Kommande tävlingar
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 Partävling med hcp TL:Rolf 2016-02-01 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 Partävling med hcp TL:Rolf 2016-02-01

Partävling, 19 bord, 38 par. Antal brickor: 24. Medel: 432.0.

Privatprotokoll för Marianne Servin - Ulla Öberg

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 2, Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson
12 Ö+2 -170 26 72% 26 72.0%D554EK75421043 E943232Kn10DKn95
24 Ö= -130 6 17% 32 44.5%KD1098Kn1032EK58 Kn432D98783K102
Rond 2, som NS mot par 3, Sonja Lindblom - Jeanette Svensson
33 Ö-1 100 19 53% 51 47.3%E943E6510863E4 10287EKKn5108752
43 Ö= -110 28 78% 79 55.0%EK975495251096 Kn63Kn10Kn984K832
Rond 3, som ÖV mot par 4, Hans Ryning - Gösta Wiik
52 Ö= 110 35 97% 114 63.4%K65432E3D962D D10D75E73Kn10942
63 N+1 -130 29 81% 143 66.3%D732K104E109732 Kn985Kn876K97D6
Rond 4, som NS mot par 5, Bodil Wikström - Roger Bergforsen
76 N+1 1460 28 78% 171 68.0%EKDKn8731097632 83EK1054EK62ED
83 S-1 -50 19 53% 190 66.1%Kn9298410976873 K6KD653EKn84ED
Rond 5, som NS mot par 6, Milan Korac - Tomas Lindqvist
91 N-2 -100 17 47% 207 64.0%E94ED3KD95E76 Kn72976428D852
104D N-3 -800 0 0% 207 57.6%EKnEKn1084D53865 63KD92K942Kn42
Rond 6, som NS mot par 7, Bengt Brynell - Ann-Katrin Zinn
112 Ö= -110 15 42% 222 56.2%96732D953D983 DKn82ED105E81064
123 V+2 -200 24 67% 246 57.1%525K8431098653 K9764E32DKn7K4
Rond 7, som NS mot par 8, Gunilla Wallin - Elsie Hägg
134 V-2 200 35 97% 281 60.2%1097654256EK64 KnEK109329852109
145 Ö-1 50 26 72% 307 61.0%85987D104KD974 KDKn94210323Kn53
Rond 8, som NS mot par 9, Berth Rasmusson - Birgitta Kiotseridis
154 N+1 650 25 69% 332 61.5%ED8762K7EK762 95483EKKn865Kn10
163 V-1 100 26 72% 358 62.2%KKn842K9863E63 E73Kn104Kn929752
Rond 9, som NS mot par 10, Britta-Lena Rundcrantz - Ulla Wästberg
173NT N+3 490 36 100% 394 64.4%DKn6D1095E10E542 K3E63DKn532KD6
183 N+2 150 19 53% 413 63.8%E10632KnEK108752 94D10872D63E108
Rond 10, som ÖV mot par 11, Bengt Rylander - Lisbeth Nermar
194 N+1 -450 3 8% 416 60.8%KD21042ED76533 Kn87536Kn1094KKn7
204 Ö= 620 24 67% 440 61.1%Kn7E82Kn92EKD54 K10832K104E7Kn108
Rond 11, som ÖV mot par 12, Grete Derand - Ulla Jerre Rundcrantz
214 N-1 100 5 14% 445 58.9%EK339643ED1085 Kn10878EK10875Kn2
223NT Ö-1 -100 19 53% 464 58.6%EKn32EK32E6ED2 75Kn75D752Kn1054
Rond 12, som NS mot par 1, Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt
23Pass 15 42% 479 57.9%4EKD7510939532 KKn10831062DKn6E4
244 V+1 -450 10 28% 489 56.7%EK72987329876 102E10Kn654EDKn32