Kommande tävlingar
27/04 Rekommenderad spelhelg för SM
28/04 Sista anmälnings- och speldatu
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
Rapporterade tävlingar
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
06/04 Laholms BK - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag scratch 2016-03-23 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag scratch 2016-03-23

Partävling, 19 bord, 38 par. Antal brickor: 24. Medel: 431.8.

Privatprotokoll för Ulf Pernvi - Ann Lilliengren

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 18, Johnny Nielsen - Niusia Lichtman
14 Ö+1 450 19.0 53% 19 53.0%D87543D3KKn4108 KKn2EKKn104ED92D
25 S= -600 20.0 56% 39 54.5%765976KD65382 Kn9432Kn103E8746
Rond 2, som ÖV mot par 8, Bo Wendt - Helen Roos
33 V+3 170 3.0 8% 42 39.0%K9731065K65E62 E5KDKn43EKn10943
44 V-1 -100 6.0 17% 48 33.5%2K4EKD10979852 ED4D109822DKn104
Rond 3, som NS mot par 16, Marianne Servin - Ulla Öberg
56 Ö= -980 11.0 31% 59 33.0%Kn4865D9876438 E979742Kn52432
62 S+2 170 21.2 59% 80.2 37.3%632EKKn10942Kn52 EKD951094K875K
Rond 4, som NS mot par 12, Bonnie Clementsson - Jan Clementsson
73NT Ö-2 200 34.0 94% 114.2 45.4%ED72D92D76986 Kn863EKn108510843
83 V+2 -150 3.0 8% 117.2 40.8%Kn532DKn3K43KKn3 D964K626D9652
Rond 5, som ÖV mot par 14, Terezia Lagerman - Bengt Rylander
94 N+1 -450 28.0 78% 145.2 44.9%9E975KDKn64323 D6D69875108762
102 Ö+1 140 30.0 83% 175.2 48.7%EKn65EK95KKn853 1032842E8654D4
Rond 6, som NS mot par 20, Björn Klefbohm - Magnus Friberg
114 V-1 50 29.0 81% 204.2 51.6%108284D86107654 76732EK107EDKn9
124D V-4 800 34.0 94% 238.2 55.2%9EKn75K54EKn842 K842K1093E9D76
Rond 7, som ÖV mot par 17, Claudia Sjöberg - Mats Andersson
132 N-2 200 33.0 92% 271.2 58.0%D4D84987541062 EK83EKn2Kn10KKn73
143 V+1 170 4.0 11% 275.2 54.6%K1054D839210983 EDKn862K10K10876
Rond 8, som ÖV mot par 6, Kent Hermansson - Lars Becklén
154 N+1 -650 1.0 3% 276.2 51.2%E953D4KKn421086 KD461086Kn97542
164 Ö+1 650 30.0 83% 306.2 53.2%D10986K2KnEKDKn6 K53E95D9321054
Rond 9, som ÖV mot par 19, P-G Mattsson - Mats Larsson
171NT S= -90 16.0 44% 322.2 52.6%DEDKn95K439643 KKn10874DKn102Kn52
183 V-1 -50 15.0 42% 337.2 52.1%EKn5E887ED8764 9KKn7532Kn543210
Rond 10, som ÖV mot par 13, Karin Andrée - Agneta Dunemark
194 Ö-1 -100 0.0 0% 337.2 49.3%K9764Kn7634EK8 EDKn354EK971063
204 V-1 -100 11.0 31% 348.2 48.4%D754D3E97EKn86 K9862E9D62K105
Rond 11, som NS mot par 15, Åke Lindström - Britt Lindberg
214 Ö-1 50 23.0 64% 371.2 49.1%Kn95E109872EKD5 Kn3KD1087464Kn73
223 N-2 -100 15.0 42% 386.2 48.8%EKDKn54Kn941084D 962D1032953654
Rond 12, som NS mot par 2, Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson
233NT Ö= -600 3.0 8% 389.2 47.0%K654K971085875 D10D105Kn932KKn64
245D V-1 100 30.0 83% 419.2 48.5%EKDK5432DKn1098 Kn1097D1096E4Kn72