Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag 20/4 Scratch 2016-04-20 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 20/4 Scratch 2016-04-20

Partävling, 21 bord, 42 par. Antal brickor: 24. Medel: 479.6.

Privatprotokoll för Lotta Lundberg - Bengt Nilsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 22, Jan Öhman - Gunnar Olsson
13NT Ö= 400 5.0 13% 5 13.0%D6E96DKn1096EK10 E1084108E4DKn654
25D S= -750 2.0 5% 7 9.0%D876KD1058652K EKn109E98764252
Rond 2, som NS mot par 20, Mari Segerberg - Kerstin Boberg
33NT S-1 -50 23.0 58% 30 25.3%Kn10872D64310747 ED4972KD5EKKn2
42 Ö+1 -110 17.0 43% 47 29.8%986210854104DKn9 EK7596K87K1086
Rond 3, som NS mot par 6, Mikael Palade - Lennart Tenland
53D S-1 -200 4.0 10% 51 25.8%K953983K65432 E42EKn764Kn8E93
63NT S+2 460 33.0 83% 84 35.3%KnDKn9762KD10985 K1075K8EKD5E72
Rond 4, som ÖV mot par 1, Åke Lindström - Britt Lindberg
73NT S-3 300 39.0 98% 123 44.3%E9375EKn765763 Kn76E86394DKn94
83NT N-2 100 38.0 95% 161 50.6%D4532EK4109862 K732D98987DKn5
Rond 5, som ÖV mot par 7, Yvonne Tolf - Kerstin Degermark
93 N= -140 7.0 18% 168 47.0%974K54KED8643 K8D10972D7K972
103 N-1 100 24.0 60% 192 48.3%D65KKD82Kn8742 EKn10932107KD1053
Rond 6, som ÖV mot par 2, Mona Andersson - Anita Olofsson
11Pass 39.0 98% 231 52.8%E732KE9876962 K98664KD10Kn874
126NT V+1 1020 22.0 55% 253 53.0%EK3K106EDKn5Kn84 64ED5K1084EKD7
Rond 7, som ÖV mot par 8, Björn Karlsson - Ann Bomark
132 N-2 200 38.0 95% 291 56.2%53KD652D8E1073 Kn986E8EKn53Kn85
143 N-1 50 21.0 53% 312 56.0%83KD4Kn96542E6 754E53E83K1043
Rond 8, som ÖV mot par 3, Karin Andrée - Agneta Dunemark
154 N+1 -650 0.1 0% 312.1 52.3%E96D9DKn6K10732 KD754982Kn9654
164D S-1 100 13.7 34% 325.8 51.1%E754385EK10752 Kn10765EK97Kn963
Rond 9, som NS mot par 9, Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson
175 N+1 480 13.7 34% 339.5 50.1%65EK104327E653 KD7432Kn7EKDK9
181NT N+1 120 24.2 61% 363.7 50.7%ED8E2108732Kn32 K953D765KEK106
Rond 10, som NS mot par 4, Marianne Servin - Ulla Öberg
194D Ö-2 500 40.0 100% 403.7 53.3%965E107631054D4 ED10824K6321062
204 S+1 650 24.0 60% 427.7 53.6%104K9DKn8762D65 ED987652ED397
Rond 11, som ÖV mot par 10, Ulf Pernvi - Ann Lilliengren
213NT S+2 -660 5.0 13% 432.7 51.7%KKn64293D954D8 37652K1076K943
223 V= 110 18.0 45% 450.7 51.4%DKn962542KKn1093 83E96E7ED10842
Rond 12, som NS mot par 5, Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin
232 S= 110 17.0 43% 467.7 51.0%7527D1076Kn9632 KDKn10EKKn954K84
244 S+2 480 14.0 35% 481.7 50.4%962E3EKKn52D42 EKKn8543DKn6298