.0%63EK10762Kn8K43 D10975DKn8E9ED7
24 Ö+1 450 17 85% 27 67.5%EKn98E3KKn64852 D642DKnE9KKn764
Rond 2, som ÖV mot par 5, Östen Svantesson - Mats Holm
32 S+1 -140 1 5% 28 46.7%75DKn494EK10873 K863E3Kn832Kn92
41NT V-1 -100 2 10% 30 37.5%K86E8636Kn10874 E9372EKKn73K95
Rond 3, som ÖV mot par 20, Sanna Clementsson - Jan Clementsson
53NT Ö= 400 11 55% 41 41.0%EKD3E93ED2K83 10765KKn621064DKn
64 S-2 100 19 95% 60 50.0%E10997632K7965 DKn6ED1084865D2
Rond 4, som NS mot par 18, Ulf Schjånberg - Ulla Wästberg
72 N+2 130 15 75% 75 53.6%KDKn7Kn763EKDKn7 E85D10E108108643
83NT Ö-1 50 18 90% 93 58.1%ED109KKn754D974 75393108643D53
Rond 5, som ÖV mot par 6, Hanna Lewandowski - Christina Leander
94 Ö+2 680 18 90% 111 61.7%K1032EKKn652D52 E976KD985D443
102 N+1 -140 8 40% 119 59.5%EK53K54E96975 972863Kn1043K102
Rond 6, som ÖV mot par 1, Willy Landgren - Bibi Jönsson
113 Ö= 140 12 60% 131 59.5%Kn108632E32E4K6 74DKn85D1093E42
123NT Ö+2 460 18 90% 149 62.1%KD65EKn94EKnKKn5 101072K10652E1086
Rond 7, som NS mot par 7, Christina Kronlund - Thomas Ålander
132 V+3 -200 14 70% 163 62.7%E75D7764E6543 Kn864293K2K1087
143NT V= -400 12 60% 175 62.5%65421084K8KKn107 Kn9Kn9621052E632
Rond 8, som NS mot par 2, Stig Unoson - Agneta Dunemark
153NT N+1 630 17 85% 192 64.0%E743EK76EK1065 KD9D102Kn863Kn74
162NT V= -120 8 40% 200 62.5%ED2742Kn10982D9 10754KDKn9K76Kn10
Rond 9, som ÖV mot par 8, Mona Andersson - Hans Antolin
174 V+1 450 19 95% 219 64.4%Kn1093Kn972D108K10 8EKD65E63E754
184 N= -620 2 10% 221 61.4%E10293K53EKKn54 8652EKn98742108
Rond 10, som NS mot par 3, Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson
193 S-1 -50 2 10% 223 58.7%D2K75EK94ED107 Kn85EKn96732852
203 N+1 170 13 65% 236 59.0%75EDKn7973E1097 K82K654KD10Kn42
Rond 11, som ÖV mot par 9, Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist
213 N= -140 7 35% 243 57.9%E932ED81075K52 10764106D8631084
225 V-1 -100 16 80% 259 58.9%D52E7642D9743 EK10Kn1083K1010652
Rond 12, som NS mot par 4, Yvonne Tolf - Ulla Öberg
234 Ö= -620 0 0% 259 56.3%Kn863ED3E98386 10986KDKn10410932
241NT N+1 120 13 65% 272 56.7%KD98EK8K92D87 49762DKn8431053