Giv | Kontrakt | Resultat | Poäng | % | Ack | Ack % | Händer | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Rond 1, som Nord med Lars Marcusson mot Annika Winqvist och Birgitta Gustafsson | ||||||||
1 | 4 Ö+1 | -450 | 7 | 70% | 7 | 70.0% | EKn87652429738 | 4K106542D106532 |
2 | 2 N+3 | 200 | 10 | 100% | 17 | 85.0% | 7ED1062D8D9764 | ED1096Kn7E1071053 |
Rond 2, som Syd med Peter Flodqvist mot Weiny Silander och Ulla-Britt Fredrikson | ||||||||
3 | 3 S= | 140 | 8 | 80% | 25 | 83.3% | E73D9862EDDKn9 | Kn1098EKn53Kn54106 |
4 | 2D V-1 | 200 | 8 | 80% | 33 | 82.5% | EDKn5432Kn752K3 | E6543K710D10876 |
Rond 3, som Väst med Peter Westrin mot Yvonne Flodqvist och Karl-Erik Nilsson | ||||||||
5 | 2NT N+1 | -150 | 0 | 0% | 33 | 66.0% | 109876KKn875286 | KD74Kn1095D9K103 |
6 | 3 S+2 | -200 | 1 | 10% | 34 | 56.7% | 5E1098753103K54 | D876Kn6D2EDKn102 |
Rond 4, som Väst med Dan Martinson mot Tomas Börgesson och Ann Bergström | ||||||||
7 | 3NT V-2 | -200 | 0 | 0% | 34 | 48.6% | 1064Kn42K743E52 | EKKn8ED8Kn108673 |
8 | 3 V-1 | -50 | 5 | 50% | 39 | 48.8% | D954KEKKn109743 | 72D6ED10987626 |
Rond 5, som Öst med Catharina Westrin mot Peter MÃ¥rtensson och Leif Erlandsson | ||||||||
9 | 3 Ö= | 110 | 10 | 100% | 49 | 54.4% | 10Kn85ED8743KD4 | 53KD742K99763 |
10 | 1NT Ö= | 90 | 8 | 80% | 57 | 57.0% | KD3KD5Kn82K654 | E7583E753D1073 |
Rond 6, som Väst med Harriet Philipson mot Ewa Svensson och Ann Bergström | ||||||||
11 | 1NT V+2 | 150 | 4 | 40% | 61 | 55.5% | EDE875K43E1084 | Kn652KDKn365293 |
12 | 5 S= | -650 | 2 | 20% | 63 | 52.5% | K4E9Kn10743EKn72 | 98632KnKD9D843 |
Rond 7, som Öst med Annika Winqvist mot Catharina Westrin och Conny Grund | ||||||||
13 | 3NT S-5 | 500 | 10 | 100% | 73 | 56.2% | 731053E7632K85 | E8864DKn5Kn10942 |
14 | 2 Ö-2 | -100 | 4 | 40% | 77 | 55.0% | KDKn943Kn43KD83 | 10765K106KKn10964 |
Rond 8, som Nord med Karl-Erik Nilsson mot Harriet Philipson och Bengt Karlsson | ||||||||
15 | 6 S= | 1430 | 10 | 100% | 87 | 58.0% | KD10210DKn632984 | EKn987K8EK5E53 |
16 | 3 N-1 | -50 | 2 | 20% | 89 | 55.6% | EKKn97432K1042K | D85EKn85Kn975109 |
Rond 9, som Väst med Shaun Jacobsen mot Peter Flodqvist och Ewa Svensson | ||||||||
17 | 2 Ö+2 | 170 | 2 | 20% | 91 | 53.5% | KDKn1065E984KKn2 | D8653EK7210854 |
18 | 4 V= | 420 | 10 | 100% | 101 | 56.1% | KnD54KKn82E10843 | K7652EKn9324K6 |
Rond 10, som Nord med Ulla-Britt Fredrikson mot Shaun Jacobsen och Birgitta Gustafsson | ||||||||
19 | 3 N+1 | 130 | 3 | 30% | 104 | 54.7% | 6E983E532ED106 | EK1072K10849754 |
20 | 3NT V+2 | -660 | 3 | 30% | 107 | 53.5% | Kn104K874Kn532103 | 976E105387Kn972 |
Rond 11, som Öst med Barbro MÃ¥rtensson mot Lars Marcusson och Dan Martinson | ||||||||
21 | 1NT V+2 | 150 | 10 | 100% | 117 | 55.7% | D84KKn109Kn98484 | K1072ED87D53E6 |
22 | 3NT N+1 | -430 | 8 | 80% | 125 | 56.8% | 54KD72Kn1065K75 | 1097210854398104 |
Rond 12, som Väst med Tomas Börgesson mot Yvonne Flodqvist och Calle Lilliegren | ||||||||
23 | 3NT N= | -600 | 7 | 70% | 132 | 57.4% | 5432E6EKn106273 | Kn986DKn533Kn1096 |
24 | 2 S+1 | -140 | 3 | 30% | 135 | 56.2% | 86574310873K83 | ED104D106KD2D95 |