Kommande tävlingar
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
25/01 DM-veteraner
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
28/12 BK Allians - Guldtävling
BK Bridgehuset » Måndag scratch 2016-06-20 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag scratch 2016-06-20

Partävling, 17 bord, 33 par. Antal brickor: 24. Medel: 359.8.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Stig Unoson - Agneta Dunemark

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 3, Berth Rasmusson - Birgitta Kiotseridis
13NT N+1 -430 11.0 37% 11 37.0%53ED1096D74752 Kn976842103D1096
25 V-1 -50 1.0 3% 12 20.0%1041073E964Kn973 EKD7653E8543E
Rond 2, som ÖV mot par 10, Ulf Ohlsson - Marianne Olsson
33NT Ö+1 630 14.0 47% 26 29.0%KKn942EK1054KKn8 E42EKD10Kn39642
46NT Ö= 1440 30.0 100% 56 46.8%ED10922ED10D1084 3EKD1087484KKn9
Rond 3, som NS mot par 7, Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg
53 V+1 -130 10.0 33% 66 44.0%Kn8562EK9521075 E10942D743D844
63 V-2 200 24.0 80% 90 50.0%59763KKn928543 EKn106484D74KKn7
Rond 4, som ÖV mot par 1, Ulla Borgström - Monica Wester
76NT Ö-6 -600 0.0 0% 90 42.9%E8DKn93KDKn10987 DKn1042105E85322
84 V+1 450 21.0 70% 111 46.2%754E8759ED853 EKD63Kn2E104329
Rond 5, som ÖV mot par 13, Håkan Myrhagen - Claudia Sjöberg
92D V-2 -500 0.0 0% 111 41.1%K8210974397548 EKnK52Kn103EKn1064
101NT S+1 -120 12.0 40% 123 41.0%1063D6421097KKn10 KD52K1097E3965
Rond 6, som NS mot par 16, Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén
113NT V-1 50 23.0 77% 146 44.3%7643E743E9773 1092D10652D6K104
124 V= -420 13.0 43% 159 44.2%Kn754K6D1058763 10ED109842631094
Rond 7, som ÖV mot par 2, Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen
133 S= -140 28.0 93% 187 47.9%64DKn9754109753 73E3K762KKn862
144 N= -420 5.0 17% 192 45.7%Kn1084K65EK9653 E8Kn109652DKn983
Rond 8, som NS mot par 9, Willy Landgren - Bibi Jönsson
152NT Ö-1 50 29.0 97% 221 49.1%983KKn32ED10832 E10D98510974Kn74
164 S+1 450 23.0 77% 244 50.9%D10853E10D96332 E764KKn4K4ED108
Rond 9, som NS mot par 12, Sverker Sköld - Ann Lilliengren
174 Ö+3 -510 3.0 10% 247 48.5%DKn432Kn838DKn96 K10965K1052K854
183 S-1 -100 8.0 27% 255 47.3%874KD9E5KKn1093 K1032Kn6KDKn9752
Rond 10, som NS mot par 8, Sonja Lindblom - Jeanette Svensson
191NT N+1 120 25.0 83% 280 49.2%D3D62ED8310973 8654EK84Kn6E85
202 S-1 -100 16.0 53% 296 49.4%K6EDKn872107732 ED955K54D10654
Rond 11, som NS mot par 14, Britta-Lena Rundcrantz - Ulla Wästberg
215D S= 750 25.0 83% 321 51.0%EK632K9432D10K DKKn975432D432
225 V-2 200 25.0 83% 346 52.4%1098752KED4Kn64 KKn63D1075410983
Rond 12, som ÖV mot par 15, Marianne Servin - Ulla Öberg
232 V-1 -100 14.0 47% 360 52.2%K2D52KKn1032Kn104 EDKn643Kn768952
243NT Ö+3 490 19.0 63% 379 52.6%10762EKn483EK106 EKK9EKD742943