Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Partävling med hcp TL Rolf max 48 par 2016-07-25 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling med hcp TL Rolf max 48 par 2016-07-25

Partävling, 11 bord, 22 par. Antal brickor: 24. Medel: 240.0.

Privatprotokoll för Willy Landgren - Bibi Jönsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 12, Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg
14 Ö= -420 10 50% 10 50.0%EK429KD763Kn102 Kn8543105429865
24 Ö= -420 12 60% 22 55.0%K53K8762105293 10710954D873ED10
Rond 2, som NS mot par 11, Bonnie Clementsson - Olle Persson
32 Ö+2 -130 0 0% 22 36.7%ED102976KD76D4 Kn94K10852E10565
41NT V+2 -150 8 40% 30 37.5%Kn105D105484D632 D742KKn9D10952E
Rond 3, som NS mot par 22, Tomas Lindqvist - Milan Korac
53NT Ö= -400 9 45% 39 39.0%2D1074KKn753652 Kn9848598E10974
63 S-1 -50 7 35% 46 38.3%K5DKn10932Kn10843 K875432KnE4EK7
Rond 4, som NS mot par 21, Ingegerd Jeppsson - Monica Lannerud
72 S+2 130 15 75% 61 43.6%KDKn7Kn763EKDKn7 E85D10E108108643
83NT Ö+1 -430 4 20% 65 40.6%ED109KKn754D974 75393108643D53
Rond 5, som NS mot par 20, Sanna Clementsson - Jan Clementsson
94 Ö+1 -650 6 30% 71 39.4%854E10693E9876 DKnKn74321087KKn10
101NT Ö-3 300 17 85% 88 44.0%86DKn102D82DKn43 DKn104E97K75E86
Rond 6, som NS mot par 19, Anita Olofsson - John-Ingmar Ahlberg
113 Ö= -140 8 40% 96 43.6%E95107652D9853 KDK9764KKn8Kn107
123NT Ö+2 -460 2 10% 98 40.8%8742KD86543D3 EKn933D9879742
Rond 7, som ÖV mot par 18, Ulf Schjånberg - Ulla Wästberg
132 V+3 200 6 30% 104 40.0%K103KKn86421095D D9E105EDKn83Kn92
144 V-3 -150 0 0% 104 37.1%EKD873EKD93D5 10D753EKn764984
Rond 8, som ÖV mot par 17, Bodil Wikström - Niusia Lichtman
153NT N= -600 10 50% 114 38.0%6Kn43D9752E983 Kn108529854KD102
162 Ö= 90 7 35% 121 37.8%Kn63E1086EEK862 K9853D5437543
Rond 9, som ÖV mot par 16, Mats Andersson - Lars Becklén
173 N-1 50 0 0% 121 35.6%Kn1093Kn972D108K10 8EKD65E63E754
183D V-2 -300 4 20% 125 34.7%E10293K53EKKn54 8652EKn98742108
Rond 10, som NS mot par 15, Gunlis Åberg - Pia Katarina Larsson
192 S= 110 11 55% 136 35.8%D2K75EK94ED107 Kn85EKn96732852
203 N= 140 7 35% 143 35.8%75EDKn7973E1097 K82K654KD10Kn42
Rond 11, som NS mot par 14, Lena Stålbrink - Ulla Barkeman
214 N-1 -100 7 35% 150 35.7%DKnKn9543KKnE963 K85K72E942DKn7
223 N= 140 9 45% 159 36.1%DKn86532E96DKKn 974K74Kn9853E8
Rond 12, som ÖV mot par 13, Irma Svensson - Ruth Gustavsson
233 Ö+1 170 12 60% 171 37.2%EK7Kn1094762EK5 D542K7525DKn74
243D Ö-2 -300 0 0% 171 35.6%E10753Kn10E10Kn642 Kn62D543765EK9