Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Söndag 13.30 HCP o Partnergaranti TL:Daniel 2016-02-07 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Söndag 13.30 HCP o Partnergaranti TL:Daniel 2016-02-07

Partävling, 11 bord, 22 par. Antal brickor: 24. Medel: 240.0.

Privatprotokoll för Bodil Wikström - Johnny Nielsen

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 10, Gunilla Wallin - Christina Leander
12 V+2 170 18 90% 18 90.0%Kn4ED74310982Kn10 EKD109K1093D752
21NT Ö= 90 5 25% 23 57.5%Kn721052D3KD983 D54EK98EKn5476
Rond 2, som ÖV mot par 5, Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson
34 Ö= 620 18 90% 41 68.3%DKn10EDKn87E7KD8 949542K106Kn1096
45 N-1 100 18 90% 59 73.8%7K9321097632D2 D1042EDKn7654DKn
Rond 3, som ÖV mot par 20, Willy Landgren - Bibi Jönsson
53NT N-3 300 17 85% 76 76.0%Kn6873E107542103 ED1032Kn6528EKn5
63 S= -110 13 65% 89 74.2%Kn3ED765432E84 K852984K1087105
Rond 4, som NS mot par 18, Pia Katarina Larsson - Marianne Wästberg
74 V+2 -680 7 35% 96 68.6%10653KD5Kn109654 97542K2Kn92K87
83 S= 110 14 70% 110 68.8%Kn96387Kn1083Kn94 ED1043ED765EK6
Rond 5, som ÖV mot par 6, Gunlis Åberg - Ulla Öberg
94 Ö+1 650 10 50% 120 66.7%Kn942K95EK65109 EK87ED3D1098K8
101NT V= 90 10 50% 130 65.0%EKn985D85EK6Kn10 10Kn97Kn754E9732
Rond 6, som ÖV mot par 1, Anita Martinsson - Ingemar Wernersson
112NT Ö+2 180 14 70% 144 65.5%K4E107ED542D53 E10865Kn3K86974
123NT S+1 -630 8 40% 152 63.3%D10982E8398EKn4 Kn6376454310853
Rond 7, som NS mot par 7, Ingegerd Jeppsson - Bo Månsson
135D Ö-2 500 12 60% 164 63.1%ED3EK422KD1094 K109852DKn971087
143NT S-1 -50 8 40% 172 61.4%7K87EKKn8K8642 ED62ED410962109
Rond 8, som NS mot par 2, Bonnie Clementsson - Jan Clementsson
153 Ö+3 -170 6 30% 178 59.3%ED5D74D76ED86 109Kn9621043K732
162 S+2 170 9 45% 187 58.4%63E74E8632K32 ED1087252K7E87
Rond 9, som ÖV mot par 8, Marianne Falck - Hanna Söderberg
174 N+1 -450 8 40% 195 57.4%EDKn102Kn4E9D985 7698Kn10762Kn1073
183NT V+2 460 18 90% 213 59.2%D73EKn109425375 EKn108K5D972EKn4
Rond 10, som NS mot par 3, Ulla Hellqvist - Birgitta Strand
192 N-1 -50 15 75% 228 60.0%D84Kn10832DKn10K2 Kn975ED769643E
202 Ö-1 100 13 65% 241 60.2%Kn6275ED9410865 E75K104K87EKn73
Rond 11, som ÖV mot par 9, Göran Andersson - Kent Borg
212 S+1 -140 5 25% 246 58.6%EK53DKn8876494 1096K10D1093K1053
222NT N-3 150 16 80% 262 59.5%EK9321089871092 Kn10ED5410632KD8
Rond 12, som NS mot par 4, Gerda Sevonius - Ann Lange
233 N+2 150 16 80% 278 60.4%D643ED87532D9 EKn10838264E1074
244 V+1 -450 6 30% 284 59.2%63832K86D7654 KD98544EKn9523