Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » Måndag scratch 2016-06-20 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag scratch 2016-06-20

Partävling, 17 bord, 33 par. Antal brickor: 24. Medel: 359.8.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Berth Rasmusson - Birgitta Kiotseridis

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 5, Stig Unoson - Agneta Dunemark
13NT N+1 430 19.0 63% 19 63.0%E82Kn753EK2Kn43 KD104KKn9865EK8
25 V-1 50 29.0 97% 48 80.0%8Kn62Kn2KD108542 Kn92KD9KD108756
Rond 2, som ÖV mot par 11, Bodil Wikström - Niusia Lichtman
33NT Ö+2 660 24.0 80% 72 80.0%KKn942EK1054KKn8 E42EKD10Kn39642
44 V+2 680 19.0 63% 91 75.8%ED10922ED10D1084 3EKD1087484KKn9
Rond 3, som ÖV mot par 13, Håkan Myrhagen - Claudia Sjöberg
53NT Ö+2 460 30.0 100% 121 80.6%KD73109763ED96 6EKKn85Kn10KKn832
63NT Ö-1 -100 17.0 57% 138 76.7%D973KKn21086ED10 K82ED105E53962
Rond 4, som NS mot par 16, Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén
73NT V= -600 2.0 7% 140 66.7%K976EK87K9464 53642DKn1076E53
84 V= -420 18.0 60% 158 65.9%Kn108K106KKn7Kn742 92D943D865K106
Rond 5, som ÖV mot par 12, Sverker Sköld - Ann Lilliengren
93 S= -140 10.0 33% 168 62.2%K8210974397548 EKnK52Kn103EKn1064
102 Ö-1 -100 21.0 70% 189 63.0%1063D6421097KKn10 KD52K1097E3965
Rond 6, som NS mot par 7, Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg
111NT V+2 -150 9.0 30% 198 60.0%7643E743E9773 1092D10652D6K104
124 V+1 -450 2.0 7% 200 55.6%Kn754K6D1058763 10ED109842631094
Rond 7, som NS mot par 10, Ulf Ohlsson - Marianne Olsson
134 S= 620 9.0 30% 209 53.6%DKn10K86DKn8543E EK9852102E109D4
144 N-1 -50 1.0 3% 210 50.0%D97652EK73EKn2 K43D10742D10874
Rond 8, som NS mot par 6, Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt
154 Ö= -420 3.0 10% 213 47.3%983KKn32ED10832 E10D98510974Kn74
162 S+3 200 8.0 27% 221 46.1%D10853E10D96332 E764KKn4K4ED108
Rond 9, som ÖV mot par 14, Britta-Lena Rundcrantz - Ulla Wästberg
174 Ö+3 510 27.0 90% 248 48.6%E7D102ED764E32 8E97654KKn93107
182 S+1 -110 12.0 40% 260 48.2%DKn108742108ED84 E965E53643276
Rond 10, som NS mot par 15, Marianne Servin - Ulla Öberg
191NT N= 90 20.0 67% 280 49.2%D3D62ED8310973 8654EK84Kn6E85
204 N-2 -200 6.0 20% 286 47.7%K6EDKn872107732 ED955K54D10654
Rond 11, som ÖV mot par 1, Ulla Borgström - Monica Wester
214 S+1 -150 21.0 70% 307 48.8%98754D8686765 Kn10EKn1075EEKn1098
223NT Ö= 600 27.0 90% 334 50.6%ED432752E10852 EKn986KKn6KD973
Rond 12, som ÖV mot par 8, Sonja Lindblom - Jeanette Svensson
232 V-1 -100 14.0 47% 348 50.5%K2D52KKn1032Kn104 EDKn643Kn768952
246NT V+1 1020 30.0 100% 378 52.5%10762EKn483EK106 EKK9EKD742943