Kommande tävlingar
05/12 INSTÄLLD Malmö BK - Guldtävlin
02/01 INSTÄLLD...BK Allians - Guldtä
09/01 INSTÄLLD... Gävle BK - Gävlegu
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 Partävling med hcp TL:Rolf 2016-02-01 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 Partävling med hcp TL:Rolf 2016-02-01

Partävling, 19 bord, 38 par. Antal brickor: 24. Medel: 432.0.

Privatprotokoll för Britt Lindberg - Hans Antolin

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 1, Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt
12 Ö+2 -170 26 72% 26 72.0%D554EK75421043 E943232Kn10DKn95
22 N+1 140 33 92% 59 82.0%KD1098Kn1032EK58 Kn432D98783K102
Rond 2, som NS mot par 2, Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson
33 N= 110 30 83% 89 82.3%E943E6510863E4 10287EKKn5108752
44 Ö= -620 13 36% 102 70.8%EK975495251096 Kn63Kn10Kn984K832
Rond 3, som NS mot par 3, Sonja Lindblom - Jeanette Svensson
52 Ö-1 50 14 39% 116 64.4%8Kn98K1085K8763 EKn97K10642Kn4E5
63NT S= 400 20 56% 136 63.0%EK1064D9E65384 E5432DKn1082KKn5
Rond 4, som NS mot par 4, Hans Ryning - Gösta Wiik
76 S+1 1460 28 78% 164 65.1%EKDKn8731097632 83EK1054EK62ED
83 S= 140 33 92% 197 68.5%Kn9298410976873 K6KD653EKn84ED
Rond 5, som NS mot par 5, Bodil Wikström - Roger Bergforsen
91 N= 70 29 81% 226 69.9%E94ED3KD95E76 Kn72976428D852
101NT V-2 200 34 94% 260 72.3%EKnEKn1084D53865 63KD92K942Kn42
Rond 6, som NS mot par 6, Milan Korac - Tomas Lindqvist
112NT Ö= -120 7 19% 267 67.5%96732D953D983 DKn82ED105E81064
124 V+1 -450 7 19% 274 63.4%525K8431098653 K9764E32DKn7K4
Rond 7, som ÖV mot par 7, Bengt Brynell - Ann-Katrin Zinn
134 V= 130 23 64% 297 63.5%KD8D87673Kn532 E3Kn4EKDKn104D87
144 Ö= 130 25 69% 322 63.9%E10EKD4K9752108 763Kn65EKn86E62
Rond 8, som ÖV mot par 8, Gunilla Wallin - Elsie Hägg
152 N+4 -230 16 44% 338 62.5%Kn103EKn1096D9398 KD54210742D543
165 V-3 -300 0 0% 338 58.6%D6562EKD54D104 109ED8753107KKn8
Rond 9, som NS mot par 9, Berth Rasmusson - Birgitta Kiotseridis
173NT S= 400 8 22% 346 56.5%DKn6D1095E10E542 K3E63DKn532KD6
184D N= 710 33 92% 379 58.4%E10632KnEK108752 94D10872D63E108
Rond 10, som NS mot par 10, Britta-Lena Rundcrantz - Ulla Wästberg
194 N= 420 22 61% 401 58.6%EEKKn8K8D109652 10964D97532E84
203NT V= -600 17 47% 418 58.0%E6Kn9658639732 D954D73KD10546
Rond 11, som NS mot par 11, Bengt Rylander - Lisbeth Nermar
214 V+1 -150 26 72% 444 58.7%94K976542D2K7 D652EDKn10Kn9643
222NT Ö= -120 7 19% 451 56.9%K4D94K10984973 D109861086Kn3K86
Rond 12, som ÖV mot par 12, Grete Derand - Ulla Jerre Rundcrantz
233 V= 110 30 83% 481 58.0%ED952Kn94K8746 7683E52KDKn1087
244 Ö+1 450 26 72% 507 58.6%DKn98643654ED10 5KDKn9873KK1054