Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Söndag 13.30 HCP o Partnergaranti TL:Daniel 2016-02-07 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Söndag 13.30 HCP o Partnergaranti TL:Daniel 2016-02-07

Partävling, 11 bord, 22 par. Antal brickor: 24. Medel: 240.0.

Privatprotokoll för Peter Moricz - Mats Mårtensson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 7, Ingegerd Jeppsson - Bo Månsson
11NT S-2 100 12 60% 12 60.0%Kn4ED74310982Kn10 EKD109K1093D752
21NT V+1 120 12 60% 24 60.0%Kn721052D3KD983 D54EK98EKn5476
Rond 2, som ÖV mot par 2, Bonnie Clementsson - Jan Clementsson
33 Ö+1 170 9 45% 33 55.0%DKn10EDKn87E7KD8 949542K106Kn1096
44D S= -790 0 0% 33 41.2%7K9321097632D2 D1042EDKn7654DKn
Rond 3, som NS mot par 8, Marianne Falck - Hanna Söderberg
53NTD V-3 500 20 100% 53 53.0%K9E109D963K842 8754KD4KKnD976
62NT S+1 150 18 90% 71 59.2%ED104Kn5396K632 976K102EDKnDKn97
Rond 4, som ÖV mot par 3, Ulla Hellqvist - Birgitta Strand
74 V+2 680 13 65% 84 60.0%DKn839761076433 EKEDKn1084E8ED2
82 V= 110 18 90% 102 63.8%10542EKKn9K91082 K87D65242D753
Rond 5, som NS mot par 9, Göran Andersson - Kent Borg
93NT V+1 -630 16 80% 118 65.6%65KnKn74DKn76532 D103108764232E4
101NT Ö-1 100 18 90% 136 68.0%K43242D108KD84 D76EK106393265
Rond 6, som ÖV mot par 4, Gerda Sevonius - Ann Lange
113 V= 140 4 20% 140 63.6%K4E107ED542D53 E10865Kn3K86974
123NT S= -600 16 80% 156 65.0%D10982E8398EKn4 Kn6376454310853
Rond 7, som NS mot par 10, Gunilla Wallin - Christina Leander
135 S-1 -100 3 15% 159 61.2%ED3EK422KD1094 K109852DKn971087
143NT S-1 -50 8 40% 167 59.6%7K87EKKn8K8642 ED62ED410962109
Rond 8, som ÖV mot par 5, Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson
152 V+3 150 12 60% 179 59.7%KKn73K83EKKn982 8642E1055Kn10954
162 S+3 -200 6 30% 185 57.8%Kn95DKn1083DKn10D9 K4K96954Kn10654
Rond 9, som ÖV mot par 14, Stig Unoson - Terezia Lagerman
174 N+1 -450 8 40% 193 56.8%EDKn102Kn4E9D985 7698Kn10762Kn1073
183 Ö+2 200 12 60% 205 56.9%D73EKn109425375 EKn108K5D972EKn4
Rond 10, som NS mot par 12, Karin Liljeroth - Katarina Hultgren
193 V= -110 8 40% 213 56.1%D84Kn10832DKn10K2 Kn975ED769643E
201NT S+2 150 19 95% 232 58.0%Kn6275ED9410865 E75K104K87EKn73
Rond 11, som ÖV mot par 6, Gunlis Åberg - Ulla Öberg
213NT N-3 300 20 100% 252 60.0%EK53DKn8876494 1096K10D1093K1053
221NT S-3 150 16 80% 268 60.9%EK9321089871092 Kn10ED5410632KD8
Rond 12, som NS mot par 1, Anita Martinsson - Ingemar Wernersson
232 V= -110 3 15% 271 58.9%D643ED87532D9 EKn10838264E1074
245 V-2 100 20 100% 291 60.6%63832K86D7654 KD98544EKn9523