Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag 20/4 Scratch 2016-04-20 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 20/4 Scratch 2016-04-20

Partävling, 21 bord, 42 par. Antal brickor: 24. Medel: 479.6.

Privatprotokoll för Jan Öhman - Gunnar Olsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 21, Lotta Lundberg - Bengt Nilsson
13NT Ö= -400 35.0 88% 35 88.0%KKn52Kn75327382 973KD4K852973
25D S= 750 38.0 95% 73 91.5%32KnED74398763 K543KKn109EDKn104
Rond 2, som NS mot par 6, Mikael Palade - Lennart Tenland
34 N-3 -150 0.0 0% 73 61.0%Kn10872D64310747 ED4972KD5EKKn2
43NT V= -600 3.0 8% 76 47.8%986210854104DKn9 EK7596K87K1086
Rond 3, som ÖV mot par 1, Åke Lindström - Britt Lindberg
53NT V= 400 40.0 100% 116 58.2%D7D105D9DKn8754 Kn1086K2E1072K106
65 N= -400 34.0 85% 150 62.7%98E10754Kn1084Kn3 ED64326329364
Rond 4, som NS mot par 7, Yvonne Tolf - Kerstin Degermark
71 S+2 110 14.0 35% 164 58.7%KD1042Kn10942385 85KDKD1082EK102
84 S= 420 37.0 93% 201 63.0%Kn106K10761032EK4 E985EKn4DKn6573
Rond 5, som ÖV mot par 2, Mona Andersson - Anita Olofsson
95D S-1 100 36.0 90% 237 66.0%974K54KED8643 K8D10972D7K972
103 Ö+1 130 34.0 85% 271 67.9%D65KKD82Kn8742 EKn10932107KD1053
Rond 6, som ÖV mot par 8, Björn Karlsson - Ann Bomark
114D V-2 -300 14.0 35% 285 64.9%E732KE9876962 K98664KD10Kn874
126NT Ö+1 1020 22.0 55% 307 64.1%EK3K106EDKn5Kn84 64ED5K1084EKD7
Rond 7, som ÖV mot par 3, Karin Andrée - Agneta Dunemark
133NT V-1 -100 10.0 25% 317 61.1%53KD652D8E1073 Kn986E8EKn53Kn85
145 N-3 150 38.0 95% 355 63.5%83KD4Kn96542E6 754E53E83K1043
Rond 8, som ÖV mot par 9, Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson
155D Ö-3 -500 5.3 13% 360.3 60.1%E96D9DKn6K10732 KD754982Kn9654
164 Ö+1 650 40.0 100% 400.3 62.6%E754385EK10752 Kn10765EK97Kn963
Rond 9, som ÖV mot par 4, Marianne Servin - Ulla Öberg
172 S+3 -200 37.9 95% 438.2 64.5%E109965Kn10832108 Kn8D89654DKn742
183NT S-2 200 36.8 92% 475 66.1%Kn10764Kn43D9547 2K1098EKn6D9854
Rond 10, som NS mot par 10, Ulf Pernvi - Ann Lilliengren
193 S-2 -100 14.0 35% 489 64.4%965E107631054D4 ED10824K6321062
204 S+1 650 24.0 60% 513 64.2%104K9DKn8762D65 ED987652ED397
Rond 11, som NS mot par 5, Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin
212 S+3 200 12.0 30% 525 62.6%D10DKnEKn82Kn10762 E9875EK10843E5
223 V= -110 22.0 55% 547 62.2%1074KD83983765 EK5Kn107D6542KKn
Rond 12, som ÖV mot par 11, Björn Klefbohm - Magnus Friberg
232 S+1 -140 13.0 33% 560 61.0%E3862K953ED107 9864D103EKn8425
244 S+2 -480 26.0 65% 586 61.1%107K10710643EKKn9 D9854D71087653