Kommande tävlingar
06/06 Inställd ... Patton lagguld -
25/06 Ölandsveckan 2020 - A-final I
11/07 SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Onsdag Scratch 2016-02-10 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Scratch 2016-02-10

Partävling, 23 bord, 45 par. Antal brickor: 24. Medel: 504.5.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Stig Unoson - Ulf Schjånberg

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 19, Göran Klingenstierna - Britta Klingenstierna
14D Ö-1 100 41.0 98% 41 98.0%K72KD7KKn54Kn107 E84610976K9842
23 Ö+1 -130 39.0 93% 80 95.5%1042E93D4EKDKn8 DKn873D5437652
Rond 2, som NS mot par 18, Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg
34 V-2 200 40.0 95% 120 95.3%108E103E94109543 DKn75497DKn3D62
42 V+2 -130 19.0 45% 139 82.8%10932K9885KD102 876EKn65Kn6EKn85
Rond 3, som NS mot par 17, Mikael Palade - Lennart Tenland
53NT N+2 660 35.0 83% 174 82.8%74325E1054EKD3 K8EKKn764Kn9624
64 V= -130 14.0 33% 188 74.5%EDKn96K10522Kn95 1075EKn98Kn98658
Rond 4, som NS mot par 16, Lars G Svensson - Ulla Wästberg
73NT S-3 -300 1.0 2% 189 64.1%Kn5Kn8KKn87652103 6ED43E109EKKn92
84 S+2 480 33.0 79% 222 66.0%DKn97Kn93Kn983D7 KEKD74ED10E1065
Rond 5, som ÖV mot par 15, Peter Moricz - Håkan Myrhagen
91NT N= -90 30.0 71% 252 66.6%EK710853986586 D9D964ED103D107
102 Ö= 110 23.0 55% 275 65.4%KKn5432865DKn85 E9DKn2K10654E76
Rond 6, som ÖV mot par 14, Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson
113 Ö-1 -50 6.0 14% 281 60.7%Kn8EK1095EKn73K8 K104362D10865EKn
121NT N+2 -150 6.0 14% 287 56.8%D1064642ED7D82 Kn52EKn987104Kn73
Rond 7, som ÖV mot par 13, Anders Olsson - Sten Ahlgren
133NT N+2 -660 10.0 24% 297 54.3%E8743D10876DKn10 Kn969532952752
144 N-1 50 24.0 57% 321 54.5%E1098649874853 K410ED65EKn10964
Rond 8, som NS mot par 12, Karin Sjögren - Helen Roos
153 V-3 150 27.0 64% 348 55.1%982E94E8410953 EKn5D10532D32K2
162 S+1 140 21.0 50% 369 54.8%Kn84E43DKn5E1082 KD1052D7E74974
Rond 9, som NS mot par 11, Rolf Sjödahl - Alf Pihl
176 S= 980 41.0 98% 410 57.4%EKD5EKn8710K1062 97632D32EK5D8
185D N-1 -200 0.0 0% 410 54.2%D106K9843EK7Kn2 K4D65264EKD103
Rond 10, som ÖV mot par 22, Maria Tendler - Zalman Puterman
191 Ö+2 140 36.0 86% 446 55.8%D8KDKn82E1010875 E743104Kn964962
201NT S+2 -150 38.0 90% 484 57.5%Kn853D876Kn4D65 D1094Kn10K32Kn1082
Rond 11, som NS mot par 21, Mari Segerberg - Kerstin Boberg
213 N+1 170 29.0 69% 513 58.1%EDKn106K10275ED3 K75D981063Kn1082
221NT V= -90 5.0 12% 518 56.0%EK42Kn865ED1056 765D732K73E93
Rond 12, som NS mot par 20, Henrik Swensson - Rogert Dalgart
233NT N+3 690 32.0 76% 550 56.9%K1085ED9EDED103 ED754Kn10983272
245 S-1 -50 20.0 48% 570 56.5%8E10ED942ED1062 1075943KKn65983