Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag 20/4 Scratch 2016-04-20 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 20/4 Scratch 2016-04-20

Partävling, 21 bord, 42 par. Antal brickor: 24. Medel: 479.6.

Privatprotokoll för Agneta Johansson - Lars Svensson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 9, Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson
13NT Ö= 400 5.0 13% 5 13.0%D6E96DKn1096EK10 E1084108E4DKn654
25 V+1 480 23.0 58% 28 35.5%D876KD1058652K EKn109E98764252
Rond 2, som ÖV mot par 4, Marianne Servin - Ulla Öberg
32NT S-2 100 34.0 85% 62 52.0%965E5E62D9853 K3KKn108Kn9831064
43 V-2 -200 4.0 10% 66 41.5%D103E72EKn95432 Kn4KDKn3D632E75
Rond 3, som ÖV mot par 10, Ulf Pernvi - Ann Lilliengren
52 S+1 -140 10.0 25% 76 38.2%D7D105D9DKn8754 Kn1086K2E1072K106
63NT N+1 -430 22.0 55% 98 41.0%98E10754Kn1084Kn3 ED64326329364
Rond 4, som NS mot par 5, Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin
73NT N= 600 24.0 60% 122 43.7%KD1042Kn10942385 85KDKD1082EK102
84 N= 420 37.0 93% 159 49.9%Kn106K10761032EK4 E985EKn4DKn6573
Rond 5, som ÖV mot par 18, Hanna Lewandowski - Åke Kajrup
94 V-1 -100 22.0 55% 181 50.4%974K54KED8643 K8D10972D7K972
103 Ö+1 130 34.0 85% 215 53.9%D65KKD82Kn8742 EKn10932107KD1053
Rond 6, som NS mot par 16, Hélene Hommerberg Messing - Mats Andersson
11Pass 1.0 3% 216 49.3%DKn105EKn87322D5 4D1095Kn543EK103
126NT V+1 -1020 18.0 45% 234 48.9%DKn107Kn989631096 9852743272532
Rond 7, som ÖV mot par 6, Mikael Palade - Lennart Tenland
132 Ö= 110 28.0 70% 262 50.5%53KD652D8E1073 Kn986E8EKn53Kn85
142 N-1 50 21.0 53% 283 50.7%83KD4Kn96542E6 754E53E83K1043
Rond 8, som NS mot par 1, Åke Lindström - Britt Lindberg
153 N= 140 20.0 50% 303 50.7%74EK10832E74ED Kn108532Kn6K10538
164 Ö+1 -150 17.9 45% 320.9 50.3%962EKKn10DKn10484 KD8D94328632D
Rond 9, som ÖV mot par 7, Yvonne Tolf - Kerstin Degermark
174 S+1 -450 34.7 87% 355.6 52.5%E109965Kn10832108 Kn8D89654DKn742
182NT N= -120 15.8 40% 371.4 51.8%Kn10764Kn43D9547 2K1098EKn6D9854
Rond 10, som NS mot par 2, Mona Andersson - Anita Olofsson
193NT V-2 200 35.0 88% 406.4 53.7%965E107631054D4 ED10824K6321062
204 S+1 650 24.0 60% 430.4 54.0%104K9DKn8762D65 ED987652ED397
Rond 11, som ÖV mot par 8, Björn Karlsson - Ann Bomark
214 S= -620 16.0 40% 446.4 53.3%KKn64293D954D8 37652K1076K943
223 V= 110 18.0 45% 464.4 53.0%DKn962542KKn1093 83E96E7ED10842
Rond 12, som ÖV mot par 3, Karin Andrée - Agneta Dunemark
233 S-1 100 29.0 73% 493.4 53.8%E3862K953ED107 9864D103EKn8425
246 S= -980 3.0 8% 496.4 51.9%107K10710643EKKn9 D9854D71087653