Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Partävling med hcp TL Rolf max 48 par 2016-07-25 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling med hcp TL Rolf max 48 par 2016-07-25

Partävling, 11 bord, 22 par. Antal brickor: 24. Medel: 240.0.

Privatprotokoll för Lena Stålbrink - Ulla Barkeman

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 2, Stig Unoson - Agneta Dunemark
14 Ö= -420 10 50% 10 50.0%EK429KD763Kn102 Kn8543105429865
24 Ö= -420 12 60% 22 55.0%K53K8762105293 10710954D873ED10
Rond 2, som ÖV mot par 8, Mona Andersson - Hans Antolin
32 N-1 50 7 35% 29 48.3%75DKn494EK10873 K863E3Kn832Kn92
41NT V+2 150 12 60% 41 51.2%K86E8636Kn10874 E9372EKKn73K95
Rond 3, som ÖV mot par 3, Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson
53NT Ö-1 -50 3 15% 44 44.0%EKD3E93ED2K83 10765KKn621064DKn
63 S= -140 8 40% 52 43.3%E10997632K7965 DKn6ED1084865D2
Rond 4, som NS mot par 9, Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist
73 V-1 100 4 20% 56 40.0%KDKn7Kn763EKDKn7 E85D10E108108643
83 Ö-1 50 18 90% 74 46.2%ED109KKn754D974 75393108643D53
Rond 5, som ÖV mot par 4, Yvonne Tolf - Ulla Öberg
93 V+2 200 2 10% 76 42.2%K1032EKKn652D52 E976KD985D443
102 N= -110 11 55% 87 43.5%EK53K54E96975 972863Kn1043K102
Rond 6, som NS mot par 10, Berth Rasmusson - Birgitta Kiotseridis
112 Ö+1 -140 8 40% 95 43.2%E95107652D9853 KDK9764KKn8Kn107
123NT Ö+2 -460 2 10% 97 40.4%8742KD86543D3 EKn933D9879742
Rond 7, som ÖV mot par 5, Östen Svantesson - Mats Holm
133 N-2 200 6 30% 103 39.6%K103KKn86421095D D9E105EDKn83Kn92
144 Ö-1 -50 3 15% 106 37.9%EKD873EKD93D5 10D753EKn764984
Rond 8, som ÖV mot par 15, Gunlis Åberg - Pia Katarina Larsson
153NT S= -600 10 50% 116 38.7%6Kn43D9752E983 Kn108529854KD102
162 Ö+2 130 17 85% 133 41.6%Kn63E1086EEK862 K9853D5437543
Rond 9, som NS mot par 13, Irma Svensson - Ruth Gustavsson
172 V+3 -200 14 70% 147 43.2%ED7544KKn52D92 K621083974Kn863
183 N+1 170 14 70% 161 44.7%D93ED108754D66 KKn74KKn610D9732
Rond 10, som ÖV mot par 6, Hanna Lewandowski - Christina Leander
192 S= -110 9 45% 170 44.7%7431043Kn1086Kn93 EK1096D82D5K64
203NT N= -600 2 10% 172 43.0%E1094102EKn8K853 DKn639836542D6
Rond 11, som ÖV mot par 1, Willy Landgren - Bibi Jönsson
214 N-1 100 13 65% 185 44.0%E932ED81075K52 10764106D8631084
223 N= -140 11 55% 196 44.5%D52E7642D9743 EK10Kn1083K1010652
Rond 12, som ÖV mot par 7, Christina Kronlund - Thomas Ålander
233 Ö+1 170 12 60% 208 45.2%EK7Kn1094762EK5 D542K7525DKn74
241NT N+1 -120 7 35% 215 44.8%E10753Kn10E10Kn642 Kn62D543765EK9