Kommande tävlingar
06/06 Inställd ... Patton lagguld -
25/06 INSTÄLLD - Ölandsveckan 2020 -
11/07 INSTÄLLT ... SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » ligan Div 1:2 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

ligan Div 1:2

IMP över fältet, 12 bord, 24 par. Antal brickor: 12.

Privatprotokoll för Bonnie Clementsson - Mats Andersson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 2, Susanne Levin - Göran Nilsson
133NT Ö+1 630 55 % 55 0.0%975EK5D4K8652 EKD1032EK531094
143 S+1 -170 5 % 60 0.0%D864D543K952K Kn9728ED767642
154 Ö+1 450 0 % 60 0.0%K742EKDEKn94KD DKn10996K10Kn10632
16Pass -4 % 56 0.0%10872Kn105E5KD98 Kn963E97623EKn2
175D Ö-1 -100 -35 % 21 0.0%E96EDKn984Kn532 5762K642E10876
181NT N+1 -120 -27 % -6 0.0%Kn8EK5D862Kn753 EK4D10775310862
194 N= -420 12 % 6 0.0%64KD10864310652 84DKn98765E9K9
201NT N-4 400 101 % 107 0.0%KD654E95410K102 1082Kn63ED98873
214 V= 420 46 % 153 0.0%3D852E109843102 EDKn1092EKn10EKn97
223 V= 110 6 % 159 0.0%105D1075E742K54 D6432EK1053EKn7
232 S-1 100 -5 % 154 0.0%KDKn87D82E9737 654K7342K10982
243D V+1 630 66 % 220 0.0%10942D1096Kn4K105 EKn752D96EDKn64

Bricka 13

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.02.02

Nord giv
alla i zon
4
D986
9762
ED73
EKD10
32
EK53
1094
975
EK5
D4
K8652
kn8632
kn1074
kn108
kn

Optimalt kontrakt: 5NT Ö= -660
 NT
N23532
S23532
Ö111081011
V111081011
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom Bengt Nilsson - Lotta Lundberg 6 V-2 7 200 107/-107
Iwe Persson - Gunilla Wallin Jan-Åke Hansson - Birgitta Mörnstam 5 Ö-1 Kn 100 90/-90
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Lennart Hammarholm - Per Flodberg 4 V-1 4 100 90/-90
Anita Gullberg - Jerker Persson Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 3NT Ö-1 Kn 100 90/-90
Christer Ekberg - Max Elander Jan Schneider - Ester Schneider 3 Ö= 7 -110 55/-55
Susanne Levin - Göran Nilsson Bonnie Clementsson - Mats Andersson 3NT Ö+1 3 -630 -55/55
Kent Hermansson - Lars Becklén Bodil Wikström - Roger Bergforsen 3NT Ö+1 Kn -630 -55/55
Karin Bryder - Monica Lindberg Håkan Linse - Arne Bojesson 3NT Ö+1 3 -630 -55/55
Peter Moricz - Annette Wald Gärdenfors Nils Lindblad - Louise Grandinsson 3NT Ö+2 3 -660 -65/65
Jan Ahlkvist - Ulla Linse Daniel Matus - Martin Gårdrup 3NT Ö+2 3 -660 -65/65
H.O. Thulin - Mats Mårtensson Anders Olsson - Sten Ahlgren 3NT Ö+2 3 -660 -65/65
Sanna Clementsson - Catrin Wahlestedt Jolanta Nilsson - Alicia Carlsson 3NT Ö+3 Kn -690 -72/72

Bricka 14

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.02.02

Öst giv
ingen i zon

Kkn109
kn83
ED10853
kn972
8
ED76
7642
D864
D543
K952
K
EK1053
E762
104
kn9

Optimalt kontrakt: 4 S= 420
 NT
N1161089
S1161089
Ö07151
V17151
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Iwe Persson - Gunilla Wallin Jan-Åke Hansson - Birgitta Mörnstam 4 S+2 4 480 72/-72
Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom Bengt Nilsson - Lotta Lundberg 4 S+1 8 450 66/-66
Peter Moricz - Annette Wald Gärdenfors Nils Lindblad - Louise Grandinsson 4 S= 8 420 55/-55
H.O. Thulin - Mats Mårtensson Anders Olsson - Sten Ahlgren 4 S= 4 420 55/-55
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Lennart Hammarholm - Per Flodberg 4 S= 7 420 55/-55
Sanna Clementsson - Catrin Wahlestedt Jolanta Nilsson - Alicia Carlsson 4 S= 4 420 55/-55
Susanne Levin - Göran Nilsson Bonnie Clementsson - Mats Andersson 3 S+1 2 170 -5/5
Jan Ahlkvist - Ulla Linse Daniel Matus - Martin Gårdrup 4 S-1 E -50 -63/63
Kent Hermansson - Lars Becklén Bodil Wikström - Roger Bergforsen 4 S-1 8 -50 -63/63
Anita Gullberg - Jerker Persson Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 3NT S-1 6 -50 -63/63
Christer Ekberg - Max Elander Jan Schneider - Ester Schneider 4 S-2 8 -100 -77/77
Karin Bryder - Monica Lindberg Håkan Linse - Arne Bojesson 4 S-3 2 -150 -87/87

Bricka 15

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.02.02

Syd giv
N-S i zon
E3
kn8752
8765
E9
Dkn109
96
K10
kn10632
K742
EKD
Ekn94
KD
865
1043
D32
8754

Optimalt kontrakt: 5NT V= -460
 NT
N22422
S22422
Ö111191111
V111191111
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Susanne Levin - Göran Nilsson Bonnie Clementsson - Mats Andersson 4 Ö+1 2 -450 0/0
Peter Moricz - Annette Wald Gärdenfors Nils Lindblad - Louise Grandinsson 4 Ö+1 8 -450 0/0
Jan Ahlkvist - Ulla Linse Daniel Matus - Martin Gårdrup 4 Ö+1 10 -450 0/0
H.O. Thulin - Mats Mårtensson Anders Olsson - Sten Ahlgren 4 Ö+1 6 -450 0/0
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Lennart Hammarholm - Per Flodberg 4 Ö+1 4 -450 0/0
Kent Hermansson - Lars Becklén Bodil Wikström - Roger Bergforsen 4 Ö+1 5 -450 0/0
Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom Bengt Nilsson - Lotta Lundberg 4 Ö+1 5 -450 0/0
Sanna Clementsson - Catrin Wahlestedt Jolanta Nilsson - Alicia Carlsson 4 Ö+1 5 -450 0/0
Anita Gullberg - Jerker Persson Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 4 V+1 5 -450 0/0
Iwe Persson - Gunilla Wallin Jan-Åke Hansson - Birgitta Mörnstam 3NT V+2 8 -460 0/0
Christer Ekberg - Max Elander Jan Schneider - Ester Schneider 3NT Ö+2 4 -460 0/0
Karin Bryder - Monica Lindberg Håkan Linse - Arne Bojesson 3NT Ö+2 2 -460 0/0

Bricka 16

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.02.02

Väst giv
Ö-V i zon
K5
KD4
kn8764
754
kn963
E9762
3
Ekn2
10872
kn105
E5
KD98
ED4
83
KD1092
1063

Optimalt kontrakt: 2NTD N-1 -100
 NT
N58557
S58557
Ö84886
V84886
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Sanna Clementsson - Catrin Wahlestedt Jolanta Nilsson - Alicia Carlsson 3NT N= Kn 400 105/-105
Karin Bryder - Monica Lindberg Håkan Linse - Arne Bojesson 3 S= E 110 33/-33
Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom Bengt Nilsson - Lotta Lundberg 3 V-1 7 100 33/-33
Susanne Levin - Göran Nilsson Bonnie Clementsson - Mats Andersson Pass   4/-4
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Lennart Hammarholm - Per Flodberg Pass   4/-4
Christer Ekberg - Max Elander Jan Schneider - Ester Schneider Pass   4/-4
Iwe Persson - Gunilla Wallin Jan-Åke Hansson - Birgitta Mörnstam 3 S-1 6 -50 -14/14
H.O. Thulin - Mats Mårtensson Anders Olsson - Sten Ahlgren 3 S-1 6 -50 -14/14
Kent Hermansson - Lars Becklén Bodil Wikström - Roger Bergforsen 3 S-1 E -50 -14/14
Peter Moricz - Annette Wald Gärdenfors Nils Lindblad - Louise Grandinsson 4 S-2 E -100 -31/31
Anita Gullberg - Jerker Persson Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 4D S-1 E -100 -31/31
Jan Ahlkvist - Ulla Linse Daniel Matus - Martin Gårdrup 5D S-2 6 -300 -79/79

Bricka 17

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.02.02

Nord giv
ingen i zon
kn8742
K
ED9753
4
5
762
K642
E10876
E96
EDkn984
kn
532
KD103
1053
108
KDkn9

Optimalt kontrakt: 4D N-1 -100
 NT
N47395
S47395
Ö951038
V951038
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Iwe Persson - Gunilla Wallin Jan-Åke Hansson - Birgitta Mörnstam 4 N+1 Kn 450 114/-114
Kent Hermansson - Lars Becklén Bodil Wikström - Roger Bergforsen 3 S+2 Kn 200 61/-61
Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom Bengt Nilsson - Lotta Lundberg 3 N= Kn 140 45/-45
Susanne Levin - Göran Nilsson Bonnie Clementsson - Mats Andersson 5D Ö-1 10 100 35/-35
Jan Ahlkvist - Ulla Linse Daniel Matus - Martin Gårdrup 5 N-1 Kn -50 -7/7
Christer Ekberg - Max Elander Jan Schneider - Ester Schneider 4 S-1 7 -50 -7/7
Sanna Clementsson - Catrin Wahlestedt Jolanta Nilsson - Alicia Carlsson 4 S-1 3 -50 -7/7
Anita Gullberg - Jerker Persson Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 4 N-1 7 -50 -7/7
Peter Moricz - Annette Wald Gärdenfors Nils Lindblad - Louise Grandinsson 5 S-3 2 -150 -35/35
Karin Bryder - Monica Lindberg Håkan Linse - Arne Bojesson 2 Ö+2 K -170 -41/41
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Lennart Hammarholm - Per Flodberg 2 Ö+3 10 -200 -49/49
H.O. Thulin - Mats Mårtensson Anders Olsson - Sten Ahlgren 4 Ö= K -420 -102/102

Bricka 18

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.02.02

Öst giv
N-S i zon
D1076
kn98
EK104
ED
EK4
D107
753
10862
kn8
EK5
D862
kn753
9532
6432
kn9
K94

Optimalt kontrakt: 2 S= 110
 NT
N56786
S56786
Ö77656
V77656
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Susanne Levin - Göran Nilsson Bonnie Clementsson - Mats Andersson 1NT N+1 5 120 27/-27
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Lennart Hammarholm - Per Flodberg 1NT N+1 Kn 120 27/-27
Christer Ekberg - Max Elander Jan Schneider - Ester Schneider 1NT N+1 K 120 27/-27
Sanna Clementsson - Catrin Wahlestedt Jolanta Nilsson - Alicia Carlsson 1NT N+1 6 120 27/-27
Anita Gullberg - Jerker Persson Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 1NT N+1 2 120 27/-27
Iwe Persson - Gunilla Wallin Jan-Åke Hansson - Birgitta Mörnstam 1NT N= 6 90 16/-16
Peter Moricz - Annette Wald Gärdenfors Nils Lindblad - Louise Grandinsson 1NT N= Kn 90 16/-16
H.O. Thulin - Mats Mårtensson Anders Olsson - Sten Ahlgren 1NT N= 6 90 16/-16
Kent Hermansson - Lars Becklén Bodil Wikström - Roger Bergforsen 1NT N= 4 90 16/-16
Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom Bengt Nilsson - Lotta Lundberg 2 Ö= Kn -90 -36/36
Karin Bryder - Monica Lindberg Håkan Linse - Arne Bojesson 2 S-1 E -100 -41/41
Jan Ahlkvist - Ulla Linse Daniel Matus - Martin Gårdrup 2D S-2 E -500 -122/122

Bricka 19

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.02.02

Syd giv
Ö-V i zon
ED109732
K103
75
D
84
Dkn98765
E9
K9
6
4
KD108643
10652
Kkn5
E2
kn2
Ekn8743

Optimalt kontrakt: 5 S= 450
 NT
N946116
S956116
Ö48703
V48703
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Iwe Persson - Gunilla Wallin Jan-Åke Hansson - Birgitta Mörnstam 4 N+2 4 480 12/-12
Peter Moricz - Annette Wald Gärdenfors Nils Lindblad - Louise Grandinsson 4 N+2 4 480 12/-12
Karin Bryder - Monica Lindberg Håkan Linse - Arne Bojesson 4 N+2 4 480 12/-12
Anita Gullberg - Jerker Persson Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 5 N+1 4 480 12/-12
H.O. Thulin - Mats Mårtensson Anders Olsson - Sten Ahlgren 4 N+1 4 450 0/0
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Lennart Hammarholm - Per Flodberg 4 N+1 4 450 0/0
Kent Hermansson - Lars Becklén Bodil Wikström - Roger Bergforsen 4 N+1 5 450 0/0
Sanna Clementsson - Catrin Wahlestedt Jolanta Nilsson - Alicia Carlsson 4 S+1 E 450 0/0
Susanne Levin - Göran Nilsson Bonnie Clementsson - Mats Andersson 4 N= 4 420 -12/12
Jan Ahlkvist - Ulla Linse Daniel Matus - Martin Gårdrup 4 N= 4 420 -12/12
Christer Ekberg - Max Elander Jan Schneider - Ester Schneider 4 N= 4 420 -12/12
Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom Bengt Nilsson - Lotta Lundberg 4 N= 4 420 -12/12

Bricka 20

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.02.02

Väst giv
alla i zon
E73
D2
K74
EDkn65
1082
kn63
ED98
873
KD654
E954
10
K102
kn9
K1087
kn6532
94

Optimalt kontrakt: 2 V= -110
 NT
N77655
S77655
Ö55776
V65786
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kent Hermansson - Lars Becklén Bodil Wikström - Roger Bergforsen 3 Ö-2 9 200 62/-62
Iwe Persson - Gunilla Wallin Jan-Åke Hansson - Birgitta Mörnstam 2 Ö-1 9 100 33/-33
Christer Ekberg - Max Elander Jan Schneider - Ester Schneider 2 Ö-1 9 100 33/-33
Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom Bengt Nilsson - Lotta Lundberg 2 Ö-1 9 100 33/-33
Sanna Clementsson - Catrin Wahlestedt Jolanta Nilsson - Alicia Carlsson 2 Ö-1 9 100 33/-33
H.O. Thulin - Mats Mårtensson Anders Olsson - Sten Ahlgren 1NT N= 4 90 32/-32
Karin Bryder - Monica Lindberg Håkan Linse - Arne Bojesson 1NT N-1 K -100 -25/25
Anita Gullberg - Jerker Persson Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 3 N-1 10 -100 -25/25
Peter Moricz - Annette Wald Gärdenfors Nils Lindblad - Louise Grandinsson 2 Ö= 9 -110 -25/25
Jan Ahlkvist - Ulla Linse Daniel Matus - Martin Gårdrup 2 V= 4 -110 -25/25
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Lennart Hammarholm - Per Flodberg 2 Ö= 5 -110 -25/25
Susanne Levin - Göran Nilsson Bonnie Clementsson - Mats Andersson 1NT N-4 5 -400 -101/101

Bricka 21

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.02.02

Nord giv
N-S i zon
74
K964
652
8653
EDkn1092
Ekn10

Ekn97
3
D852
E109843
102
K865
73
KDkn7
KD4

Optimalt kontrakt: 4 Ö= -420
 NT
N34234
S45334
Ö9810109
V9810108
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kent Hermansson - Lars Becklén Bodil Wikström - Roger Bergforsen 3 V-1 4 50 84/-84
Iwe Persson - Gunilla Wallin Jan-Åke Hansson - Birgitta Mörnstam 2 V= 6 -110 44/-44
Karin Bryder - Monica Lindberg Håkan Linse - Arne Bojesson 2 V+1 6 -140 35/-35
Anita Gullberg - Jerker Persson Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 2 V+1 6 -140 35/-35
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Lennart Hammarholm - Per Flodberg 1 V+3 6 -170 24/-24
Sanna Clementsson - Catrin Wahlestedt Jolanta Nilsson - Alicia Carlsson 3 V+1 4 -170 24/-24
H.O. Thulin - Mats Mårtensson Anders Olsson - Sten Ahlgren 1 S-3 E -300 -12/12
Susanne Levin - Göran Nilsson Bonnie Clementsson - Mats Andersson 4 V= 4 -420 -46/46
Peter Moricz - Annette Wald Gärdenfors Nils Lindblad - Louise Grandinsson 4 Ö= K -420 -46/46
Jan Ahlkvist - Ulla Linse Daniel Matus - Martin Gårdrup 4 V= 2 -420 -46/46
Christer Ekberg - Max Elander Jan Schneider - Ester Schneider 3NT V+1 6 -430 -48/48
Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom Bengt Nilsson - Lotta Lundberg 3NT V+1 5 -430 -48/48

Bricka 22

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.02.02

Öst giv
Ö-V i zon
987
kn982
D986
D9
D6432
E
K1053
Ekn7
105
D1075
E742
K54
EKkn
K643
kn
108632

Optimalt kontrakt: 3NT Ö= -600
 NT
N54634
S54644
Ö89789
V89789
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Karin Bryder - Monica Lindberg Håkan Linse - Arne Bojesson 2NT V-2 D 200 82/-82
Peter Moricz - Annette Wald Gärdenfors Nils Lindblad - Louise Grandinsson 1 V= 8 -80 5/-5
Jan Ahlkvist - Ulla Linse Daniel Matus - Martin Gårdrup 1NT Ö= 3 -90 5/-5
Kent Hermansson - Lars Becklén Bodil Wikström - Roger Bergforsen 2 V= 2 -90 5/-5
Susanne Levin - Göran Nilsson Bonnie Clementsson - Mats Andersson 3 V= D -110 -6/6
Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom Bengt Nilsson - Lotta Lundberg 1 V+1 D -110 -6/6
Sanna Clementsson - Catrin Wahlestedt Jolanta Nilsson - Alicia Carlsson 2 V= D -110 -6/6
Christer Ekberg - Max Elander Jan Schneider - Ester Schneider 1NT Ö+1 3 -120 -7/7
H.O. Thulin - Mats Mårtensson Anders Olsson - Sten Ahlgren 1 V+2 D -140 -18/18
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Lennart Hammarholm - Per Flodberg 1 V+2 D -140 -18/18
Anita Gullberg - Jerker Persson Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 2 V+1 2 -140 -18/18
Iwe Persson - Gunilla Wallin Jan-Åke Hansson - Birgitta Mörnstam 2 S-3 5 -150 -18/18

Bricka 23

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.02.02

Syd giv
alla i zon
1032
kn9654
Kkn5
63
654
K73
42
K10982
KDkn87
D82
E973
7
E9
E10
D1086
EDkn54

Optimalt kontrakt: 2 V= -110
 NT
N77756
S77756
Ö66686
V66686
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Peter Moricz - Annette Wald Gärdenfors Nils Lindblad - Louise Grandinsson 3 Ö-1 E 100 63/-63
Susanne Levin - Göran Nilsson Bonnie Clementsson - Mats Andersson 2 S-1 6 -100 5/-5
Kent Hermansson - Lars Becklén Bodil Wikström - Roger Bergforsen 2 S-1 10 -100 5/-5
Karin Bryder - Monica Lindberg Håkan Linse - Arne Bojesson 2 S-1 6 -100 5/-5
H.O. Thulin - Mats Mårtensson Anders Olsson - Sten Ahlgren 2 Ö= E -110 5/-5
Christer Ekberg - Max Elander Jan Schneider - Ester Schneider 2 Ö= E -110 5/-5
Iwe Persson - Gunilla Wallin Jan-Åke Hansson - Birgitta Mörnstam 3 Ö= E -140 -7/7
Jan Ahlkvist - Ulla Linse Daniel Matus - Martin Gårdrup 3 Ö= E -140 -7/7
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Lennart Hammarholm - Per Flodberg 1 Ö+2 E -140 -7/7
Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom Bengt Nilsson - Lotta Lundberg 3 Ö= E -140 -7/7
Sanna Clementsson - Catrin Wahlestedt Jolanta Nilsson - Alicia Carlsson 3 S-2 4 -200 -30/30
Anita Gullberg - Jerker Persson Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 3 S-2 6 -200 -30/30

Bricka 24

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2016.02.02

Väst giv
ingen i zon
Dkn8653
43
53
832

Ekn752
D96
EDkn64
10942
D1096
kn4
K105
EK7
K8
EK10872
97

Optimalt kontrakt: 5 V= -450
 NT
N26183
S27183
Ö1151145
V1151145
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Iwe Persson - Gunilla Wallin Jan-Åke Hansson - Birgitta Mörnstam 4 N-2 9 -100 78/-78
Sanna Clementsson - Catrin Wahlestedt Jolanta Nilsson - Alicia Carlsson 4 N-2 D -100 78/-78
Peter Moricz - Annette Wald Gärdenfors Nils Lindblad - Louise Grandinsson 4 N-3 9 -150 64/-64
Karin Bryder - Monica Lindberg Håkan Linse - Arne Bojesson 3 V+1 5 -170 58/-58
Anita Gullberg - Jerker Persson Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 4 V= 5 -420 -8/8
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Lennart Hammarholm - Per Flodberg 4 V+1 3 -450 -15/15
Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom Bengt Nilsson - Lotta Lundberg 4 V+1 5 -450 -15/15
H.O. Thulin - Mats Mårtensson Anders Olsson - Sten Ahlgren 4 V+2 5 -480 -25/25
Kent Hermansson - Lars Becklén Bodil Wikström - Roger Bergforsen 4 V+2 D -480 -25/25
Jan Ahlkvist - Ulla Linse Daniel Matus - Martin Gårdrup 5D N-3 9 -500 -32/32
Susanne Levin - Göran Nilsson Bonnie Clementsson - Mats Andersson 3D V+1 5 -630 -66/66
Christer Ekberg - Max Elander Jan Schneider - Ester Schneider 5D V+1 D -750 -92/92