Kommande tävlingar
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
26/07 SM Par Veteran
26/07 SM Par Veteran - Omgång 1
Rapporterade tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final -
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final -
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 Partävling med hcp TL: Gun 2016-04-11 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 Partävling med hcp TL: Gun 2016-04-11

Partävling, 14 bord, 28 par. Antal brickor: 24. Medel: 312.0.

Privatprotokoll för Grete Derand - Susanne Ramel

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 9, Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson
13 N= -140 19 73% 19 73.0%984107653KKn742 KD103E52KKn9D93
24 V= 130 4 15% 23 44.0%854K63KD7K864 EKn2E96543E1093
Rond 2, som NS mot par 11, Bodil Wikström - Niusia Lichtman
33 Ö+2 -200 0 0% 23 29.3%K64393102EKn975 ED8Kn6ED86K843
43NT Ö+1 -630 8 31% 31 29.8%K96D7654D3985 E542K108394232
Rond 3, som ÖV mot par 14, Marianne Servin - Ulla Öberg
53 Ö-1 -50 11 42% 42 32.2%E84362EKn108754 Kn10943EK105Kn10D6
61NT Ö+1 120 19 73% 61 39.0%E4EKn6Kn43KKn532 D982D1097KD9210
Rond 4, som ÖV mot par 3, Kent Bengtsson - Björn Klefbohm
76NT N= -1440 7 27% 68 37.3%109210864998763 Kn86595D764K102
8Pass 17 65% 85 40.8%75474E1076E432 D983KD108D3D87
Rond 5, som ÖV mot par 8, Olle Persson - Jan Clementsson
94 V-3 -300 0 0% 85 36.2%K82K103KKn876D9 D64ED974E8643
102 V-1 -100 14 54% 99 38.0%Kn742D652DKn974 D3Kn1097EK3DKn107
Rond 6, som ÖV mot par 7, Mats Andersson - Lars Becklén
113 V= 140 17 65% 116 40.5%DKn3EKn97342D64 EK87K1064210873
122NT Ö+1 150 15 58% 131 41.9%32ED64KD52KKn8 E976K10276D742
Rond 7, som NS mot par 12, Berth Rasmusson - Birgitta Kiotseridis
133 Ö= -140 12 46% 143 42.2%E1074KKn74971084 8D109532EK65Kn7
143 V+1 -170 9 35% 152 41.7%E872D1073D9764 1065EK969521085
Rond 8, som NS mot par 6, Rolf Jönsson - Jan Strandberg
155 S= 600 16 62% 168 43.1%KKn62E1072752104 ED49EDKn964EKn2
163NT N= 400 6 23% 174 41.8%ED5K764Kn4KD107 K942ED8E53Kn62
Rond 9, som NS mot par 1, Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson
173 S-1 -50 12 46% 186 42.1%K54943Kn76ED83 873EK10KD841076
183NT Ö+1 -430 2 8% 188 40.2%E962932Kn8Kn1064 10K1065E10973873
Rond 10, som ÖV mot par 13, Willy Landgren - Bibi Jönsson
193NT N+1 -430 20 77% 208 42.1%9832D5421082D10 Kn7EKn107654KKn98
205 N-1 100 26 100% 234 45.0%76K32DKn7621062 E104987E839875
Rond 11, som NS mot par 5, Britta-Lena Rundcrantz - Ulla Wästberg
212 S-2 -200 1 4% 235 43.0%EKD9D85452732 Kn1075Kn2KKn107K86
225 N-3 -150 8 31% 243 42.5%E3532KDKn3Kn984 K7652KnE654E52
Rond 12, som ÖV mot par 2, Torgny Olsson - Gunlis Åberg
234 N= -620 2 8% 245 41.0%KKn873210754D83 1097542EKDKnKKn2
243NT N+3 -490 14 54% 259 41.5%Kn853D92Kn109432 95Kn64EKn1085875