Kommande tävlingar
26/07 SM Par Veteran
26/07 SM Par Veteran - Omgång 1
26/07 SM Par Veteran - Omgång 2
Rapporterade tävlingar
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final -
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final -
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 Partävling med hcp TL: Gun 2016-04-11 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 Partävling med hcp TL: Gun 2016-04-11

Partävling, 14 bord, 28 par. Antal brickor: 24. Medel: 312.0.

Privatprotokoll för Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 13, Willy Landgren - Bibi Jönsson
13 N= -140 19 73% 19 73.0%984107653KKn742 KD103E52KKn9D93
24 Ö+2 170 17 65% 36 69.0%854K63KD7K864 EKn2E96543E1093
Rond 2, som NS mot par 8, Olle Persson - Jan Clementsson
32NT S-2 -100 10 38% 46 58.7%K64393102EKn975 ED8Kn6ED86K843
43NT Ö+1 -630 8 31% 54 51.8%K96D7654D3985 E542K108394232
Rond 3, som ÖV mot par 5, Britta-Lena Rundcrantz - Ulla Wästberg
53 Ö-1 -50 11 42% 65 49.8%E84362EKn108754 Kn10943EK105Kn10D6
62 N+1 -140 4 15% 69 44.0%E4EKn6Kn43KKn532 D982D1097KD9210
Rond 4, som ÖV mot par 12, Berth Rasmusson - Birgitta Kiotseridis
76NT N= -1440 7 27% 76 41.6%109210864998763 Kn86595D764K102
82 N= -110 2 8% 78 37.4%75474E1076E432 D983KD108D3D87
Rond 5, som NS mot par 2, Torgny Olsson - Gunlis Åberg
92 V+2 -170 3 12% 81 34.6%EKn536D10543EKn10 1097Kn85292K752
101NT Ö-1 100 12 46% 93 35.7%K105K8435EK862 E986E108629543
Rond 6, som NS mot par 14, Marianne Servin - Ulla Öberg
114 V= -420 1 4% 94 32.8%1064D8Kn65EKn1082 9525EKD973K95
122NT Ö+2 -180 8 31% 102 32.7%KKn1085985310653 D4Kn7EKn9843E109
Rond 7, som ÖV mot par 6, Rolf Jönsson - Jan Strandberg
132 S+2 -170 3 12% 105 31.1%KD963E10832K52 Kn5286DKn4ED963
144 Ö-1 -50 6 23% 111 30.5%KKn2D854E864K3 D943Kn1073KKnEKn2
Rond 8, som ÖV mot par 11, Bodil Wikström - Niusia Lichtman
154 N+2 -680 3 12% 114 29.3%1097584K83D953 83KDKn65310K876
163NT N+1 -430 12 46% 126 30.3%6Kn102K109862983 Kn10873953D7E54
Rond 9, som ÖV mot par 10, Grete Derand - Susanne Ramel
173 S-1 50 14 54% 140 31.7%Kn6DKn8651053KKn2 ED109272E92954
183NT Ö+1 430 24 92% 164 35.1%KDKn34K542EK92 8754EDKn87D6D5
Rond 10, som NS mot par 3, Kent Bengtsson - Björn Klefbohm
193NT N+2 460 16 62% 180 36.5%KD104K93EDKn643 E658K9763E752
204 N+1 650 14 54% 194 37.4%KD93D64K1095D4 Kn852EKn1054EKKn3
Rond 11, som NS mot par 9, Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson
211NT V= -90 16 62% 210 38.5%EKD9D85452732 Kn1075Kn2KKn107K86
224 V-2 200 21 81% 231 40.5%E3532KDKn3Kn984 K7652KnE654E52
Rond 12, som NS mot par 4, Birgitta Forsström - Yngve Jarl
234 Ö-1 100 17 65% 248 41.5%DEDKn9863310965 E654K109862E74
244 N+2 480 4 15% 252 40.4%D1073E87K764EK EK642KD10923D6