Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » Söndag Partävling 13.30 m. Partnergaranti TL: Susanne 2016-04-03 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Söndag Partävling 13.30 m. Partnergaranti TL: Susanne 2016-04-03

Partävling, 7 bord, 14 par. Antal brickor: 24. Medel: 144.0.

Privatprotokoll för Martin Sandberg - Ingemar Wernersson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 9, Jan Öhman - Anita Martinsson
12 N= -110 2 17% 2 17.0%K43EKn3EK86763 105K9876974322
24 N= -620 4 33% 6 25.0%Kn310865ED98543 D754K7476DKn103
Rond 2, som NS mot par 11, Gunilla Lindell - Lisbeth Bengtsson
35 Ö= -600 0 0% 6 16.7%Kn1073EKn82KD1082 K98642D653Kn44
43NT S= 600 2 17% 8 16.8%10542D109D84E54 K73EKn6EKKn9KKn2
Rond 3, som ÖV mot par 14, Yvonne Tolf - Ulla Öberg
53NT N= -600 6 50% 14 23.4%765Kn8764D97E7 10832E3Kn642K43
62 N-1 50 10 83% 24 33.3%Kn7D109KKn765952 K105K865842KKn10
Rond 4, som ÖV mot par 3, Dennis Alsensjö - Kerstin Degermark
73 V+1 170 6 50% 30 35.7%Kn872KDKn878792 E410653EK632K7
83 V-1 -50 3 25% 33 34.4%543876EDKn102D9 EKn1091045EKKn432
Rond 5, som ÖV mot par 8, Anna Kjellberg - Wiviann Hassel
94 S-1 50 10 83% 43 39.8%842E1051042ED82 EKn7332E763643
106 S= -1430 5 42% 48 40.0%D837Kn94327653 Kn548KD1076E1094
Rond 6, som ÖV mot par 7, Johnny Nielsen - Niusia Lichtman
113 S+1 -170 5 42% 53 40.2%K832E92ED8283 97654510976KKn4
122NT Ö+1 150 8 67% 61 42.4%E2KKn9Kn1054EK97 D6D1042ED92D64
Rond 7, som NS mot par 12, Bodil Wikström - Christina Leander
134 Ö+2 -680 0 0% 61 39.2%104210EKKn9641085 EKn79765D75732
144 N-2 -100 2 17% 63 37.6%Kn10543EK8310973 ED8D74D1042EKn5
Rond 8, som NS mot par 6, Anders Nordberg - Maj-Britt Nordberg
153 Ö-1 50 7 58% 70 38.9%ED7643D3KKn10104 109976E32K9873
164 N-2 -100 10 83% 80 41.7%108EK762KKn83K2 754D954E64543
Rond 9, som NS mot par 1, Hanna Söderberg - Marianne Falck
173NT Ö-2 100 10 83% 90 44.1%DKn6527K963286 98DKn10542ED1043
184 V-1 50 5 42% 95 44.0%6532EKn74Kn5DKn3 ED1098D6D98422
Rond 10, som ÖV mot par 13, Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson
191NT Ö-1 -100 4 33% 99 43.4%EK6103ED87KKn102 Kn7DKn9542Kn6743
203 V+1 170 7 58% 106 44.1%97532D9844K107 EEKn52E10765D82
Rond 11, som NS mot par 5, Willy Landgren - Bibi Jönsson
212 S-2 -200 2 17% 108 42.9%610983Kn872EKn96 EKn109574ED5D54
225 S= 400 6 50% 114 43.2%EKn392EKD810542 10D7Kn763EKDKn98
Rond 12, som ÖV mot par 2, Louise Grandinsson - Ann Lilliengren
235 S+1 -620 0 0% 114 41.3%D8KKn97E963242 K10921082DKn7549
243NT Ö= 400 5 42% 119 41.3%D2EK104EKn108932 K6Kn8KD942KD75